fbpx

Z jakich zabiegów warto korzystać uprawiając regularnie aktywność fizyczną?

Autor Przemek
aktywnosc-fizyczna

Sportowcy często korzystają z nowych technologii do modelowania ciała. Tymczasem zabiegi medycyny estetycznej z użyciem preparatów iniekcyjnych mogą doskonale wspierać treningi.

dr-barbara-jerschina

dr Barbara Jerschina o zabiegach dla osób uprawiających aktywność fizyczną

lekarz medycyny estetycznej

Po pierwsze – rzeczywiście, u osób intensywnie ćwiczących lub biegających obserwujemy objawy tzw. twarzy biegacza, czyli szybszy ubytek objętości tkanek i opadanie skóry. Tutaj z pomocą przychodzą przede wszystkim zabiegi wolumetryczne z użyciem kwasu hialuronowego oraz stymulatory tkankowe. Po drugie zabiegami „z igłą” możemy też wspomóc modelowanie ciała – zarówno poprzez redukcję tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia (lipoliza iniekcyjna), jak i modelowanie objętości np. w obrębie pośladków.

Budowanie „brazylijskich pośladków”

W mojej klinice proponuję pacjentom procedurę „brazylijskich pośladków” – takiego podania biostymulatora na bazie kwasu polimlekowego (PLLA), aby uzyskać efekt zaokrąglonych pośladków bez konieczności stosowania implantów. Preparat podawany jest kaniulą i choć pierwszy efekt wypełnienia widać tuż po zabiegu, na ostateczny rezultat trzeba poczekać ok. 2-3 miesięcy, bo tyle czasu trwa przebudowa tkanek i wytworzenie naturalnej objętości wskutek pobudzenia w skórze produkcji kolagenu i elastyny. Najlepsze efekty są uzyskiwane w przypadku pośladków kwadratowych oraz o kształcie litery A (z opadającymi biodrami). Utrzymują się nawet do 2 lat. Trudno jest uzyskać taki efekt za pomocą treningów.

Regeneracja po wysiłku

Pamiętajmy też, że wiele technologii modelujących ciało (np. Icoone, Indiba Deep Care, Storz Medical) doskonale sprawdza się też w regeneracji mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym. W naszej klinice wykorzystujemy też medyczne urządzenie Cosmosoft, które wykorzystuje podciśnienie i technologię wolnozmiennego impulsowego pola elektromagnetycznego niskiej częstotliwości do redukcji tkanki tłuszczowej, w tym tłuszczu trzewnego (tzw. brzusznego), doskonale radzi sobie z obrzękami i łagodzi ból mięśni po wysiłku fizycznym. Warto zaproponować taką regenerację pacjentom regularnie trenującym.

Czy EMS i HIFEM naprawdę pomagają wyrzeźbić mięśnie? 

Aby uzyskać piękną sylwetkę nie wystarczy jedynie schudnąć. W bodyformingu bardzo ważna jest także praca nad mięśniami. Tymczasem jeszcze do niedawna w gabinetach kosmetologicznych i medycyny estetycznej za pomocą zabiegów można było jedynie zredukować miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową oraz ujędrnić skórę. Niedawno jednak to się zmieniło…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.