Beautyeurope.eu na kongresie SLDE 2026 – premiera MEC Regenerate®. Nowy kierunek biostymulacji

Żółto-fioletowe stoisko Beautyeurope.eu wyraźnie wyróżniało się na ostatnim kongresie organizowanym przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Ta kolorystyka była nieprzypadkowa, bo nawiązuje do preparatu MEC Regenerate® (330 Pharma), który ma właśnie swoją premierę w Polsce (produkt znajduje się w ostatniej fazie certyfikacji MDR i niebawem znajdzie się w sprzedaży). W czasie kongresu towarzyszyliśmy Beautyeurope.eu z naszą kamerą, aby relacjonować premierę i zapytać lekarzy o ich pierwsze doświadczenia z nowym biostymulatorem. 

Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging od 26 lat jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży. Tu spotykają się eksperci z Polski i zagranicy, by móc wymieniać się doświadczeniami, na bieżąco poznawać trendy oraz rynkowe nowości. Tegoroczna edycja po raz kolejny potwierdziła swoją rangę, szczególnie w kontekście prezentacji innowacyjnych technologii i nowych podejść do regeneracji skóry. To właśnie w czasie ostatniego kongresu Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych poznaliśmy nowość dystrybuowaną przez Beautyeurope.eu, czyli MEC Regenerate®. 

Premiera MEC Regenerate® – system, a nie pojedynczy produkt

Nowość zaprezentowana przez Beautyeurope.eu to znacznie więcej niż klasyczny biostymulator. MEC Regenerate® to system czterech współdziałających składników, które aktywują się w określonych fazach po podaniu, inicjując proces odbudowy skóry zgodny z jej naturalnym rytmem biologicznym. 

Po kilku latach studiów i aplikacji dotarliśmy do tego nowego rodzaju wyrobu medycznego, który nie jest pojedynczym produktem, ale systemem – nowym podejściem do sygnalizacji od komórek do tkanki i do regeneracji” – mówił Marco Benedetti, CEO i współzałożyciel firmy 303 Pharma srl, producenta MEC Regenerate®.

Kluczową cechą preparatu jest jego działanie poprzez sygnalizację, a nie kontrolowany stan zapalny. To właśnie ten mechanizm stanowi o jego innowacyjności.

Biomimetyczna regeneracja zamiast stanu zapalnego

O mechanizmie działania mówiła podczas kongresu także dr Monica Renga (Włochy). Jej wystąpienie dotyczące innowacyjnego podejścia bioregeneracyjnego oraz pokaz zabiegowy w małym White Room cieszyły się dużym zainteresowaniem:

Mechanizm działania tego produktu jest bardzo osobliwy, ponieważ wszystkie ulepszenia, które możemy zobaczyć po zwykle dwóch sesjach, są napędzane nie stanem zapalnym, ale przez biomimetyczną sygnalizację do komórek, więc w fizjologiczny sposób” – opowiadała Dr Renga przed naszą kamerą. 

MEC Regenerate® oddziałuje na macierz pozakomórkową, przez co inicjuje przebudowę struktury tkankowej poprzez precyzyjne sygnały biologiczne.

Jakie są filary technologii MEC Regenerate®

Formuła preparatu opiera się na synergii czterech składników:

  • Rekombinowany kolagen Alpha-1 – biozgodny z ludzkim kolagenem (99,9%), pełniący funkcję biomimetycznego sygnału aktywującego fibroblasty
  • Pro-Elastin – kompleks aminokwasów wspierający produkcję elastyny i kolagenu
  • Polikaprolakton (PCL) w formie wodnej – stabilizator i modulator sygnału regeneracyjnego, zapewniający długotrwałe efekty
  • Karboksymetyloceluloza (CMC) – matryca hydrożelowa umożliwiająca równomierną dystrybucję i kontrolowane działanie preparatu

Badania histopatologiczne potwierdzają przebudowę kolagenu typu I i III, wzrost aktywności fibroblastów oraz poprawę jędrności i elastyczności skóry.

Pierwsze doświadczenia lekarzy z MEC Regenerate®

Podczas kongresu mieliśmy okazję porozmawiać z lekarzami, którzy już pracują z  MEC Regenerate® w ramach ewaluacji klinicznej. Z ich perspektywy szczególnie istotna jest przewidywalność efektów oraz fizjologiczny charakter działania preparatu. Coraz wyraźniej widać też zmianę oczekiwań rynku: od intensywnej, zapalnej stymulacji w kierunku rozwiązań opartych na biomimetycznej komunikacji komórkowej i długofalowej regeneracji tkanek.

Największa ewaluacja kliniczna w toku

Istotnym elementem budującym wiarygodność preparatu jest szeroko zakrojona ewaluacja kliniczna, o czym opowiedział nam Filip Skrzypiec, założyciel i prezes Beautyeurope.eu: 

Jesteśmy w trakcie największej ewaluacji klinicznej, w której bierze udział 12 klinik– 11 z Polski, łącznie 105 pacjentów, którzy biorą w ramach certyfikacji MDR udział w ewaluacji klinicznej. Będzie to jawny dowód na skuteczność i bezpieczeństwo tego nowego symulatora, który jest takim game changerem przyszłej biostymulacji opartej o sygnałową stymulację fibroblastów poprzez sygnał biomimetyczny.” Projekt realizowany w ramach certyfikacji MDR może stać się jednym z kluczowych punktów odniesienia dla przyszłości biostymulacji. 

Zobacz relację wideo z kongresu

Mieliśmy okazje obserwować reakcje lekarzy oraz zapytać o pierwsze doświadczenia kliniczne. Trudno nie odnieść wrażenia, że jesteśmy świadkami początku nowego rozdziału. Towarzyszyliśmy zespołowi Beautyeurope.eu podczas całego kongresu z naszą kamerą i rozmawialiśmy z wieloma lekarzami, którzy już testują MEC Regenerate® na swoich pacjentach. Co nam powiedzieli? Zapraszamy do obejrzenia naszej unikalnej wideorelacji. 

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej

Polecane artykuły

Drogi Użytkowniku!

Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Przechodząc dalej oświadczasz, że

Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Estetyczny Portal
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.