fbpx

Dlaczego warto zastosować endermologię przed i po liposukcji?

Autor Magdalena Błaszczak
endermologia-liposukcja

Endermologia ma wielowymiarowe oddziaływanie na cały organizm, a jej efektywność potwierdzają liczne badania naukowe. Przede wszystkim jest to zabieg modelujący sylwetkę, redukujący cellulit i wspomagający odchudzanie, ale nie tylko. Dzięki  endermologii widocznie poprawia się jakość skóry – staje się ona wygładzona i bardziej jędrna, a rozstępy są mniej widoczne. Warto jednak zaznaczyć, że zabiegi tego rodzaju dają wspaniałe efekty terapeutyczne w szeregu innych dolegliwości, sprawdzają się również  jako etap przygotowań do bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej – na przykład liposukcji.

barbara-drabczyk

Barbara Drabczyk

kosmetolog, pedagog, szkoleniowiec, dyplomowany trener makijażu permanentnego

Endermologia przed liposukcją

Masaż próżniowy pobudza przepływ limfy i krążenie, a tym samym przyspiesza oczyszczanie organizmu z zalegających toksyn. Tkanki stają się lepiej dotlenione i odżywione. Zabieg endermologii, przeprowadzony w odpowiedni sposób, idealnie sprawdzi się więc doskonale u osób przygotowujących się do liposukcji.

  • Komórki tkanki tłuszczowej, dzięki takiej stymulacji, zaczynają łatwiej uwalniać tłuszcz, a zbita, stwardniała tkanka skupiająca tego typu komórki ulega zmiękczeniu.
  • Zwiększa się również wydolność naczyń żylnych i limfatycznych. Do efektów klinicznych tych zabiegów zalicza się również uelastycznienie ścian naczyń krwionośnych i polepszenie unaczynienia skóry. Dodatkowo komórki skóry fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny, przyspiesza regeneracja naskórka, poprawia się też koloryt skóry.

Endermologia po liposukcji

Zdarza się, że po zabiegu liposukcji tkanka tłuszczowa rozkłada się nierównomiernie. Może to dotyczyć i tych obszarów, na których była przeprowadzana liposukcja, i tych, które znajdują się dookoła. Ten niechciany efekt liposukcji pomaga zniwelować endermologia, którą można zacząć wykonywać krótko po odsysaniu tłuszczu (decyzje o rozpoczęciu serii zabiegów może podjąć tylko specjalista).

  • Endermologia jest specjalnym rodzajem masażu, w którym wykorzystywana jest charakterystyczna głowica wytwarzająca podciśnienie, wyposażona w elektroniczne sterowanie, ruchome rolki.
  • Partia ciała poddana zabiegowi zostaje zassana przez głowicę, a fałd skóry jest rozmasowany przez ruchome rolki i tym samym zmobilizowany do regeneracji na różnych poziomach.
  • Technologia ta, w odróżnieniu od masaży manualnych, pozwala łączyć ze sobą podczas jednego zabiegu aż trzy techniki masażu: drenaż limfatyczny oraz masaże antycellulitowy i ujędrniający.
  • Dla bezpieczeństwa zabiegu i ochrony skóry przed ewentualnym uszkodzeniem na ciało zakłada się wcześniej specjalny kostium, który zapewnia głowicy poślizg i minimalizuje odczuwany dyskomfort zasysania skóry.
  • Jego intensywność jest regulowana indywidualnie, w zależności od potrzeb pacjenta, jego odczuć, liczby wykonanych wcześniej zabiegów, partii ciała i problemu, który jest niwelowany.

Lipoliza – jakie efekty można uzyskać za jej pomocą (ZDJĘCIA przed i po zabiegu)

Mechanizm lipolizy wykorzystuje się w medycynie estetycznej w celu redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.