fbpx

Jakie są obecnie trendy w medycynie estetycznej?

Autor Magdalena Błaszczak
trendy

Nie można odwrócić wszystkich zmian zachodzących z wiekiem, jednak połączenie klasycznych metod stosowanych w medycynie estetycznej oraz nowych technologii pozwala znacznie spowolnić proces starzenia, a także zniwelować niektóre niedoskonałości. Doświadczony lekarz przygotuje plan zabiegów dobrany do indywidualnych potrzeb pacjenta, dzięki czemu efekty mogą być spektakularne i długotrwałe. Jak to wygląda we wrocławskim Dermamedzie?

Dr-n-med-Pawel-Surowiak-o-trendach-w-medycynie-estetycznej

Dr n. med. Piotr Drozdowski o trendach w medycynie estetycznej

konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, specjalista chirurgii plastycznej, lekarz medycyny estetycznej

  • W ostatnich latach technologiami istotnie zmieniającymi jakość świadczonych usług są lasery pikosekundowe, technologia SUPERBTM oraz stosowanie łączonych technik laserowych.
  • Wartość wszelkich nowości ocenia się poprzez pryzmat doniesień naukowych oraz własnych efektów klinicznych.
  • Należy pamiętać, że wszelkie mody (na przykład obecna na stymulatory tkankowe), regulowane są przez prawa rynku. Wiąże się to również z pojawianiem „nowości”, które w rzeczywistości są znanymi od lat preparatami lub bazują na tej samej substancji aktywnej. 

W jakim kierunku najbardziej rozwija się medycyna estetyczna?

Tendencja do uzyskiwania efektów wynikających ze stymulacji procesów naprawczych jest obecnie najciekawszym kierunkiem rozwoju medycyny estetycznej. Pozwala nie tylko na uzyskiwanie określonych rezultatów, lecz także na wyraźne spowolnienie procesów starzenia w leczonej okolicy.  

  • W tej dziedzinie najciekawszym trendem są łączone zabiegi laserowe lub z użyciem innych technologii, na przykład zabiegi łączące klasyczne fotoodmładzanie, które redukuje przebarwienia oraz zmiany naczyniowe skóry, z przebudowującym skórę laserem frakcyjnym nieablacyjnym.
  • Połączenie radiofrekwencji mikroigłowej z technologią HiFu lub SUPERBTM (w zależności od pacjenta) na okolicę szyi i podbródka, to zabieg zwiększający napięcie powłok podbródka oraz poprawiający kondycję skóry szyi.
  • Zastosowanie serii różnych technologii frakcyjnych – lasera zimnego, lasera nieablacyjnego, ablacyjnego czy termomechanicznej ablacji na skórę wokół oczu – w połączeniu z HiFu zastosowanym na czoło nad brwiami – daje poprawę kondycji skóry wokół oczu z jednoczesnym uniesieniem brwi. 

Jak ustalać skuteczny plan zabiegowy?

  • Skuteczny plan działania w medycynie estetycznej powinien uwzględniać zastosowanie zarówno zabiegów nowoczesnych, stymulujących potencjał naprawczy, jak i zabiegów klasycznych.
  • Proces starzenia jest zjawiskiem globalnym dotyczącym skóry, tkanki podskórnej, powięzi, mięśni i kości czaszki. Nie istnieje preparat, który wstrzyknięty spowoduje odbudowę tych struktur, przemieszczenie tkanek w górę, poprawi owal twarzy, uniesie w górę brwi, zwiększy sprężystość skóry, usunie pajączki naczyniowe i przebarwienia.
  • Obecnie plan dbania o urodę, to połączenie zabiegów z użyciem toksyny botulinowej, wypełniaczy (głównie kwasu hialuronowego), nici, z zabiegami laserowymi, RF mikroigłowym, HiFu, SUPERBTM oraz odpowiednio dobraną pielęgnacją.
  • Ważnym elementem są też tzw. łagodne lasery typu 1940 nm, dzięki którym można bezpiecznie i nieinwazyjnie usunąć popękane naczynka (tzw. pajączki), pobudzić produkcję kolagenu, usunąć blizny, rozstępy, przebarwienia i tatuaże, a także wykonać intensywny peeling oraz trwale wydepilować ciało.

www.dermamed.com.pl

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.