fbpx

Już za kilkanaście dni – I Naukowa Konferencja Off Label Experts Tips & Tricks

Autor Przemek
offlabel

W dniach 6-8.10. odbędzie się wydarzenie dla lekarzy medycyny estetycznej jakiego nie było!
Do zobaczenia w Double Tree by Hilton Hotel w Warszawie przy ul. Skalnicowej 21.

Pierwszy dzień konferencji Friday Open Day jest bezpłatny

Przeznaczony jest nie tylko dla lekarzy, ale również dla właścicieli i managerów klinik, by zapewnić możliwość wymiany doświadczeń wszystkim, którzy na co dzień są związani z medycyną estetyczną.

W tym dniu nie zabraknie oczywiście naukowych paneli.
Podczas panelu „ABC medycyny estetycznej” specjaliści w usystematyzowany sposób przedstawią najczęściej zgłaszane przez pacjentów problemy wraz z gotowymi rozwiązaniami zabiegowymi.
Dla lekarzy, którzy zaczynają swoją przygodę z medyną estetyczną, ważne jest skategoryzowanie najczęściej stosowanych produktów, takich jak neuromodulatory, wypełniacze, stymulatory tkankowe, urządzenia wysokoenergetyczne, pod kątem podstawowych różnic, właściwości i wskazań do zastosowania.

Panel „Młodzi Młodym”

Pierwsze wkłucie, pierwszy zabieg laserowy, na jakie produkty się zdecydować, jak przygotować swoją ofertę, jakie pułapki i niespodzianki mogą spotkać młodego adepta medycyny estetycznej…
Te wątpliwości z pewnością rozwieje panel „Młodzi Młodym” przygotowany i poprowadzony przez młodych lekarzy, skierowany do debiutantów, którzy chcą profesjonalnie zajmować się medycyną estetyczną.

Prawo, przedsiębiorczość i inwestowanie w branży medycyny estetycznej

W sytuacji zmieniających się regulacji prawnych i niestabilności rynkowej wiele osób szuka fachowych porad z zakresu prawa oraz praktycznych rozwiązań, które można wdrożyć w swojej działalności. „Prawo, przedsiębiorczość i inwestowanie w branży medycyny estetycznej” – to panel, przygotowany przy współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego, w trakcie którego zostaną przedstawione najbardziej pilne zagadnienia prawne i ekonomiczne istotne dla tej branży.

W piątek będzie również szansa na wysłuchanie interdyscyplinarnej debaty ekspertów z dziedziny chirurgii plastycznej, dermatologii, medycyny estetycznej i stomatologii oraz pogłębienie swojej wiedzy o neuromodulatorach tkankowych.

Sobota i niedziela to sesje stricte naukowe kontynuujące formułę spotkań wypracowaną przez Off Label Experts.

Jej podstawowe założenie stanowi otwarta dyskusja i wymiana poglądów, bazująca na długoletnim doświadczeniu ekspertów. Eksperci Off Label nie unikają merytorycznych sporów i trudnych

pytań. Z jednej strony nieustannie doskonalą swoje umiejętności, aktywnie angażując się

weryfikację i rozpowszechnianie najnowszych trendów stosowanych w medycynie estetycznej

i funkcjonalnej. Z drugiej strony chętnie dzielą się wiedzą praktyczną, którą trudno znaleźć

w książkach oraz autorskimi technikami zabiegowymi. 

Medycyna regeneracyjna

To kierunek, który rozwija się najszybciej. W trakcie konferencji omówione będą więc możliwości, jakie otwiera ta gałąź medycyny i dominujące w niej tendencje.

Na rynku pojawia się coraz więcej metod, produktów i urządzeń skutecznych w leczeniu defektów
i poprawie estetyki ciała. Podczas sesji Total Body Condition eksperci przyjrzą się trendom, którym ulegają pacjenci, takim jak np. „brazylijskie pośladki” i odpowiedzą na pytania jakie wybrać metody, techniki zabiegowe i jak je wykonać?

Niezwykle ciekawie zapowiada się sesja „ Medycyna estetyczna okiem stomatologa,” podczas której omówiony zostanie m.in. wpływ leczenia ortodontycznego na estetykę twarzy oraz powikłania na styku estetyki i stomatologii.

Tożsamość płciowa i możliwości współczesnej medycyny

Medycyna estetyczna zawsze podąża za oczekiwaniami pacjentów i nowymi zjawiskami społecznymi stąd na konferencji aktualny bardzo temat  „Tożsamość płciowa i możliwości współczesnej medycyny”. W tej sesji specjaliści z różnych dziedzin: chirurgii, psychiatrii, endokrynologii, psychoterapii, medycyny estetycznej, skoncentrują się na problemach pacjentów szukających pomocy w dążeniu do osiągnięcia wyglądu zgodnego z własną identyfikacją płciową.

Nie zabraknie również paneli związanych z toksyną botulinową, korekcją okolic ust oraz sesji poświęconej skutecznym procedurom estetycznym dla kobiet po 40 r.ż. Eksperci podejmą też temat związków ginekologii z medycyną estetyczną.

Więcej informacji o konferencji na stronie: www.konferencjaofflabel.co

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.