fbpx

Suplementy anti-aging, które naprawdę odmładzają skórę

Autor Magdalena Błaszczak
suplementy-anti-aging
monika-bujanowska

Monika Bujanowska o suplementach anti-aging

lekarz internista, lekarz medycyny estetycznej, właścicielka Kliniki Dr Monika Bujanowska

Jak wybrać najlepsze suplementy anti-aging?

Antyoksydanty to substancje, które zapobiegają działaniu wolnych rodników. Potrzebuje ich każdy z nas, a szczególnie palacze, osoby narażone na długotrwały stres, promieniowanie UV, stosujący diety redukcyjne.
Jak wybrać najlepsze suplementy? Powinny one być opracowane z  wykorzystaniem opatentowanych formuł, których skuteczność działania potwierdzają wyniki badań. Te, które polecam swoim pacjentom, powstały we współpracy z  ekspertami i  lekarzami – praktykami z  dziedziny medycyny estetycznej. Szukali oni sposobu zaopiekowania się pacjentką, także poza gabinetem, do momentu kolejnego zabiegu. Kluczowym znaczeniem jest jakość składników. Warto szukać marki, która specjalizuje się w ekstrakcji roślinnej. Taką, która stosuje zaawansowaną technologię i przyjazne dla środowiska podejście – wykorzystuje każdą część rośliny w celu optymalnej eksploatacji zasobów naturalnych i  minimalizacji odpadów. Wysoko stężone surowce przetwarza się tak, by zawartość polifenoli i steroli była najczystsza na rynku. Istotne jest także wzajemne oddziaływanie na siebie składników.
 

Suplementy anti-aging  – które substancje są najskuteczniejsze?

Moim wyborem są dwa najsilniejsze antoksydanty, których organizm ludzki nie potrafi syntetyzować. 
Są to ataksantyna i dysmutaza ponadtlenkowa, pozyskane z  mikroalg.
Efekty ich regularnego stosowania  to:
 • poprawa nawilżenia i  elastyczności skóry;
 • ochrona przed smogiem i światłem UV;
 • to z kolei powoduje zmniejszenie widoczności zmarszczek i odmłodzenie skóry.

Jak działa astaksantyna?

Pochodzi z ekstraktu z alg Haematococcus pluvialis uprawianych w  ekstremalnych warunkach pustyni Arava. Zawarta w  algach Arava astaksantyna:
 • chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i  światła niebieskiego;
 • zabezpiecza również DNA białek i lipidów przed uszkodzeniami antyoksydacyjnymi oraz przed szkodliwym wpływem środowiska;
 • działa synergistycznie, nasilając działanie innych przeciwutleniaczy, takich jak witaminy E  i  C;
 • hamuje uszkodzenia komórek spowodowane wolnymi rodnikami i ekspozycją na promieniowanie UV.

Suplementy anti-aging – jak działa Tetra SOD (dysmutaza ponadtlenkowa)?

Jest bardzo silnie działającym antyoksydantem. To enzym wytwarzanym przez organizm ludzki. Wraz z wiekiem jego poziom gwałtownie spada, osłabiając tym samym mechanizm naturalnej obrony antyoksydacyjnej organizmu. Wyniki kilkuset badań ujawniły, że wiele zaburzeń dotyczących wszystkich tkanek jest bezpośrednio związanych z niskim poziomem SOD.
Można do nich zaliczyć:
 • wypadanie włosów;
 • zaburzenia pamięci;
 • trądzik;
 • problemy ze wzrokiem;
 • bóle stawów;
 • niepłodność;
 • starzenie się skóry;
 • włóknienie tkanek.
Tetra SOD jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, obdarzonym potężną mocą dezaktywacji wolnych rodników. Chroni praktycznie każdą komórkę przed ich toksycznym działaniem, w tym przed szkodliwym promieniowaniem UVB. Warto też zaznaczyć, że Tetra SOD jest unikalnym składnikiem morskim, który jest uprawiany w technologii chronionej patentem, bez użycia chemicznego procesu ekstrakcji lub koncentracji. 
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.
CZYTAJ TAKŻE

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.