fbpx

Drogowskaz w prewencji przeciwstarzeniowej skóry i włosów 

Autor Przemek

Patronat medialny

„Kosmetologia i Trychologia Gerontologiczna. Ujęcie Holistyczne” autorstwa dr n. med.  Claudii Musiał to praktyczne kompendium wiedzy dla wszystkich zainteresowanych procesem starzenia się skóry i organizmu człowieka. Książka wydana przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie powstała jako odpowiedź na potrzeby kosmetologów, trychologów, dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej.

W książce Czytelnik znajdzie przegląd najważniejszych doniesień naukowych i klinicznych w zakresie kosmetologii i trychologii gerontologicznej, od samych podstaw biologii komórki, przez aspekty praktyczne pielęgnacji skóry i włosów, aż po rolę diety w starzeniu się. Publikacja ta obejmuje w sposób szczegółowy najnowsze osiągnięcia naukowe na poziomie komórkowym, molekularnym, jak i klinicznym. Zapewnia naukowe spojrzenie na rozwój koncepcji przeciwstarzeniowej w kosmetologii, trychologii i dermatologii.

Każdy specjalista zainteresowany kosmetologią, trychologią, dermatologią, medycyną estetyczną, czy badanami naukowymi poświęconymi starzeniu się znajdzie w książce „Kosmetologia i Trychologia Gerontologiczna. Ujęcie Holistyczne” informacje niezbędne w codziennej pracy. Tytuł ten dedykowany jest również każdemu zainteresowanemu procesem starzenia się skóry jako przewodnik i drogowskaz w prewencji przeciwstarzeniowej skóry i włosów.

Książka Claudii Musiał ukazała się właśnie w sprzedaży, jest dostępna w księgarni internetowej pzwl.pl bit.ly/3KO3qTu

O autorce:

Dr n. med. Claudia Musiał – doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne, kosmetolog o specjalności kosmetologia bioestetyczna, trycholog; naukowiec w dziedzinie onkologii eksperymentalnej i biologii molekularnej; wieloletni wykładowca akademicki.

Laureatka nagrody Człowieka  Roku 2023 w konkursie Art of Beauty Prestige Awards za innowacyjne badania naukowe i promowanie rozwoju trychologii w Polsce; z dziedziny biologii, chemii medycznej, onkologii eksperymentalnej, kosmetologii oraz trychologii, jak również ponad pięćdziesięciu branżowych publikacji popularno-naukowych w wiodących magazynach branży beauty; prelegentka na konferencjach naukowych i popularno-naukowych. Szkoleniowiec z zakresu trychologii i kosmetologii, oraz ekspert medialny. Członkini International Trichoscopy Society oraz Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego, a takżehonorowego międzynarodowego towarzystwa naukowego Sigma Xi: The Scientific Research Honor Society.

Autorka publikacji naukowych o zasięgu międzynarodowym z Listy Filadelfijskiej oraz bestsellerowej książki Trychologia kosmetologiczna i lekarska (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2022) oraz Rola komórek macierzystych we współczesnej medycynie estetycznej i kosmetologii (Wydawnictwo Naukowe PWN, 2023), jak również Kosmetologia i trychologia gerontologiczna. Ujęcie holistyczne (Wydawnictwo Naukowe PWN, 2024).

Wielkie otwarcie SKINLINE CLINIC

 

To nie tylko wyjątkowe wydarzenie inaugurujące nowe miejsce na mapie Warszawy, ale również szansa na poprawę jakości życia osób, które pragną nie tylko poczuć się pięknie, ale również uporać  się ze swoimi problemami skórnymi. To miejsce gdzie spotykają się doświadczony zespół, wysokiej jakości zabiegi i nowoczesny sprzęt, by zapewnić klientom kompleksową opiekę…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.