fbpx

Z jakimi zabiegami warto łączyć stymulatory tkankowe

Autor Przemek
stymulatory-tkankowe

Można powiedzieć, że współczesna medycyna estetyczna to jedna wielka technika łączona! Praktycznie nie mamy już pacjentów na monoterapie, może poza nielicznymi osobami, które wykonują regularnie toksynę botulinową np. na lwią bruzdę i nic więcej. W większości jednak przypadków pacjenci są wręcz żądni planów zabiegowych i skrupulatnie je realizują. Nie da się dziś uprawiać medycyny estetycznej bez zastosowania technik łączonych – czasami są one rozłożone w czasie, czasami możemy wykonać je podczas jednej wizyty. Dzięki temu możemy uzyskać jeszcze lepsze i trwalsze efekty.

Bartlomiej-Sobolewski

Dr Bartłomiej Sobolewski

Lekarz medycyny estetycznej, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, członek PTMEiAA, wykładowca IMCAS i Dubai Derma, Lenisna and Juvelook Global Key Opinion Leader, trener Beautyeurope.eu,

Kwas poli-D,L-mlekowy

Do moich ulubionych terapii łączonych należą te z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych na bazie kwasu poli-D,L-mlekowego. Preparaty te same w sobie są niezwykle skuteczne, ale ich ogromną zaletą jest to, że można je bezpiecznie łączyć z innymi produktami. Dzieję się tak z uwagi na nośnik zawarty w produkcie, czyli substancję, w której zawiesza się kwas poli-D,L-mlekowy, a jest nim nieusieciowany kwas hialuronowy. Preparat o wyższej zawartości kwasu poli-D,L-mlekowego daje bardzo dobre efekty odbudowy ubytków w połączeniu z usieciowanym kwasem hialuronowym (tworząc po wymieszaniu stabilny, gęsty żel o optymalnej konsystencji, w pojemności 20 ml, która wystarczy nie tylko na twarz, ale też na dodatkowy obszar, np. szyję lub dłonie, co jest miłą niespodzianką dla pacjenta!), a ten o niższej koncentracji można stosować w parze z toksyną botulinową, szczególnie u osób z trądzikiem różowatym i skłonnością do rumienia. 

Stymulatory PDLLA + RF

Stymulatory PDLLA działają też w pełnej synergii z radiofrekwencją mikroigłową, co sprawdza się nie tylko w zabiegach poprawiających jakość skóry czy przebudowę blizn, ale też w redukcji cellulitu. Podejrzewamy, że efekt ten związany jest ze wzmocnieniem włókien kolagenowych łączących skórę z warstwą tłuszczową, co zapobiega zaciąganiu charakterystycznych dołeczków tworzących cellulit. 

Stymulatory kolagenu + laser frakcyjny

Kolejny udany duet stymulatory kolagenu tworzą w połączeniu z laserem frakcyjnym, prowadząc do silnej przebudowy kolagenu, z efektem porównywalnym do działania lasera CO2, a nawet lepszym! Przy okazji zdradzę, że już wkrótce razem z firmą Beautyeurope.eu wprowadzimy na rynek innowacyjny laser frakcyjny, który dzięki specjalnej końcówce umożliwia wprowadzanie preparatów iniekcyjnych (np. biostymulatorów) pod skórę pod ciśnieniem, bez użycia igły. W Korei technologia ta jest już stosowana powszechnie. 

Stymulatory tkankowe + nici biorewitalizujące

I jeszcze jedna terapia łączona, o jakiej warto wspomnieć – to połączenie stymulatorów tkankowych z nićmi biorewitalizującymi, co pozwala połączyć efekt mechanicznego liftingu z silną przebudową skóry. Technika ta ma bardzo dobre zastosowanie nie tylko w obrębie twarzy, szyi i dekoltu, ale też innych obszarów ciała z wiotką, luźną skórą, takich jak brzuch czy ramiona (tzw. pelikany). 

Interakcje w terapiach łączonych

O czym pamiętać planując terapie łączone? Przede wszystkim o interakcjach, jakie mogą zachodzić między łączonymi preparatami i technologiami oraz odpowiednimi odstępami między nimi. Pamiętajmy też, że nie wolno stosować różnych biostymulatorów w krótkim odstępie czasu, aby nie doszło do działań niepożądanych. Nie bójmy się natomiast przestymulowania skóry. Nie spotkałem się z takim przypadkiem – oczywiście warunkiem jest stosowanie sprawdzonych protokołów oraz przebadanych produktów, dzięki którym terapie łączone z użyciem stymulatorów tkankowych są efektywne i bezpieczne. 

Terapia łączona: stymulatory tkankowe z ampułkami do mezoterapii igłowej

W ostatnim czasie w gabinetach medycyny estetycznej królują zabiegi przy użyciu stymulatorów tkankowych. Bez przerwy słyszymy także o coraz to lepszych, udoskonalonych preparatach. Mimo to dość często spotykam się ze zdaniem, że stymulatory tkankowe nie działają. Pacjentki twierdzą, że efekty po zabiegu są zbyt słabe i niesatysfakcjonujące…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.