fbpx

Jak dobierać zabiegi, by uzyskać naprawdę długofalowy efekt?

Autor Magdalena Błaszczak
Zabiegi na twarz

Pielęgnacja „tu i teraz” będzie miała swoje dobroczynne skutki w przyszłości. Co przyniesie? Jak zadbać o skórę w każdym wieku – wyjaśnia Eliza Krochmalska z łódzkiej kliniki medycyny estetycznej i laseroterapii Velvet Clinic.

Paulina Drozdowska

Eliza Krochmalska – właścicielka łódzkiej kliniki medycyny estetycznej i laseroterapii Velvet Clinic

Najważniejsza jest prewencja

Wiele osób poszukuje pomocy specjalistów dopiero wtedy, gdy ich wygląd zaczyna się zmieniać. Jak powinien wyglądać idealny plan działania dopasowany do wieku?

Wiele osób myśli: „mam jeszcze czas, by zacząć przygodę z zabiegami” i to jest błąd. Najważniejsza jest prewencja, o której warto pomyśleć już w młodym wieku. W miarę upływu lat nasze komórki starzeją się, co przekłada się na zmniejszenie produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Dlatego już po 25. roku życia powinniśmy stosować naturalne terapie, które będą zapobiegać starzeniu się skóry. Systematyczne zabiegi, opieka kosmetologa oraz odpowiednio dobrana pielęgnacja to klucz do sukcesu. W naszej klinice stworzyliśmy Beauty Planner, który obejmuje personalizowane zabiegi z uwzględnieniem diety, stylu życia oraz przede wszystkim potrzeb skóry w danym wieku. Nieustający rozwój kosmetologii i medycyny estetycznej daje nam wiele możliwości, by działać na różne problemy, lecz tylko z pomocą ekspertów, czyli zespołu lekarzy i kosmetologów, w Velvet Clinic jesteśmy w stanie ułożyć odpowiedni plan terapii i uzyskać satysfakcjonujące efekty.

Czy profilaktyka w medycynie estetycznej jest istotna? W jakich sytuacjach najbardziej?

Profilaktyka jest istotna w każdym wieku, ponieważ na kolejnych etapach życia borykamy się z różnymi problemami. Musimy pamiętać, że nasze obecne działania pielęgnacyjne będą miały skutki w przyszłości, dlatego warto już w młodym wieku skorzystać z konsultacji u kosmetologa. Czas nie jest naszym sprzymierzeńcem, dlatego powinniśmy w holistyczny sposób dbać o naszą skórę, nie tylko niwelując skutki upływającego czasu, lecz także pracując nad jakością skóry, co daje nam długofalowe efekty.

Naturalne metody stymulacji skóry

Jakie zabiegi warto stosować niezależnie od wieku, a jakie są zarezerwowane dla osób z dojrzałą skórą?

Każda skóra starzeje się inaczej i niekoniecznie powinniśmy patrzeć na jej potrzeby przez pryzmat lat. Oczywiście są zabiegi, które będą wskazane w przypadku dojrzałej skóry, ale są również takie, które możemy wykonać w każdym wieku. Uniwersalnym zabiegiem, od którego zaczynamy przygodę z profesjonalną pielęgnacją, jest oczyszczanie wodorowe. Nawet przy prawidłowej pielęgnacji powinniśmy raz w miesiącu oddać się w ręce profesjonalistów i oczyścić dokładnie skórę, która o wiele lepiej będzie wchłaniała składniki aktywne zawarte w serum czy kremach oraz będzie przygotowana do innych zabiegów. W naszej klinice stawiamy na naturalne metody stymulacji skóry, dlatego wiele pacjentek korzysta z zabiegu Ergolift. Polega on na masażu podciśnieniowym, który mobilizuje komórki skóry do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Zabieg można rozszerzyć o mezoterapię z użyciem osocza bogatopłytkowego, fibryny czy koktajlu na bazie kwasu hialuronowego i witamin. Przede wszystkim w przypadku dojrzałej skóry będziemy dążyć do odbudowania „rusztowania” skóry, czyli do jej zagęszczenia. Dopiero w kolejnych etapach możemy poprosić o pomoc lekarza medycyny estetycznej, który wykona wolumetrię, powiększy usta czy zastosuje stymulatory tkankowe.

Co możecie zaoferować młodszym pacjentkom?

Cieszymy się, kiedy pod naszą opieką znajdują się młodsi pacjenci. To stanowi dla nas wyzwanie, by od najmłodszych lat uczyć ich prawidłowych nawyków pielęgnacyjnych. Najważniejsze są podstawy pielęgnacji oraz dobór kosmetyków do danego problemu. Zabiegi zaczynamy od dokładnego oczyszczenia skóry i jej analizy. W przypadku cer trądzikowych włączamy kwasy, które pomogą nam wyciszyć stany zapalne. Każdy przypadek jest indywidualny, dlatego zespół kosmetologów Velvet Clinic stale się dokształca i poszerza swoją wiedzę dotyczącą trądziku, zarówno tego młodzieńczego, różowatego czy wieku dojrzałego.

Rezultaty zabiegów na dłużej

Jak  mądrze podtrzymywać efekty zabiegów?

Większość procedur wykonywanych jest w serii, po której zaleca się wykonanie zabiegów przypominających. Daje nam to możliwość długofalowego podtrzymania efektów. Ilość i częstotliwość zabiegów dobieramy indywidualnie, bo zależą one od użytych technologii. Każdy z naszych pacjentów po zakończeniu serii jest informowany, po jakim czasie powinien wykonać zabieg przypominający, by podtrzymać efekty i skorzystać z mądrości naszego organizmu, jakim jest „pamięć komórkowa”.

 

Jakie zabiegi warto łączyć w terapii odmładzającej owal twarzy?

Jednym z widocznych skutków starzenia jest zmieniający się owal twarzy, wiotka skóra na policzkach, drugi podbródek…
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.