Polinukleotydy to jedna z najbezpieczniejszych i bardzo skutecznych substancji wykorzystywanych do biostymulacji skóry. By efekt anti-aging był jeszcze bardziej widoczny, warto je połączyć z innymi zabiegami, które należy dopasować do wieku i stanu skóry pacjenta

dr n. med. Marlena Kubiak
Kosmetolog, wieloletni wykładowca akademicki. Obecnie główny trener marki Dives Med. Absolwentka studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ukończyła też studia podyplomowe z zakresu wytwarzania i oceny jakości produktów kosmetycznych.
Wysoki poziom bezpieczeństwa polinukleotydów
Większość efektów zabiegowych, które osiągamy w gabinetach medycyny przeciwstarzeniowej, oparta jest na szeroko pojętej stymulacji tkanek. Produkty wspomagające żywotność, proliferację i funkcje biochemiczne komórek skóry zapewniają efekty porównywalne do technik doraźnych (jak wypełniacze tkankowe), ale w sposób naturalny, zdrowy, bez obaw o hiperkorekcję. Jedną z substancji aktywnych wykorzystywanych do biostymulacji skóry są polinukleotydy, które zapewniają wysoki pozom bezpieczeństwa, brak skutków ubocznych i małą bolesność zabiegów. Mają też udowodnione działanie potwierdzone wieloma pracami naukowymi.
Główne wskazania do zabiegów biostymulacji polinukleotydami
- Może to być pierwszy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, jaki proponujemy pacjentowi. Wtedy warto go połączyć z peelingiem chemicznym, który również będzie formą biostymulacji i zapewni działanie anti-aging na wszystkich poziomach skóry.
- U osób z widocznymi oznakami starzenia zabieg biostymulacji może stanowić przygotowanie skóry do innych procedur, na przykład do podania nici albo wypełniaczy tkankowych. Efekt przeciwstarzeniowy będzie trwalszy i lepszy jakościowo.
- Biostymulacja polinukleotydami jest też polecana osobom, których skóra jest narażona na smog i stres antyoksydacyjny.
- Biostymulatory można łączyć także z mezoterapią mikroigłową. Spektakularne efekty uzyskuje się u osób, które dużo schudły i u których efekty utraty wagi widać na skórze.
- Pacjentki, które planują odchudzanie, też mogą przygotować skórę do tej zmiany za pomocą biostymulacji polinukleotydami.
Polecany preparat z polinukleotydami – Polifill Strong Dives Med
Polifill Strong Dives Med to preparat do biostymulacji, biorekonstrukcji tkanek, oparty o kwas deoksynukleinowy. Nukleotydy, które go budują, mają wielokierunkowe działanie na komórki skóry.
- Przede wszystkim należy wymienić ich działanie naprawcze, nawadniające i antyoksydacyjne. To właśnie silna ochrona komórek przed utlenianiem przez promieniowanie UV, wzmocnienie mechanizmów naprawczych w aspekcie mutacji zachodzących na poziomie molekularnym oraz zmniejszenie ilości metaloproteinaz macierzy zewnątrzkomórkowej, przy jednocześnie zwiększonej biosyntezie kolagenu wyróżniają ten produkt spośród innych dostępnych na rynku biostymulatorów.
- Uzyskujemy zarówno efekt naprawczy i ochronny dla zdegradowanych włókien obecnych w skórze, jak i pobudzamy produkcję nowych białek.
- Ważnym aspektem dla pacjenta jest nie tylko dbałość o piękny, młody wygląd, ale przede wszystkim zdrowie skóry, ochrona przez rakiem i innymi zmianami posłonecznymi w przebiegu procesu fotostarzenia.
- Polinukleotydy w preparacie Polifill Strong Dives Med są pozyskiwane z gamety z pstrąga, uważane są za najbardziej zbliżone do tych występujących u człowieka, przez co zabiegi są wyjątkowo efektywne terapeutycznie i bezpieczne.
- Serie zabiegowe można poprowadzić zarówno w przypadku prewencji fotostarzenia, jak i silnego działania naprawczego i regenerującego tkanki. Ze względu na swój uniwersalizm w kontekście kwalifikacji do zabiegu oraz wszechstronne działanie biologiczne jest to zdecydowanie mój faworyt wśród stymulatorów.
Terapie z wykorzystaniem autologicznych fibroblastów to bardzo obiecujące możliwości medycyny regeneracyjnej. Głównym celem tej gałęzi medycyny jest naprawa tkanek, które uległy uszkodzeniu. Nowy sposób wykorzystania …
Badania pokazują, że od 25 do 45 procent kobiet cierpi na mniej lub bardziej zaawansowany problem z nietrzymaniem moczu. Inne statystyki podają, że jest to …