fbpx

Te kwasy można bezpiecznie stosować w maju!

Autor Magdalena Błaszczak
kwas-polimlekowy
katarzyna-lazecka

mgr Katarzyna Łazęcka o kwasach, które można stosować wiosną

kosmetolog

Kwas migdałowy

Posiada dużą cząsteczkę, dlatego wnika  wolno w głąb skóry i nie powoduje przy tym podrażnień. Bardzo delikatne złuszcza naskórek, nawilża, poprawia elastyczność skóry i wyrównuje koloryt. Znacznie zmniejsza powierzchowne i po zapalne przebarwienia. Jest kwasem bezpiecznym, nie wymaga okresu rekonwalescencji i może być stosowany przez cały rok.

Kwas azelainowy

Jest inhibitorem tyrozynazy, hamuje melanogenezę w melanocytach. Dzięki temu zmniejsza plamy i przebarwienia, łagodzi rumień. Posiada właściwości wybielające, rozjaśnia skórę i przebarwienia pozapalne. Zmniejsza występowanie stanu zapalnego, niszczy bakterie Propionus acnes, Dlatego też, kwas azelainowy świetnie sprawdzi się dla osób dotkniętych trądzikiem, jako uzupełnienie całorocznej terapii, w okresie letnim. Jest doskonałym antyoksydantem, niszczy wolne rodniki. Stosuje się go przez cały rok. 

Kwas ferulowy

Jest bardzo silnym antyoksydantem. Często nazwany „wymiataczem” wolnych rodników. Nie powoduje złuszczania naskórka. Może być bezpiecznie stosowany przez cały rok. Zalecany do skóry objętej fotostarzeniem i stanami zapalnymi. Kwas ferulowy chroni skórę przed promieniowaniem UV, neutralizuje wolne rodniki i naprawia szkody przez nie wyrządzone. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, zapobiega starzeniu się skóry na poziomie komórkowym. Działa fotoochronnie. Peeling chemiczny zawierający w swoim składzie kwas ferulowy to silny absorber promieni UV.  Poprawia nawilżenie, a także rozjaśnia przebarwienia, ujednolica kolor skóry i przywraca skórze blask

Kwas laktobionowy

Posiada silne właściwości nawilżające, zapobiega TEWL (transepidermalnej utracie wody przez naskórek). Ma dużą zdolność do absorbowania i gromadzenia wody. Jest doskonałym antyoksydantem, zapobiega wiotczeniu skóry i powstawaniu zmarszczek. Jednocześnie stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Może być bezpiecznie stosowany w okresie letnim, gdyż nie wykazuje działania fototoksycznego. Kwas laktobionowy może być bezpiecznie stosowany przez osoby ze skórą wrażliwą, a także dotknięte trądzikiem różowatym.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.