Transdermalporacja – jak wzmacnia działanie peelingu medycznego?

Autor Magdalena Błaszczak
Transdermalporacja

Lubię mieszanki kwasów, ponieważ uzyskuję łączony efekt działania kilku z nich. Jednak, aby zabieg był jeszcze skuteczniejszy, łączę go z transdermalporacją.

ewa-janocha

dr Ewa Janocha o transdermalporacji

lekarz medycyny estetycznej, Colibri Clinic

W swojej praktyce bardzo często wykorzystuję połączenie kwasu mlekowego, ferulowego, traneksamowego i cytrynowego. Poprzez swoje synergistyczne działanie wspierają one odbudowę warstwy hydrolipidowej skóry, a zatem chronią skórę przed odwodnieniem. Taki łączony peeling daje uczucie nawilżenia i odświeżenia. 

W jaki sposób uzupełniają się kwasy zawarte w peelingu?

Kwas mlekowy nawilża oraz pobudza syntezę kolagenu, elastyny oraz ceramidów skóry. Kwas ferulowy jest silnym antyoksydantem, który działa również przeciwzapalnie i podobnie jak kwas traneksamowy, ogranicza powstawanie przebarwień. Z kolei kwas cytrynowy zwęża pory i działa silnie nawilżająco.

Czym jest transdermalporacja?

Po przygotowaniu skóry peelingiem wykonuje się transdermalporację, czyli inaczej elektroporację. Jest to zabieg dwuetapowy, gdzie w pierwszym etapie wykorzystuje się modulowaną falę prądu, aby wytworzyć dodatkowe kanały wodne przez reorganizację połączeń niepolarnych łańcuchów tłuszczowych. Tą drogą substancje aktywne mogą być transportowane do głębszych warstw skóry. Transdermalporacja oddziałuje również na samą komórkę. Działanie prądu wpływa na komórkę, która zachowuje się jak maleńki kondensator – naładowuje się co prowadzi do chwilowych zmian jej struktury i otwieranie porów błon komórkowych – przez które substancja aktywna dostarczana jest wprost do jej wnętrza.

Jak wygląda druga część zabiegu?

W drugiej części zabiegu wykorzystuje się te otwarte kanały do wtłoczenia do skóry mieszanki substancji aktywnych, peptydów oraz ekstraktów roślinnych zawartych w koktajlu odpowiednio dobranym do potrzeb skóry. Po zabiegu skóra jest napięta i promienna, a powierzchowne zmarszczki wygładzone. 

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności