fbpx

Te zabiegi dają świetne efekty odmładzające u osób z Hashimoto

Autor Magdalena Błaszczak
hashimoto

Choroba Hashimoto to najczęstsza przyczyna niedoczynności tarczycy występująca u kobiet, będąca przewlekłym schorzeniem układu immunologicznego. Z zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetologiczne i medycyny estetycznej korzystają przeważnie kobiety i prawie co druga pacjentka ma zdiagnozowaną chorobę tarczycy. Jakie zabiegi odmładzające są dla nich bezpieczne i dadzą zadowalające efekty?

Magdalena-Gucik

Magdalena Gucik

Dyplomowany kosmetolog i pedagog. Absolwentka KWSPZ na stałe związana z kliniką Medestetis w Krakowie

Kiedy można wykonywać zabiegi u osób z Hashimoto

Choroba Hashimoto nie oznacza konieczności rezygnacji z zabiegów kosmetologicznych czy medycyny estetycznej. Jednak aby korzystać z nich w sposób bezpieczny, w pierwszej kolejności należy ustabilizować poziom hormonów, korzystając z leczenia u lekarza endokrynologa. Warto w miarę możliwości podjąć również współpracę z dietetykiem, ponieważ dieta ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, w tym skóry.

Efekty zabiegów u chorych na Hashimoto pojawiają się później

Dobierając zabiegi odmładzające i metody regenerujące skórę, mamy możliwość uzyskać takie same efekty estetyczne jak u osób, które nie chorują na Hashimoto. Na efekt jednak należy dłużej poczekać i wykonać o jeden, dwa zabiegi więcej niż u osoby zdrowej. Przed każdym zabiegiem przeprowadzana jest szczegółowa konsultacja oraz opracowanie planu zabiegowego.

Bezpieczne dla osób z Hashimoto ultradźwięki

Ultradźwięki to forma terapii zwiększająca jędrność i napięcie skóry. Z pomocą tej procedury można osiągnąć wiele efektów, które przywracają odmłodzony wygląd. Zabiegi redukują podwójny podbródek, uwydatniają żuchwę i napinają wiotką skórę. Urządzenie wykorzystuje działanie nowoczesnej technologii skoncentrowanych fal ultradźwiękowych HIFU, która polega na precyzyjnym skupieniu fali o wysokiej energii na małym obszarze.

  • Zazwyczaj zabieg jest wykonywany na jednym lub trzech poziomach głębokości 1,5, 3, 4,5 w zależności od celów terapii.
  • Długotrwale pobudza procesy regeneracyjne, jest nieinwazyjny, czyli nie dochodzi do naruszenia ciągłości naskórka oraz uszkodzeń tkanek przyległych.
  • Częściowy efekt napięcia skóry jest widoczny od razu po wykonaniu zabiegu, natomiast najlepszych rezultatów można się spodziewać po ok. 3 miesiącach, kiedy pojawią się nowe struktury kolagenowe.
  • W zależności od stanu wyjściowego skóry efekt utrzymuje się od 1-3 lat.

Zabiegi z wykorzystaniem technologii ultradźwiękowej u osób chorujących na Hashimoto mogą być znakomitą alternatywą dla wielu zabiegów medycyny estetycznej, które nie są im polecane ze względu na podwyższone ryzyko powikłań: nici liftingujących, toksyny botulinowej, wypełniaczy, lasera frakcyjnego. Dają bowiem naturalne efekty odmładzające, ich niewątpliwą zaletą jest również to, że nie wymagają okresu rekonwalescencji.

Mezoterapia mikroigłowa – jak ją przeprowadzić u osób z Hashimoto?

Zabieg mikronakłuwania skóry przeznaczony dla każdego rodzaju cery, również tej, którą mają osoby z Hashimoto, czyli suchej, bladej i z tendencją do łuszczenia się. Zabieg ma działanie regenerujące, stymulujące, widocznie poprawia kondycję skóry. Wykonywany urządzeniem do mikronakłuwania frakcyjnego tworzy w skórze milion drobnych pionowych kanałów frakcyjnych. Mikrourazy uruchamiają naturalny proces naprawczy skóry, zwiększają produkcję włókien kolagenowych i elastyny, co skutkuje odmłodzonym wyglądem. U osób z Hashimoto warto włączyć do zabiegu odpowiednio dobrane składniki aktywne, które pozwolą na jeszcze skuteczniejsze zniwelowanie zmarszczek, wiotkości skóry, przebarwień, blizn, trądziku, szarości skóry. Na zakończenie zabiegu, by wyciszyć podrażnienie i zaczerwienienie, a także by wzmocnić działanie zabiegu nakłada się płócienną maseczkę dobraną do terapii zabiegowej.

Indywidualne podejście do pacjentów z Hashimoto

Wyżej opisane zabiegi nie wykluczają się wzajemnie, bywa również, że jedną technologią można zniwelować kilka problemów.  Kluczowa tutaj jest współpraca specjalista – pacjent oraz stosowanie zaleceń dotyczących częstotliwości zabiegów, liczby ich wykonania oraz właściwej pielęgnacji.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.