fbpx

O ile cm realnie wyszczuplają zabiegi medycyny estetycznej?

Autor Magdalena Błaszczak
Zabiegi wyszczuplające

Najskuteczniejszymi zabiegami redukującymi tkankę tłuszczową są lipoliza iniekcyjna, kriolipoliza i ciepły laser. Jeśli wykonuje się je prawidłowo, z wykorzystaniem urządzeń wysokiej jakości, można przewidzieć efekty. Wbrew temu co się o nich mówi – są porównywalne.

Dr Marek Wasiluk Estetyczny Portal

dr Marek Wasiluk o wyszczuplających zabiegach medycyny estetycznej

Lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Triclinium

Wyszczuplające zabiegi medycyny estetycznej – kriolipoliza

Po pierwszym zabiegu kriolipolizy osiągamy wyszczuplenie rzędu pół centymetra grubości tłuszczu. To może się przełożyć na różnicę w obwodzie do 5 cm. Na ogół dwoma lub trzema zabiegami uzyskujemy satysfakcjonujący pacjenta rezultat. Te pół centymetra grubości tłuszczu jednorazowo wynika z bezpieczeństwa i z ograniczeń technologii. Pamiętajmy też, że uwolniony tłuszcz musi się zmetabolizować. Nie możemy jednorazowo uwolnić litrów tłuszczu. Byłoby to zbyt duże obciążenie dla organizmu. Dlatego rozsądnie jest wykonywać zabieg tak, by usunąć jednorazowo tkankę właśnie na głębokość pół centymetra.

Wyszczuplające zabiegi medycyny estetycznej – ciepły laser

Pomaga usunąć podobną ilość tłuszczu jak kriolipoliza. Jeden zabieg to około pół centymetra grubości tkanki tłuszczowej. Podczas jednej sesji laser ciepły nie jest w stanie spenetrować tłuszczu głębiej, niż na głębokość 1,5 cm. Jeśli odliczymy od tego 3 mm na skórę, zostanie niewiele ponad centymetr. Ze względów bezpieczeństwa, działamy jednak trochę płycej, usuwając 5 mm. 

Wyszczuplające zabiegi medycyny estetycznej – lipoliza iniekcyjna

W przypadku lipolizy iniekcyjnej możemy penetrować tkankę tłuszczowa głębiej, bo preparat podajemy igłą. Największe wyszczuplenie mogłaby dać lipoliza iniekcyjna. Po głębokim wkuciu w podbródek można wyszczuplić go o 1-1,5 cm.   Przy większych powierzchniach jest to niemożliwe, bo nie można podawać tak dużo preparatu jednorazowo.

Wyszczuplające zabiegi medycyny estetycznej – ograniczenia

Nie da się dotrzeć urządzeniami do wszystkich zasobów tkanki tłuszczowej, ze względu na jej umiejscowienie. Tkanka tłuszczowa, którą usuwamy znajduje się bezpośrednio pod skórą. Tymczasem jej druga warstwa znajduje się też pod mięśniami. Jednak do tej już nie dotrzemy. Gdy ktoś ma 10 cm tkanki tłuszczowej, to mamy dostęp tylko do połowy – do 5 cm. Reszta znajduje się zbyt głęboko dla urządzeń medycyny estetycznej. 

Zostaw komentarz

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.
CZYTAJ TAKŻE
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.