fbpx

Rewolucja w modelowaniu twarzy za pomocą implantów

Autor Magdalena Błaszczak
estetyczny-portal

Lekarze medycyny estetycznej modelują twarz zazwyczaj za pomocą wypełniaczy i botoxu, jednak efekty tych metod utrzymują się zaledwie kilka miesięcy. Od niedawna można jednak skorzystać z zabiegu implantami Mesh Tesslift.

Radoslaw-Stawarz

Radosław Stawarz o implantach Mesh Tesslift

prezes firmy Into Beauty, dystrybutora Mesh Tesslift.

Czym są implanty Mesh Tesslift?

Implanty Mesh Tesslift, to skuteczna metoda modelowania i liftingu środkowej i dolnej części twarzy. Innym zastosowaniem implantów Mesh jest korekta kształtu i uniesienie nosa. Można je również wykorzystać w celu podniesienia brwi (tzw. foxy eyes) oraz liftingu szyi. Doskonale sprawdzą się u osób zmagających się z postępującym procesem starzenia i wiotkości skóry oraz u tych, które straciły znaczącą ilość masy ciała.

Jak wygląda zabieg z użyciem implantów Mesh Tesslift?

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz ocenia warunki anatomiczne pacjenta, obszary największej wiotkości, a następnie wyznacza miejsca wymagające liftingu. Następnie podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie implantów Mesh oraz zabezpieczenie pacjenta plastrami lub opaską uciskową. Zabieg implantacji implantów trwa ok. 30-40 minut.

Jak wygląda okres rekonwalescencji?

Kolejnego dnia po zabiegu pacjent może wrócić do codziennej aktywności, jednak aktywność sportową może podjąć dopiero po 3 tygodniach. Po zabiegu może utrzymywać się niewielki obrzęk (od 5 do 15 dni).

Kiedy pojawiają się efekty zabiegu?

Efekty widoczne są od razu po zabiegu i stabilizują się do trzech tygodni. Efekt liftingu narasta do czterech miesięcy i utrzymuje się do 3 lat. Kolejny zabieg z zastosowaniem implantów Mesh można wykonać po 16/36 miesiącach.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu Mesh Tesslift?

Nie zaleca się implantacji w przypadku pacjentów w okresie zaostrzonych chorób infekcyjnych, a także w czasie chorób nowotworowych. Przed każdym zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem, który zakwalifikuje pacjenta do zabiegu z wykorzystaniem implantów Mesh.

Koszt zabiegu        

lifting twarzy od 5.500 zł

korekcja nosa od 3.000 zł

Zabieg wykonuje dr Marcin Wolfinger

Dr Wolfinger Clinic

https://drwolfingerclinic.pl/

www.intobeauty.pl

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.