fbpx

Biostymulator pod oczy – dlaczego Juvelook odmładza tak skutecznie? (ZDJĘCIA + VIDEO)

Autor Magdalena Błaszczak
Juvelook

Jednym z najskuteczniejszych  stymulatorów tkankowych pod oczy jest hybrydowy stymulator kolagenu Juvelook. Łączy on w sobie zarówno korzyści natychmiastowego efektu wypełnienia, wynikające z użycia kwasu hialuronowego, jak i długotrwałą stymulację produkcji kolagenu, dzięki wykorzystaniu kwasu polimlekowego PDLLA (Poly D,L – lactide).  Dzięki opatentowanej technologii wytwarzania, jest to preparat o wyjątkowych właściwościach: długotrwałej skuteczności i podwyższonym profilu bezpieczeństwa. 

 

lek-Anna-Pawelczyk-Pala

lek. med. Anna Pawełczyk – Pala o biostymulatorze pod oczy Juvelook

ekspert marki Juvelook

Jaki jest skład biostymulatora hybrydowego pod oczy Juvelook?

Juvelook to jedyny na świecie kwas polimlekowy o sferycznej budowie cząsteczek wielkości od 10 do 40 mikrometrów. Stymulator ten został zaprojektowany jako wypełniacz działający w czasie o stężeniu 42,4 mg kwasu polimlekowego PDLLA oraz 7,6 mg nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Poprzez dostosowanie ilości roztworu, oraz dobór wielkości cząsteczek i połączenie ich z nieusieciowanym kwasem hialuronowym, otrzymano hybrydę dostosowaną do aplikacji w tkankę podskórną lub pod mięsień okrężny oka. 

Dzięki połączeniu kwasu polimlekowego PDLLA z kwasem hialuronowym HA otrzymujemy efekt, który widoczny jest od razu po zabiegu. Wypełnienie utrzymuje się do momentu, gdy dominować zaczyna proces produkcji nowego kolagenu oraz elastyny przez kwas polimlekowy.

Co wyróżnia biostymulator pod oczy Juvelook?

  • to jedyny na świecie kwas polimlekowy do zastosowania w okolicy oka, mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu; 
  • ma zdolność do najsilniejszej stymulacji produkcji kolagenu oraz przywracania młodzieńczego wyglądu w sposób stopniowy i naturalny;
  • nie wiąże się z koniecznością masowania miejsc pozabiegowych, z uwagi na okrągły kształt cząsteczek kwasu PDLLA i połączenie jej z nieusieciowanym kwasem hialuronowym;
  • charakteryzuje się trwałością zabiegu. Efekt utrzymuje się do 24 miesięcy od ostatniego zabiegu. Można go podtrzymać wykonując zabieg przypominający po 24 miesiącach

Jakie są główne wskazania do stosowania biostymulatora hybrydowego Juvelook?

Preparat Juvelook z uwagi na umiarkowane stężenie kwasu polimlekowego oraz kwasu hialuronowego przeznaczony jest do rewitalizacji dużych powierzchni skóry.

Najczęściej proponowany jest osobom, którym zależy na:

  • regeneracji okolicy oka;
  • długotrwałym ujędrnieniu i rozświetleniu skóry; 
  • pozbyciu się siateczkowatych, drobnych zmarszczek;
  • trwałym napięciu i odżywieniu skóry twarzy, szyi oraz dekoltu.

Jak zachowuje się biostymulator Juvelook w skórze?

Już pierwszego dnia, natychmiast po wstrzyknięciu, cząsteczki preparatu umiejscawiają się i od razu wypełniają obszary ze zmarszczkami materiałem HA. W międzyczasie mikrocząsteczki PDLLA zapobiegają przemieszczaniu się hydrożelu HA z obszaru działania, dodając spoistości dzięki swoim właściwościom. Po 2/3 tygodniach, gdy HA zaczyna hydrolizować, mikrocząsteczki PLA wspierają produkcję kolagenu i doprowadzają do poprawy elastyczności skóry. Od tego punktu zwrotnego, rozpoczyna się przewaga w działaniu kwasu polimlekowego, powodując długotrwałą produkcję kolagenu i elastyny. Po 6 miesiącach można zauważyć ostateczny wynik zastosowania Juvelook. Produkt uległ stopniowej biodegradacji i przywrócił objętość skórze. 

Kiedy pojawiają się i jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Efekty terapii widoczne są natychmiast po podaniu. Uzyskujemy efekt wypełnienia dzięki obecności kwasu hialuronowego. Po ok 2. tygodniach następuje produkcja kolagenu zapoczątkowana przez obecność mikrocząsteczek kwasu mlekowego PDLLA. Efekty terapii utrzymują się do dwóch lat od ostatniego zabiegu. Rekomendowana ilość zabiegów to 2 lub 3 w zależności od mankamentu skórnego w odstępach 8 tygodniowych. Po dwóch latach rekomendujemy wykonać zabieg przypominający.

Jak wygląda aplikacja preparatu Juvelook?

Do fiolki dodajemy od 3,5 do 9 ml sterylnej wody do iniekcji (w zależności od mankamentu skórnego). Preparat umieszczamy we wytrząsarce laboratoryjnej typu VORTEX. Po 30 min preparat gotowy jest do użycia. Zabieg w okolicy oka wykonujemy kaniulą od 25 do 27 G długości od 40 do 50 mm., po wcześniejszym wykonaniu znieczulenia miejsca wkłucia. Juvelook w okolicę oka (dolna powieka) podaje się w ilości od 0,5 do 0,7 ml na każdą stronę. Aplikuje się go na głębokości tkanki podskórnej oraz pod mięsień okrężny oka. Dzięki unikalnej budowie cząsteczkowej Juvelook możemy również zastosować śródskórnie metodą mezoterapii na pozostałą część twarzy oraz szyję i dekolt.

Juvelook-efekty
Juvelook-efekty-przed-po
Juvelook-efekty-przed-i-po

Lenisna – jak działa jeden z najskuteczniejszych biostymulatorów skóry?

Połączenie kwasu poli D,L mlekowego z nieusieciowanym kwasem hialuronowym intensywnie i bezpiecznie stymuluje skórę…

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.