1,3K 

Dzięki zmagazynowanej trehalozie, róża jerychońska potrafi przetrwać wiele lat, mając zaledwie 1 % wody. Fitonośniki są mniejsze od przestrzeni międzykomórkowych. Dostarczają więc substancje aktywne nawet do 14 warstwy komórek naskórka!

Anna Bukowską o trehalozie i fitonośnikach
chemik, kosmetolog
Fitonośniki – czym są?
- To roślinne „transportery” substancji czynnych.
- Do niedawna tak zaawansowane rozwiązania stosowane były wyłącznie w kosmetologii tzw. konwencjonalnej, czy tradycyjnej.
- Te niesamowite struktury potrafią przenosić składniki aktywne do 14 warstwy komórek naskórka, a nawet głębiej.
- Są mniejsze od przestrzeni międzykomórkowych w naskórku, dlatego tak skutecznie w niego wnikają.
- Jak pokazują niedawne badania – liposomy, które do tej pory były uważane za jedne z najlepszych nośników, ulegają degradacji bardzo płytko, w warstwie rogowej. Wcale nie przenoszą składników aktywnych tak głęboko, jak myślano wcześniej.
- Kluczem jest właśnie rozmiar nośnika. Fitonośniki są mniejsze niż 40 mikrometrów, czyli mniejsze od przestrzeni międzykomórkowych!
- Badania dowodzą, że składniki dostarczone za pomocą fitonośników działają w skórze jeszcze przez tydzień od zakończenia trwającej minimum 7 dni aplikacji! Skóra na dłużej pozostaje wzmocniona i zregenerowana.
Co to jest trehaloza?
- Jest naturalnym dwucukrem, składającym się z dwóch cząsteczek glukozy.
- Występuje m.in. w drożdżach, bakteriach, grzybach oraz roślinach pustynnych.
- Substancja pozwala na przetrwanie organizmom ciężkich warunków środowiskowych, takich jak ekstremalnie niska temperatura czy odwodnienie.
- Róża jerychońska, dzięki zmagazynowanej trehalozie, potrafi przetrwać wiele lat mając zaledwie 1% wody!

Trechaloza – jak działa na skórę?
- Trehaloza wykazuje bardzo dobre działanie nawilżające na skórę, bo odzwierciedla skład NMF. NMF to naturalne czynnik nawilżający, który znajduje się w naskórku. Z wiekiem poziom NMF w skórze człowieka maleje, co objawia się starzejącą, łuszczącą się i suchą skórą.
- Ma również właściwości obronne, dzięki którym chroni ważne składniki komórkowe.
- Tworzy swojego rodzaju układy, których zadaniem jest ochrona struktur molekularnych przed zniszczeniami i uszkodzeniami.
- Jej naturalne właściwości obronne zapobiegają tym samym uszkodzeniom skóry oraz włosów przez czynniki zewnętrzne, takie jak: promieniowanie UV, substancje drażniące czy zanieczyszczenia środowiska.
- Trehaloza chroni przed odwodnieniem także fibroblasty.
- Zmniejsza ilość wolnych rodników i zapobiega uszkodzeniom oksydacyjnym, czyli starzeniu się skóry. Z tego powodu trehaloza znajduje się w wielu kosmetykach anti-aging.
Trehaloza – dla jakiej cery?
Dwucukier ten bardzo dobrze sprawdza się w pielęgnacji skóry wrażliwej i odwodnionej. Skutecznie złagodzi podrażnienia i zmniejszy uczucie ściągnięcia skóry. Idealny składnik dla skóry w każdym wieku.
CZYTAJ TAKŻE
Retinoidy w pielęgnacji kobiety w ciąży? Nie! Poznaj bezpieczne alternatywy dla retinolu dla promiennej cery przyszłej mamy
Autor Przemek
Dynamiczne zmiany hormonalne, jakie zachodzą w organizmie ciężarnej, powodują, że często zauważa się wtedy na…
Autor Przemek
Większość kobiet dąży do uzyskania wymarzonej figury przed sezonem bikini. Przechodzą na restrykcyjną dietę, wybierają…
Autor Przemek
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.