fbpx

Epilacja laserowa – jakie urządzenie skutecznie usunie jasne i rude włoski?

Autor Magdalena Błaszczak
depilacja-laserowa

Trwała depilacja przeprowadzana za pomocą różnego rodzaju laserów to zabieg, z którego bardzo chętnie korzystają i kobiety, i mężczyźni. Pacjenci z ciemnym, grubym owłosieniem mają do wyboru kilka technologii, jednak osoby, których włosy są jasne lub rude, często narzekają, że u nich zabiegi epilacji nie są tak skuteczne, jak by tego chciały. Ich oczekiwania spełni urządzenie Primelase Excellence.

Wymagania pacjentów korzystających z epilacji laserowej

Pozbycie się problemu nadmiernego owłosienia oraz wrastających włosków daje tak dużą wygodę w codziennym życiu, że epilacja laserowa stała się jednym z najczęściej wybieranych zabiegów na ciało wśród klientów gabinetów kosmetologicznych i medycyny estetycznej. Pacjenci są coraz bardziej świadomi możliwości, jakie dają najnowocześniejsze technologie i szukają takich zabiegów, które będą bezpieczne, bardzo skuteczne (również w przypadku cienkich i jasnych włosków o obniżonej zawartości melaniny), a także bezbolesne. Jest urządzenie, które pozwala spełnić wszystkie te wymagania – laser Primelase Excellence.

Czym wyróżnia się laser Primelase Excellence?

Urządzenie hiszpańskiej marki Cocoon Medical to laser diodowy. Jest wykorzystywany głównie do epilacji laserowej – bardzo wysoka moc (aż do 4800 W) oraz technologia USP (Ultra Short Pulse) umożliwiają zabiegi impulsami od 3 ms. Dzięki temu dochodzi do zniszczenia mieszków włosowych, ale bez negatywnego wpływu na skórę, a to zapewnia wysokie bezpieczeństwo zabiegu. Specjaliści doceniają to urządzenie również za to, że ma bardzo dużą skuteczność w zabiegach depilacji jasnych, rudych i cienkich włosów. Primelase może być więc stosowany do usuwania owłosienia z każdego obszaru ciała, np. pach, nóg, okolic bikini, pleców, brzucha, karku, a nawet twarzy – a to oznacza koniec niechcianego wąsika i włosków wyrastających na brodzie z powodu zaburzeń hormonalnych.

Komfortowa epilacja Primelase Excellence

Laser ma wbudowaną funkcję chłodzenia kontaktowego Crystal Freeze (+ 5ºC), która może pracować w dwóch trybach: statycznym (1-3 Hz) i dynamicznym (5-10 Hz), a to oznacza, że odczucie dyskomfortu czy bólu, którego obawiają się pacjenci, jest zredukowane do minimum.

Efekty po zabiegu z użyciem lasera Primelase Excellence

Rezultaty epilacji laserem Primelase są widoczne już po pierwszej wizycie. W obszarze, na którym był przeprowadzany zabieg, ilość niechcianych włosków zmniejsza się o około 30% – bo zwykle tyle włosów jest w fazie aktywnego wzrostu (czyli anagenu). Żeby całkowicie pozbyć się zbędnego owłosienia, konieczna jest seria od 4 do 8 zabiegów wykonywanych w odstępie 1-2 miesięcy.

Laser Primelase Excellence to nie tylko epilacja

Urządzenie hiszpańskiej marki Cocoon Medical pozwala na użycie czterech rodzajów fal: aleksandrytowej (755 nm), diodowej (810 nm), blend (810+940+1060 nm) oraz neodymowo-yagowej (1064 nm). Dlatego platforma może być wykorzystywana nie tylko do zabiegów epilacji, ale także do innych procedur rozwiązujących problemy skóry, takich jak:

  • leczenie grzybicy paznokci,

  • redukcja zmian naczyniowych,

  • usuwanie przebarwień,

  • niwelowanie trądziku.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest okres ciąży oraz aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.