fbpx

Przyjemne wyszczuplanie – jak działa multistymulacja mikropęcherzykowa?

Autor Magdalena Błaszczak
jak-dziala-multistymulacja-mikropecherzykowa

Według najnowszej wiedzy o budowie ciała ludzkiego, wszystkie tkanki miękkie spajane są ze sobą przez włókna tkanki łącznej. Działając na nią możemy wpływać na kształt i wymiary ciała.

Aleksandra Zawada

Aleksandra Zawada o wyszczuplaniu multistymulacją mikropęcherzykową Icoone

szkoleniowiec Mrotex

Jak działa multistymulacja mikropęcherzykowa?

W ten właśnie sposób połączone są najistotniejsze z punktu widzenia estetycznego wyglądu ciała organy: skóra wraz z podskórną tkanką tłuszczową, czy mięśnie. Ze względu na tą spójność w budowie, zabiegi poprawiające wygląd są najskuteczniejsze wtedy, kiedy poddane zostanie im całe ciało. Holistyczne podejście gwarantuje, iż zabieg zostanie wykonany nie tylko w miejscu, w którym problem uwidacznia się na skórze. Przykładem jest cellulit, na który warto działać też w miejscu źródła problemu (na przykład w miejscu zwłóknienia tkanek).

Multistymulacja mikropęcherzykowa – w jaki sposób wyszczupla?

  • Patent Roboderm w urządzeniu Icoone polega na umieszczeniu w głowicy rolek z licznymi mikrootworami. Poza komorą główną tworzą one dwa dodatkowe miejsca stymulacji skóry przez podciśnienie. Taka budowa głowicy zabiegowej pozwala na bardzo dokładne i precyzyjne opracowanie całego ciała.
  • W trakcie przesuwania jej po ciele mikrootwory zasysają skórę, poddając ją zjawisku multistymulacji mikropęcherzykowej.
  • Dostarczony do tkanek bodziec stymulujący, wykorzystując ich jednolity sposób połączenia, zostaje przekazany wszerz i w głąb ciała. Taka technika pracy nazywana jest pracą kaskadową. Jej celem jest dostarczenie bodźca do komórek tłuszczowych i fibroblastów.
  • Bodziec docierając do komórek nie niszczy ich, a w bezpieczny sposób pobudza je do zwiększenia intensywności naturalnie zachodzących w nich przemian.
  • W ten sposób, w komórkach tłuszczowych usprawniony zostaje proces rozkładu tłuszczu. To prowadzi do zmniejszenia obwodów ciała i bezinwazyjnego modelowania sylwetki.
  • Fibroblasty po odebraniu bodźca zwiększają produkcję włókien kolagenowych i elastynowych. To skutkuje poprawą struktury skóry i jej ujędrnieniem.

Multistymulacja mikropęcherzykowa – bezpieczeństwo i skuteczność

Zabieg poza działaniem ujędrniającym i wyszczuplającym na ciało niesie ze sobą jeszcze inne zalety. Jedną z nich jest precyzja i ogromna wydajność działania. Bodźcowanie skóry możliwe jest z prędkością do 21 600 mikrostymulacji na minutę pracy. Dzięki temu w trakcie jednego zabiegu każda okolica ciała jest bardzo dokładnie opracowana. Kolejną zaletą jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Za sprawą mikrootworów umieszczonych w rolkach skóra jest podtrzymywana zanim zostanie zassana do komory głównej. Pozwala to na zmniejszenie sił działających na naczynia krwionośne oraz włókna podporowe skóry. W związku z tym nie jest ona rozciągana. Zabieg jest w pełni bezpieczny nawet dla skór wiotkich oraz naczyniowych. Opracowany patent i wywołane przez niego zjawisko multistymulacji mikropęcherzykowej całkowicie zmienia mechanizm działania masażu podciśnieniowego na tkanki.

modelowanie

Multistymulacja mikropęcherzykowa – jak podtrzymać efekty?

Uzyskane efekty różnią się w zależności od prowadzonego stylu życia. Najlepsze skutki można osiągnąć poprzez połączenie serii zabiegowej ze zdrowym odżywianiem oraz ze zwiększoną aktywnością fizyczną. Po pełnej serii zabiegów skóra zostaje ujędrniona, cellulit zredukowany, obwody ciała zmniejszają się, a sylwetka staje się wyrzeźbiona. Po jej zakończeniu warto pamiętać o zabiegach przypominających. Dzięki regularnej stymulacji tkanek, organizm nie powróci do poprzedniego stanu, a pozytywne skutki utrzymają się dłużej. Dla najlepszego efektu zaleca się wykonywanie zabiegów przypominających raz w miesiącu. To dużo efektywniejszy schemat w porównaniu do serii zabiegów wykonywanych raz w roku.

Zmiany w codziennym menu

Mimo, iż same zabiegi dostarczą zadowalających rezultatów, najlepsze efekty uzyskuje się zmieniając nawyki żywieniowe. Zaleca się wprowadzenie kilku zmian w odżywianiu, dzięki którym efekty zabiegów pozostaną dłużej. Dodatkową korzyścią będzie poprawa zdrowia i stanu całego organizmu. Warto pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Woda pozwala na usuwanie toksyn z organizmu oraz nawodnienie komórek. Korzystają na tym wszystkie organy, również skóra. Powinniśmy dostarczać organizmowi około 2l wody w ciągu dnia. Jedną z istotniejszych kwestii jest utrzymywanie odpowiedniego, indywidualnie dobranego bilansu kalorycznego oraz zapewnienie optymalnej ilości mikro- i makroelementów w posiłkach. Przy zachowaniu tych zasad pomoże wprowadzenie warzyw do każdego posiłku. Pozwoli to na dostarczenie do organizmu zróżnicowanych niezbędnych składników odżywczych. Sprawi też, że posiłki będą bardziej syte bez znaczącego zwiększania ich kaloryczności. Warto również jeść w regularnych porach tak, aby nie doprowadzać do dużego poczucia głodu. To pozwoli kontrolować wielkość spożywanych porcji.

Umiarkowana aktywność fizyczna

Utrzymanie odpowiedniego poziomu aktywności fizycznej w trakcie i po zakończeniu serii zabiegowej pozwoli jeszcze bardziej poprawić jakość skóry. Zdecydowanie zwiększy też efektywność redukcji tkanki tłuszczowej i pozwoli na szybszą redukcję masy ciała. Aktywność fizyczna pobudza organizm do usuwania nagromadzonej wody oraz toksyn. Dzięki tym elementom rezultat będzie widoczny dłużej. Warto pamiętać o tym, że aktywność fizyczna powinna zostać dobrana do indywidualnych możliwości, potrzeb i preferencji.

 

Bibliografia:
1. JC Guimberteau. The sliding mechanics of the subcutaneous structures in man Illustration of a functional unit: the microvacuoles. Studies of the Académie Nationale de Chirurgie. 2005, 4(4): 35-42.
2. Guimberteau JC, Armstrong C. Architektura żywej powięzi człowieka. Pozakomórkowa matryca i komórki przedstawione przez endoskopię. Adaptacje i zmiany wielowłókienkowej sieci. S3 Publishing, 2015, str. 141-166.
3. Guimberteau JC, Armstrong C. Architektura żywej powięzi człowieka. Pozakomórkowa matryca i komórki przedstawione przez endoskopię. Ciągłość tkanki. S3 Publishing, 2015, str. 13-59.

CZYTAJ TAKŻE

Ujędrnianie każdego rodzaju skóry – mikrostymulacja mikropęcherzykowa Icoone

Z wiekiem skóra wymaga ujędrniania. Zarówno u osób z nadwagą, jak i u szczupłych oraz tych, które narzekają na rozszerzone naczynka. Najbezpieczniej skorzystać z zabiegów multistymulacji mikropęcherzykowej. Odmładzają nawet tak trudne strefy, jak ramiona, okolice kolan, wewnętrzne części ud i piersi. To zasługa urządzenia Icoone Laser Med, które w ciągu minuty wywołuje aż 21600 multimikrostymulacji.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.