fbpx

Jedziemy na iADE 2024!

Autor Przemek
iade

Ponad tysiąc uczestników spodziewanych jest na międzynarodowej konferencji iADE 2024, która w dniach 14-16 czerwca odbędzie się w Sopocie. Innowacyjna Akademia Dermatologii Estetycznej to wiodące wydarzenie medyczne w Polsce, poświęcone estetyce. Gościem specjalnym 5. jubileuszowej edycji iADE będzie Dorota Wellman. Bilety dostępne na stronie www.iadeakademia.pl

Innowacyjna Akademia Dermatologii Estetycznej iADE skupia najlepszych lekarzy-praktyków z Polski oraz z Europy Środkowo-Wschodniej, zainteresowanych rozwojem branży estetycznej. Trzydniowa konferencja cieszy się ogromnym zainteresowaniem przede wszystkim z powodu wysokiego poziomu merytorycznego prelekcji i workshopów. Wykładowcy iADE to światowej sławy eksperci, w tym polscy prelegenci, występujący na międzynarodowych kongresach. O merytorykę dba Komitet Naukowy iADE pod przewodnictwem prof. dr hab. n. med. Barbary Zegarskiej i dr. n. med. Marcina Ambroziaka.

Atrakcyjny program iADE 2024

Organizatorzy iADE skupiają się na atrakcyjności programu dla lekarzy-praktyków, dlatego w Sopocie odbędzie się obowiązkowo duża sesja poświęcona trendom i różnorodnym technikom modelowania ust. Omawiane będą najnowsze metody poprawy jakości włosów oraz leczenia przebarwień, modelowania ciała i korekcji blizn. Technologie laserowe zostaną pokazane w sposób porównawczy przez lekarzy praktyków, stosujących wiele różnorodnych urządzeń opartych o wysokie energie. Tradycją iADE jest obecność ginekologii estetycznej, która w tym roku będzie prezentowana w nowej formie dyskusji ekspertów. W holistyczny charakter wydarzenia wpiszą się też dwie sesje poświęcone chirurgii plastycznej, gdzie omawiane będą zasady współpracy chirurgów plastyków z dermatologami i lekarzami medycyny estetycznej.

O menopauzie i dobrostanie

W programie znalazła się także duża sesja o zabiegach estetycznych w okresie menopauzy, w której wezmą udział eksperci różnych specjalizacji medycznych. – Zależy nam na tym, by lekarze praktycy uzyskali na iADE rzeczywiste, holistyczne wsparcie i w rezultacie umiejętnie prowadzili terapie estetyczne pacjentek, które znajdują się w okresie okołomenopauzalnym. Uroda nie ma przecież granic wiekowych – mówi prof. Barbara Zegarska. Interdyscyplinarnego podejścia będzie więcej. – Podczas sesji poświęconej ustom omówione zostaną na przykład zmiany w obrębie jamy ustnej, które stanowią przeciwwskazanie dla zabiegów estetycznych – wyjaśnia prof. Zegarska. Ponieważ iADE to konferencja dla lekarzy praktyków uczestnicy szczególnie czekają na warsztaty typu live demo, podczas których mistrzowie iniekcji wykonają na żywo zabiegi korekcyjne.

Kolejna innowacja: w tym roku wiele sesji kończyć będą bitwy, oczywiście na argumenty pomiędzy ekspertami. Ciekawie zapowiada się także sesja pod hasłem „Jak żyć długo, młodo, szczupło i szczęśliwie?”, podczas której rozmawiać będziemy m.in. o możliwościach i konsekwencjach farmakologicznego odchudzania, epigenetyce i ogólnym dobrostanie życia. Po ubiegłorocznym sukcesie sesji biznesowej organizatorzy znów zapraszają na iADE ekspertów od prawa medycznego, zarządzania i kreacji wizerunku. Uczestnicy dowiedzą się np., jak długotrwale prowadzić pacjenta i czy charyzmy można się nauczyć.

Specjalne ceny dla młodych

Mimo ogromnego sukcesu frekwencyjnego w ubiegłym roku iADE 2024 znów jest przyjazne dla rezydentów i młodych lekarzy do 35. roku życia. Czekają na nich specjalne ceny uczestnictwa.

Inkubator Młodych Talentów

Aby zaktywizować adeptów dermatologii i medycyny estetycznej, iADE 2024 uruchamia Inkubator Młodych Talentów. Młodzi lekarze będą mogli prezentować w nim swoje przypadki i przemyślenia, bez wstępnych warunków. Jedna z sal konferencyjnych wydarzenia zostanie na kilka godzin oddana pod panowanie młodych. Obrady Inkubatora Młodych Talentów obserwować będzie Rada Mentorska, w skład której weszli przedstawiciele Komitetu Naukowego iADE oraz wybitni lekarze praktycy. To oni wybiorą laureata Bursztynowej Igły, nagrody iADE dla wschodzących talentów w dermatologii i medycynie estetycznej. Laureat otrzyma także bezpłatny udział w konferencji iADE w 2025 r. Wybrany uczestnik zostanie nagrodzony możliwością szkolenia praktycznego pod okiem dr. n. med. Marcina Ambroziaka.

Biznesowo!

Biznesowe wsparcie lekarzy to kolejny wyróżnik Innowacyjnej Akademii Dermatologii Estetycznej. Organizatorom zależy na tym, by wyposażyć lekarzy medycyny estetycznej w wiedzę na temat sprawnego i efektywnego zarządzania biznesem w sektorze health&beauty. Stąd obecność w programie sesji biznesowej, a w strefie wystawienniczej dostępność narzędzi z zakresu marketing automation itp.

Akademia IADE odbywać się będzie równolegle w internecie, dzięki transmisji online.

Szczegółowy cennik wraz z rejestracją jest dostępny na https://www.iadeakademia.pl/

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.