fbpx

Jak się pozbyć „bryczesów”?

Autor Przemek
bryczesy-odchudzanie

Tak określany jest nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowanej poniżej bioder, powodujący, że uda „wystają” poza ich linię, nadając całej sylwetce masywny, przysadzisty charakter. Gromadzenie się tkanki tłuszczowej w tej okolicy zwykle jest uwarunkowane genetycznie i najczęściej dotyczy kobiet o figurze gruszki (szczupła talia i ramiona, szerokie biodra, często dosyć masywne, „kolumnowe” nogi).

dr-barbara-jerschina

dr Barbara Jerschina o bryczesach

lekarka medycyny estetycznej

„Bryczesom” sprzyja brak ruchu i nieprawidłowa dieta – wystarczą dosłownie 2–3 kilogramy „nadprogramowej” wagi, aby te dysproporcje się uwidoczniły.

Najlepsze metody na „bryczesy”

Kriolipoliza

To „wymrażanie” tkanki tłuszczowej, to zabieg wykorzystujący zwiększoną wrażliwość komórek tłuszczowych (adipocytów) na zimno. Ulegają one apoptozie w temperaturze od 5°C do –10°C, podczas gdy otaczające tkanki, takie jak mięśnie, nerwy i naczynia krwionośne, pozostają nienaruszone. Co ważne, kriolipolizy nie trzeba wielokrotnie powtarzać – zwykle wystarczający okazuje się jeden, czasami dwa zabiegi, aby pozbyć się „bryczesów”.

Lipoliza iniekcyjna

Jest skuteczną metodą „rozpuszczania” tkanki tłuszczowej w wybranym obszarze. Zabieg polega na iniekcyjnym podaniu specjalnego preparatu ze składnikami powodującymi rozpad komórek tłuszczowych, najczęściej na bazie deoksycholanu sodu, czyli soli sodowej kwasu deoksycholowego. Preparat ten przenika przez błony komórkowe adipocytów, prowadząc do rozerwania ich struktury i rozkładu trójglicerydów na kwasy tłuszczowe oraz glicerol, które następnie, uwolnione do krwiobiegu, są transportowane do wątroby. Tam tłuszcze ulegają rozpadowi, a następnie są wydalane z organizmu przez nerki. Już jeden zabieg daje widoczne efekty, choć zwykle trzeba go powtórzyć – stosuje się serię 2–4 sesji w odstępach 4–6-tygodniowych.

Masaż próżniowy

Wykonywany w naszej klinice łączymy z głęboką stymulacją tkanki, dzięki czemu w sposób mechaniczny „rozbijamy” twardą, miejscowo zlokalizowaną tkankę tłuszczową po zewnętrznej stronie ud, jednocześnie poprawiając jędrność skóry i redukując cellulit. Wykorzystujemy do tego nowoczesne urządzenia medyczne. Zabiegi tego typu są bardzo lubiane przez pacjentki i często włączane do codziennej pielęgnacji ciała.

Fala uderzeniowa

To fala akustyczna powodująca „rozbicie” nawet opornej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu efekty są bardzo szybko widoczne. W naszej klinice mamy także urządzenie łączące falę uderzeniową z kriolipolizą dla jeszcze lepszych rezultatów. Przy okazji redukuje ono obrzęki, co panie doceniają szczególnie w okresie letnim. Ponadto fala uderzeniowa doskonale uzupełnia i wzmacnia działanie innych zabiegów na ciało.

Bardzo dobre efekty dają także nowoczesne, zaawansowane urządzenia hi-tech łączące kilka technologii, takie jak nasza ulubiona „Venuska” (RF + pole magnetyczne + drenaż limfatyczny + działanie termiczne) czy nowość w naszej klinice: Evo 3D (m.in. HIFU, va-cuum, kriolipoliza, szok termiczny).

Lipoliza – jakie efekty można uzyskać za jej pomocą (ZDJĘCIA przed i po zabiegu)

Mechanizm lipolizy wykorzystuje się w medycynie estetycznej w celu redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki. Wskazaniami do zabiegu jest nadmierne nagromadzenie tłuszczu w wybranych partiach ciała, m.in. na brzuchu, udach, pośladkach, a także podwójny podbródek i ginekomastia.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.