Endermologia ma wielowymiarowe oddziaływanie na cały organizm, a jej efektywność potwierdzają liczne badania naukowe. Przede wszystkim jest to zabieg modelujący sylwetkę, redukujący cellulit i wspomagający odchudzanie, ale nie tylko. Dzięki endermologii widocznie poprawia się jakość skóry – staje się ona wygładzona i bardziej jędrna, a rozstępy są mniej widoczne. Warto jednak zaznaczyć, że zabiegi tego rodzaju dają wspaniałe efekty terapeutyczne w szeregu innych dolegliwości, sprawdzają się również jako etap przygotowań do bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej – na przykład liposukcji.
Barbara Drabczyk
kosmetolog, pedagog, szkoleniowiec, dyplomowany trener makijażu permanentnego
Endermologia przed liposukcją
Masaż próżniowy pobudza przepływ limfy i krążenie, a tym samym przyspiesza oczyszczanie organizmu z zalegających toksyn. Tkanki stają się lepiej dotlenione i odżywione. Zabieg endermologii, przeprowadzony w odpowiedni sposób, idealnie sprawdzi się więc doskonale u osób przygotowujących się do liposukcji.
- Komórki tkanki tłuszczowej, dzięki takiej stymulacji, zaczynają łatwiej uwalniać tłuszcz, a zbita, stwardniała tkanka skupiająca tego typu komórki ulega zmiękczeniu.
- Zwiększa się również wydolność naczyń żylnych i limfatycznych. Do efektów klinicznych tych zabiegów zalicza się również uelastycznienie ścian naczyń krwionośnych i polepszenie unaczynienia skóry. Dodatkowo komórki skóry fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny, przyspiesza regeneracja naskórka, poprawia się też koloryt skóry.
Endermologia po liposukcji
Zdarza się, że po zabiegu liposukcji tkanka tłuszczowa rozkłada się nierównomiernie. Może to dotyczyć i tych obszarów, na których była przeprowadzana liposukcja, i tych, które znajdują się dookoła. Ten niechciany efekt liposukcji pomaga zniwelować endermologia, którą można zacząć wykonywać krótko po odsysaniu tłuszczu (decyzje o rozpoczęciu serii zabiegów może podjąć tylko specjalista).
- Endermologia jest specjalnym rodzajem masażu, w którym wykorzystywana jest charakterystyczna głowica wytwarzająca podciśnienie, wyposażona w elektroniczne sterowanie, ruchome rolki.
- Partia ciała poddana zabiegowi zostaje zassana przez głowicę, a fałd skóry jest rozmasowany przez ruchome rolki i tym samym zmobilizowany do regeneracji na różnych poziomach.
- Technologia ta, w odróżnieniu od masaży manualnych, pozwala łączyć ze sobą podczas jednego zabiegu aż trzy techniki masażu: drenaż limfatyczny oraz masaże antycellulitowy i ujędrniający.
- Dla bezpieczeństwa zabiegu i ochrony skóry przed ewentualnym uszkodzeniem na ciało zakłada się wcześniej specjalny kostium, który zapewnia głowicy poślizg i minimalizuje odczuwany dyskomfort zasysania skóry.
- Jego intensywność jest regulowana indywidualnie, w zależności od potrzeb pacjenta, jego odczuć, liczby wykonanych wcześniej zabiegów, partii ciała i problemu, który jest niwelowany.
Lipoliza – jakie efekty można uzyskać za jej pomocą (ZDJĘCIA przed i po zabiegu)
Mechanizm lipolizy wykorzystuje się w medycynie estetycznej w celu redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki…