fbpx

Okolice oka – jaki mezokoktajl skutecznie usunie oznaki starzenia?

Autor Magdalena Błaszczak
Mezoterapia okolic oczu

Specyfika okolicy oka wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Skóra wokół oczu jest najcieńsza i starzeje się najszybciej, co sprawia najwięcej problemów terapeutycznych. Młodzieńczy wygląd może jej przywrócić mezoterapia wykonana preparatem na bazie kwasu hialuronowego najwyższej jakości. Takim produktem jest Infini Premium Meso Eyebooster.

Anna Warpińska

Anna Warpińska

Dyrektor zarządzająca Infini Lab Polska, Infini Lab S.R.L.

Dlaczego terapia skóry wokół oczu jest taka trudna?

Okolica ta nie posiada gruczołów łojowych ani potowych, w związku z czym narażona jest na ciągłe przesuszenie. Odwodniona tkanka jest skłonna do zagniatania się i powstawania zmarszczek, które w tej okolicy pojawiają się najwcześniej. Sytuację nasila także ciągła mimika i nieustanna praca mięśnia okrężnego oka, który zaraz po sercu jest najbardziej pracowitym mięśniem naszego ciała. Duże nasilenie mastocytów sprawia, że okolica ta jest dodatkowo skłonna do podrażnień i reakcji alergicznych. Wszystkie te cechy negatywnie wpływają na bezpieczeństwo i skuteczność stosowania preparatów kosmetycznych i estetycznych. Terapie wymagającej skóry wokół oczu często także przebiegają z powikłaniami w postaci obrzęków, zasinień oraz uczuleń.

Jak wybrać bezpieczny i skuteczny zabieg dla tej okolicy?

Na pewno należy zwrócić szczególną uwagę na dobry i czysty skład produktu. Tutaj bezkonkurencyjny zawsze jest kwas hialuronowy, jednak jego stężenie nie może być tak wysokie jak w przypadku preparatów dedykowanych chociażby na twarz. Idealnie byłoby, aby kompozycję uzupełniły także aminokwasy, które zadziałają silnie stymulująco na kolagen i elastynę, co w konsekwencji zrestrukturyzuje i pogrubi tkankę. Dodatkowo dobrze, aby w składzie pojawiły się substancje, które poprawią mikrokrążenie i zniwelują najczęstsze problemy okolicy oczu, takie jak chociażby tendencje do pojawiania się obrzęków i cieni. Tutaj skuteczne okażą się antyoksydanty, substancje drenujące i rozjaśniające. Tylko kompleksowe działanie na wszystkie przyczyny starzenia się skóry zagwarantuje trwałe i satysfakcjonujące efekty odmłodzenia.

  • Przy wyborze preparatów do okolicy oczu należy zatem kierować się optymalnym i szeroko zakresowym składem produktu, a także jego technologią i wysokim standardem produkcji.

  • Idealnym wyborem spełniającym wszystkie kryteria będzie nowy produkt Infini Premium Meso Eyebooster.

Czym się wyróżnia Infini Premium Meso Eyebooster

Jest to sterylny booster na bazie kwasu hialuronowego produkowany w standardzie farmaceutycznym. Innowacyjny skład preparatu Infini Premium Meso Eyebooster opiera się na wyjątkowej sekwencji aminokwasów, wspieranych przez silne antyoksydanty: niacynamid i glutation. Doskonale sprawdzi się u pacjentów z atrofią tkanki i licznymi zmarszczkami. Preparat przyniesie efekty także w przypadku cieni pod oczami i wiotkości skóry powiek.

Cenne składniki aktywne Infini Premium Meso Eyebooster

  • Kwas hialuronowy (2 mg/ml) działa silnie wygładzająco, niweluje drobne zmarszczki mimiczne wokół oczu oraz zapobiega pogłębianiu się doliny łez. Jego podanie uzupełnia niedobory naturalnego kwasu hialuronowego pojawiające się wraz z wiekiem oraz pozytywnie wpływa na gęstość i elastyczność tkanki. Dodatkowo dzięki swoim właściwościom higroskopijnym zwiększa nawodnienie oraz stymuluje możliwości regeneracyjne. Stężenie kwasu hialuronowego zostało opracowane w sposób optymalny dla okolicy oczu, aby zagwarantować dobre efekty przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa zabiegowego.

  • Kompleks aminokwasów (Proline, Serine, Glycine), czyli białek budulcowych ludzkiego kolagenu. Sekwencja aminokwasów pobudza produkcję i rekonstrukcję włókien podporowych skóry, powodując silną restrukturyzację i zagęszczenie tkanki. Składniki te są kluczowe w przypadku wiotkości powiek i efektu pergaminowej skóry. Aminokwasy stanowią także jeden z elementów tworzących NMF (Natural Moisturizing Factor), naturalny czynnik nawilżający, dzięki czemu powstrzymują nadmierną utratę wody z naskórka, przyspieszają regenerację skóry tego obszaru twarzy oraz zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się komórek.

  • Niacynamid – pochodna witaminy B3 biorąca udział w syntezie aminokwasów, ceramidów i innych składników budulcowych skóry. Uszczelnia barierę hydro-lipidową skóry, zapobiegając jej przesuszeniu, co jest jednym z największych problemów skóry w okolicy oka. Niacynamid zapobiega odkładaniu się pigmentu w naskórku zapobiega powstawaniu nieestetycznych cieni i efektu zmęczonych oczu. Wykazuje silne działanie antyoksydacyjne i chroni delikatną skórę powiek przed degradującym wpływem czynników zewnętrznych.

  • Glutation to tripeptyd, który naturalnie występuje w komórkach ciała. Dzięki swojej budowie chemicznej glutation ma silne właściwości przeciwutleniające i chroni skórę wokół oczu przed efektami stresu oksydacyjnego wywołanego przez czynniki egzogenne.

Kompleksowy skład Infini Premium Meso Eyebooster pozwala na osiągnięcie doskonałych efektów terapeutycznych w przypadku zmarszczek, atrofii i innych oznak starzenia się skóry wokół oczu. Preparat pomoże także w walce z zasinieniami i pogłębiającą się doliną łez.

Pełna terapia to tylko 3-4 zabiegi wykonywane w odstępach 14-dniowych. Zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji i dostępny jest w najlepszych klinikach w Polsce.

Infini Premium Meso Eyebooster  to jeden z najefektywniejszych preparatów stosowanych na odmłodzenie okolic oczu i gwarancja  świeżego, a jednocześnie w pełni naturalnego wyglądu

Lipoliza – jakie efekty można uzyskać za jej pomocą (ZDJĘCIA przed i po zabiegu)

Mechanizm lipolizy wykorzystuje się w medycynie estetycznej w celu redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.