fbpx

XX Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Autor Magdalena Błaszczak
kongres

W dniach 25-27.11.2022 r., w warszawskim hotelu Hilton miało miejsce największe święto medycyny estetycznej w Polsce – XX Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Wydarzenie rokrocznie organizowane jest przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging – najliczniejsze w Polsce stowarzyszenie zrzeszające lekarzy medycyny estetycznej.

Kongres zgromadził wybitnych ekspertów oraz przedstawicieli firm z całego świata i stał się doskonałą okazją, aby przyjrzeć się bliżej nowościom, kierunkom, nadziejom i wyzwaniom, jakie niesie za sobą współczesna medycyna estetyczna.

Wykładowcy opowiedzieli o wykorzystywaniu toksyny botulinowej w leczeniu asymetrii twarzy, zastosowaniu wypełniaczy w celu biostymulacji, konturowaniu i liftingu, zaawansowanych technikach modelowania kwasem hialuronowym i sposobach nadania harmonijnego wyglądu twarzy. Poruszony został również problem powikłań i obecnych koncepcji ich leczenia, anatomicznie niebezpiecznych stref dla iniekcji z wypełniaczami tkanek miękkich, technologii komórkowych w leczeniu powikłań w medycynie estetycznej oraz niedokrwieniu tkanek po podaniu kwasu hialuronowego.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się sesja poświęcona medycynie przeciwstarzeniowej i anti-aging, możliwościom regeneracyjnym tkanki tłuszczowej, zagadnieniu usuwania przebarwień i zastosowaniu terapii łączonych. Wydarzenie zakończyło się wykładami m.in. na temat pielęgnacji skóry podczas menopauzy, obecności tatuaży na skórze oraz aspektów prawnych dotyczących powikłań medycznych.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.