fbpx

Które peelingi chemiczne są rzeczywiście bezpieczne latem?

Autor Magdalena Błaszczak
mandelic-peel-kwas-migdalowy

W miesiącach letnich bardzo często unikamy produktów na bazie substancji o działaniu złuszczającym, błędnie myśląc, że mogą one doprowadzić do podrażnienia czy, co gorsza, indukować powstawanie przebarwień. Nic bardziej mylnego!

Marlena Ratajczyk

Marlena Ratajczyk

kosmetolog, szkoleniowiec marki Dives Med. Od prawie 15 lat zawodowo związana z branżą medyczną i kosmetyczną

Dlaczego peelingi chemiczne warto stosować cały rok?

W ofercie Dives Med znajdziemy produkty, w których koncentracja kwasów jest bezpieczna do stosowania przez cały rok, dlatego bez obaw możemy włączać je do pielęgnacji – nawet w czasie wakacji. Dzięki temu zapewnimy skórze długofalowe działanie podtrzymujące potencjał regeneracyjny, a nie tylko wybiórczo w okresie zimowym.

Kwasy odpowiednie do skóry wrażliwej

Jeden z najbardziej popularnych kwasów  kwas migdałowy – może być bezpiecznie stosowany cały rok, ponieważ nie uwrażliwia skóry na promieniowanie słoneczne. Wolno przenika przez skórę, co sprawia, że jest łagodny. Posiada bardzo wszechstronne zastosowanie. Wykazuje silne działanie antybakteryjne i sebostatyczne, więc świetnie sprawdzi się przy skórach trądzikowych, łojotokowych i zanieczyszczonych. Ma działanie anti-aging. Jest też doskonale tolerowany przez wszystkie typy skóry, można go więc zastosować także w terapii skóry wrażliwej i rumieniowej. Jednym z produktów świetnie sprawdzających się w terapiach złuszczających do stosowania przez cały rok jest Mandelic Peel 40% Dives Med, peeling chemiczny na bazie kwasu migdałowego.

Peeling chemiczny na przebarwienia i nie tylko

Kolejny bezpieczny kwas, który może być stosowany przez cały rok – kwas azelainowy – również skutecznie rozprawia się z wieloma problemami. Po pierwsze zmniejsza nadmierne rogowacenie naskórka, dlatego sprawdza się przy leczeniu trądziku różowatego oraz w zapaleniu mieszków włosowych. Kolejno, ze względu na działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, skutecznie hamuje rozwój trądziku zwykłego i różowatego, a także wpływa na zmniejszenie przebarwień. Ma też działanie odmładzające, dlatego jest składnikiem terapii anti-aging.

Peeling chemiczny jako wsparcie dla mikrobiomu? Tak to możliwe

Następnym peelingiem całorocznym jest kwas szikimowy, który wykazuje działanie wielokierunkowe. Normalizuje skórę regulując wydzielania sebum, ale jednocześnie zatrzymuje wodę w naskórku i zwiększa jego nawilżenie. Dodatkowo działa bakteriostatycznie i przeciwgrzybiczo, co wpływa pozytywnie na odbudowę mikrobiomu skóry. Działa delikatnie nie podrażniając skóry. W połączeniu z innymi kwasami zdecydowanie potęguje ich działanie.

Odbudowa płaszcza hydrolipidowego

Idealnym uzupełnieniem peelingów o działaniu wielokierunkowym może być bezpieczny do stosowania przez cały rok jest kwas mlekowy. To jeden z najłagodniejszych kwasów stosowanych w kosmetologii, wykazujący silne właściwości nawilżające. Wspomaga regenerację komórek oraz stymuluje ich procesy ochronne, co wpływa na poprawę elastyczności i napięcia skóry. Dodatkowo stymulując produkcję ceramidów, odbudowuje płaszcz hydrolipidowy, wobec tego sprawdzi się w przypadku skóry bardzo wrażliwej. Preparatem, który warto polecić, na bazie tego kwasu jest Lactic Peel Dives Med.

Bardzo ważna jest fotoprotekcja

Oczywiście nawet w przypadku kwasów, których można używać wiosną i latem, należy pamiętać o konieczności używania filtrów z wysokim wskaźnikiem SPF oraz antyoksydantów każdego dnia. Stosowanie kremów przeciwsłonecznych to podstawa tego, aby utrzymać zdrowy wygląd skóry i przeciwdziałać przedwczesnym procesom starzenia się skóry. Jedno jest pewne – regularne złuszczanie skóry twarzy to podstawa każdej pielęgnacji, ponieważ na bieżąco stymuluje proces odnowy skóry.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.