fbpx

Lipoliza iniekcyjna – skuteczny sposób na „pelikany” (ZDJĘCIA EFEKTÓW)

Autor Magdalena Błaszczak
liposhoock

Obwisła skóra i miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa na ramionach, czyli tzw. pelikany, to estetyczny problem, z którym mierzy się wiele osób w dojrzałym wieku. Jednym ze sposobów na poprawę wyglądu tego obszaru ciała jest lipoliza iniekcyjna. Jaki preparat sprawi, że efekty są bardzo satysfakcjonujące?

anna-lechowicz

Anna Lechowicz

Kosmetolog, linergistka, dietetyk. Prowadzi Studio Urody  w Żaganiu. Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

U kogo lipoliza iniekcyjna da widoczne efekty?

Najlepszymi kandydatami do zabiegu są osoby szczupłe lub z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej (lekką nadwagą), której nie mogą się pozbyć za pomocą ćwiczeń lub diety. Zabieg jest nieskuteczny u osób bardzo otyłych.

  • Zabieg lipolizy iniekcyjnej najlepiej sprawdza się, jeśli zostanie przeprowadzony na niewielkich obszarach ciała, takich jak: talia, wewnętrzna strona ud, bryczesy, podbródek i kolana.
  • Wskazaniem do jego wykonania są też mniejsze fałdy tłuszczu: na brzuchu i podbrzuszu, pośladkach, plecach, barkach i „bawoli” kark.
  • Przynosi również satysfakcjonujące efekty w bardzo trudnym obszarze, jakim są ramiona (tzw. pelikany) oraz w okolicy pach.

Jak wygląda lipoliza iniekcyjna

Zabieg polega na wstrzyknięciu bezpośrednio w tkankę tłuszczową substancji aktywnych w oparciu o fosfatydylocholinę (naturalny składnik pochodzenia roślinnego, uzyskiwany z soi, posiadający właściwości lipolityczne), która powoduje rozpad komórek tłuszczowych nazywanych adipocytami. W miejscu, w którym zostaje wstrzyknięty preparat, powstaje kontrolowany niewielki stan zapalny tkanki tłuszczowej. Adipocyty pękają,  uwalnia się z nich tłuszcz, który jest transportowany razem z krwią do wątroby, gdzie następuje jego rozkład, a następnie przez nerki zostaje wydalony z organizmu. Zabieg nie wymaga znieczulenia i trwa ok. 15-40 minut. Godne polecenia preparaty do tego zabiegu to Liposhoock+ Dives Med oraz LipoMax Infini Premium Meso.

Co warto wiedzieć o preparatach do lipolizy iniekcyjnej

Liposhoock+ Dives Med oraz LipoMax Infini Premium Meso to koncentraty najsilniejszych substancji lipolitycznych do niwelowania nadmiernej tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki. Zawierają m.in. wspomnianą fosfatydylocholinę, substancję emulgującą tkankę tłuszczową, deoksycholan sodu, który działa degradująco na błony komórkowe adipocytów, i L-Karnitynę  przyspieszającą transport i  metabolizm uwolnionych trójglicerydów oraz ich wydalenie z organizmu. W składzie tego pierwszego znajduje się też uwodorniona lecytyna – substancja ta poprawia wygląd zwiotczałej skóry poprzez zwiększenie napięcia i elastyczności włókien kolagenowych.

Jakiego rezultatu można oczekiwać?

Zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej jest widoczne już po 2-3 tygodniach od zabiegu i wynosi ok. 2 cm mniej w obwodzie obszaru zabiegowego. Lipolizę iniekcyjną  można powtórzyć po 2-8 tygodniach. Średnio potrzebnych jest od 2 do 6 zabiegów. Skóra po zabiegu pozostaje jędrna i gładka. Poprawia się krążenie, drenaż tkanek oraz metabolizm komórek skóry. Lipolizy w żadnym razie nie należy  jednak traktować jako środka odchudzającego.

Takie efekty daje lipoliza iniekcyjna wykonana na ramionach i w okolicy pach

fot. Anna Lechowicz

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.