fbpx

Kwas trójchlorooctowy – jakie problemy skórne rozwiązuje?

Autor Magdalena Błaszczak
kwas

TCA jest jednym z najsilniejszych, a co za tym idzie najskuteczniejszych peelingów chemicznych wykorzystywanych w kosmetologii. Ze względu na różny poziom stężenia może być stosowany jako złuszczanie powierzchowne, średnio-głębokie oraz głębokie. W praktyce wykorzystywane są preparaty z czystym kwasem o różnej procentowości lub mieszaniny kwasów. Podstawą jest kwas trójchlorooctowy, natomiast w preparacie zawarte są także inne substraty.

marzena-domazer

mgr Marzena Domazer o kwasie trójchlorooctowym

kosmetolog

Mechanizm działania peelingu kwasem trójchlorooctowym polega na denaturacji białek (protein) czyli uszkodzeniu żywych komórek naskórka. Dochodzi wówczas do jego martwicy, górnej warstwy skóry właściwej oraz złuszczenia komórek. Stare keratynocyty zostają zastąpione przez nowe, a także dochodzi do stymulacji syntezy włókien kolagenowych.

Jakie peelingi na bazie TCA są dostępne na rynku?

Peelingi medyczne, w których skład wchodzi kwas TCA trójchlorooctowy  to grupa nowoczesnych mieszanin, charakteryzująca się bezpiecznym stosowaniem o każdej porze roku, powodują minimalny dyskomfort podczas zabiegu oraz nie ma przy nich długiego okresu rekonwalescencji. Jednocześnie są wysoko stężone i dają bardzo dobre efekty terapeutyczne. Obecnie na rynku mamy kilku producentów, którzy w swych produktach łączą wysokie stężenie kwasu trójchlorooctowego, ponieważ stężenia tego kwasu wahają się od 33% do 35%, często także dodawane do produktów są składniki uzupełniające, takie jak: kwas laktobionowy, kwas winowy, kwas cytrynowy, kwas kojowy, witaminy: C i B2, glicyna, prolina, hydroksyprolina, arginina, kwas gamma-aminomasłowy, skwalen, mirystynian izopropylu, nadtlenek mocznika, koenzym Q10.

Dla jakiej cery najlepszy jest kwas trójchlorooctowy?

Peelingii medyczne, dzięki tak mocno zaawansowanemu składowi, daje silny efekt biostymulujący i rewitalizujący, szczególnie w przypadku cer trądzikowych z zaskórnikami, zmianami zapalnymi i przebarwieniami pozapalnymi. Może być też z powodzeniem stosowany w kombinacji z mikronakłuciami, daje wtedy bardzo silny efekt wygładzenia blizn pozapalnych i potrądzikowych. Nowoczesne mieszaniny peelingów medycznych stymulują i odbudowują skórę oraz przywracają jej prawidłową równowagę. Nie wyłącza z codziennych aktywności oraz nie powoduje mocnego łuszczenia skóry, może być wykorzystywany bez ograniczeń wiekowych, dlatego jest dobrą opcją dla młodych osób borykających się z trądzikiem.

Dodatkowe substancje czynne takie jak: aminokwasy, witaminy i GABA- kwas gamma-aminomasłowy, mogą penetrować w głąb skóry dając jeszcze lepsze efekty. Faza lipofilowa działa nawilżająco, regenerująco i ochronnie na skórę.

Jakie są efekty peelingu a bazie TCA?

Oprócz widocznego zaraz po zabiegu ujędrnienia skóry, peelingi medyczne oferują szereg dodatkowych korzyści. Przede wszystkim po zabiegu skóra jest dokładnie oczyszczona oraz nawilżona, co sprawia że jest pełna blasku. Peeling redukuje także zmarszczki oraz przebarwienia skórne. Warto też podkreślić fakt, że jest to skuteczny zabieg na zmniejszenie widoczności blizn, również tych po trądzikowych oraz rozstępów. Ponadto po zabiegu widocznie zmniejszają się pory, a skóra zostaje odżywiona.

Zabieg ten jest doskonały również dla osób o bardzo wrażliwej skórze. Bezpośrednio po wykonanym zabiegu widać pierwsze efekty, a brak zaczerwienienia oraz innych podrażnień sprawia, że można od razu wrócić do codziennych czynności.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.