fbpx

Jak ujędrnić wiotką skórę ud?

Autor Przemek
uda-ujedrnianie

Skóra na nogach, podobnie jak ta na twarzy i reszcie ciała, z wiekiem traci jędrność i zaczyna opadać. Jest to widoczne zwłaszcza po wewnętrznej stronie ud – skóra staje się pomarszczona, luźna, czasami tworzą się nierówności, widoczne są obwisłości. Najlepsze efekty przynosi połączenie zabiegów na uda z ćwiczeniami na ten obszar nóg.

dr-barbara-jerschina

dr Barbara Jerschina o ujędrnianiu wiotkiej skóry ud

lekarz medycyny estetycznej

Wygląd nóg stanowi częsty problem estetyczny.  po 40.–50. roku życia problemem staje się widoczna wiotkość i opadanie skóry, charakterystyczne „bułeczki” nad kolanami, przebijającą przez skórę sieć naczynek i drobnych żylaczków, a także utrzymująca się tendencja  do obrzęków. Na rynku dostępnych jest wiele różnych, bardzo dobrych metod radzenia sobie z tymi problemami, ale z mojego doświadczenia wynika, że nie ma jednej, która rozwiąże je wszystkie. Najlepsze efekty przynoszą terapie łączone oraz indywidualnie układane programy zabiegowe. Dlatego w mojej klinice znajduje się cały „park maszynowy” nowoczesnych, zaawansowanych urządzeń hi-tech, które dobieramy i łączymy, uwzględniając potrzeby danego pacjenta, aby zmaksymalizować efekty. Oczywiście bardzo ważna jest systematyczność wykonywania zabiegów, utrzymywanie wagi, codzienny ruch, picie co najmniej 2,5 litra wody dziennie, lekka dieta. Pacjentom trzeba powtarzać, że zabiegi nie zastąpią zdrowego stylu życia i odwrotnie. Jednak dobrze poprowadzony program bardzo szybko przynosi trwałą, a czasami wręcz spektakularną poprawę wyglądu nóg.

 

Najlepsze metody na wiotką skórę ud

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound)

– To technologia wykorzystująca wysokoenergetyczne skoncentrowane ultradźwięki, już na dobre zagościła w gabinetach medycyny estetycznej, gdzie jest z powodzeniem wykorzystywana nie tylko w zabiegach na twarz, lecz także na ciało.

– Podczas zabiegów wskutek działania ultradźwięków dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych, co daje natychmiastowy efekt poprawy napięcia skóry i jej naturalnego liftingu na obszarze wykonania zabiegu.

– Jednocześnie fibroblasty są stymulowane do produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do dalszego stopniowego zagęszczania i ujędrniania skóry.

– W Face & Body Clinique stosujemy certyfikowane urządzenie, które jest w stanie jednocześnie oddziaływać na adipocyty, co prowadzi do redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej, często towarzyszącej wiotkości ud po wewnętrznej stronie. 

Masaż próżniowy

– Jest naturalną, mechaniczną metodą o wielu zastosowaniach.

– Dzięki głębokiej stymulacji skóry głowicą ze specjalnymi rolkami zabieg pobudza przebudowę kolagenu i elastyny, czego skutkiem jest ujędrnienie tkanek.

– Warto pamiętać, że używanie sprawdzonej medycznej technologii nie wiąże się z ryzykiem rozciągania skóry.

Karboksyterapia

– To zabieg polegający na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla.

– Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddawanego leczeniu, poprawia mikrokrążenie oraz powoduje odnowę komórek.

– Odpowiedzią skóry na iniekcję CO2 jest reakcja zapalna, prowadząca do stymulacji produkcji kolagenu i tym samym widocznego ujędrnienia skóry, które postępuje w czasie.

– Zabieg można powtarzać nawet kilka razy w tygodniu.

Kriolipoliza czy ultradźwięki – która technologia jest skuteczniejsza w „trudnych” obszarach ciała?

Każda metoda niwelowania tkanki tłuszczowej ma swoją specyfikę i skutecznie zadziała tylko u pacjentów prawidłowo zakwalifikowanych do zabiegu. U kogo lepiej sprawdzi się kriolipoliza, a u kogo zabieg z użyciem ultradźwięków?

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.