fbpx

Przeszczep brwi – co warto wiedzieć zabiegu?

Autor Przemek
przeszczep brwi

Gęste, szerokie brwi to niezmieniający się od kilku sezonów trend. Ale co zrobić, gdy zamiast krzaczastych łuków mamy cienkie, przerzedzone kreski? Rozwiązaniem jest przeszczep brwi.

Michał Paczkowski

dr n. med. Michał Paczkowski o przeszczepie brwi

Chirurg, specjalista chirurgii odtwórczej włosa. Doświadczenie zdobywał w klinice światowej sławy chirurga dr Akaki Tsilosani. Ma 10-letnie doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów przeszczepu włosów metodą FUE. Ekspert Sharley Hair Clinic. 

Trendy w wyglądzie brwi zmieniają się co kilka sezonów, ale ogłaszany kilkanaście miesięcy temu powrót cienkich kresek a’la lata dziewięćdziesiąte nie wszedł do kanonu. Na szczęście! Pełne, zadbane brwi tworzą oprawę oka. Dodają twarzy wyrazistości, a spojrzeniu głębi. Kobiety, które mają cienkie, przerzedzone brwi – czy to z powodu zbyt agresywnego wyrywania włosów, na skutek wieku lub chorób – mają zwykle problem z codzienną stylizacją. Cieniutkie linie postarzają twarz i nadają jej zmęczony wygląd. Codzienne rysowanie łuków jest z kolei czasochłonne, wymaga sporej wprawy i całego arsenału produktów, a efekt nie zawsze jest naturalny. 

Przeszczep brwi metodą FUE

Na pomoc przychodzi nowoczesny zabieg chirurgiczny, czyli przeszczep brwi metodą FUE. Od lat tą techniką przeszczepiane są włosy czy zarost, dziś specjaliści potrafią w ten sposób uzupełnić ubytki włosków na łukach brwiowych. Procedurę wykonuje się zarówno kobiet, jak i u mężczyzn, jednak to panie częściej widzą potrzebę zagęszczenia brwi. 

Metoda przeszczepów FUE ma tą przewagę nad innymi, że jest małoinwazyjna i bezbolesna. Co szczególnie istotne przy pracy na twarzy – nie wymaga zastosowania skalpela, więc nie pozostawia żadnych śladów czy blizn. Przeszczepione włoski wyglądają bardzo naturalne i są nie do odróżnienia od pozostałych. Pobiera się je z okolicy potylicznej, ponieważ włosy rosnące na tym obszarze są odporne na niekorzystne działanie hormonów. W Klinice Sharley Hair Clinic procedurę zawsze przeprowadza lekarz chirurg wraz z zespołem medycznym

Wskazania do przeszczepu brwi

Kiedy warto zainteresować się zabiegiem przeszczepu brwi metodą FUE? Wtedy, gdy nie jesteś zadowolona z wyglądu własnych łuków. Przyczyn problemów może być wiele, ale przeszczep poradzi sobie z każdą z nich. Konsultacja zabiegowa jest dla Ciebie, jeśli:

– masz cienkie i słabo widoczne brwi,

– chcesz skorygować wygląd brwi – zagęścić je i poprawić ich kształt,

– chcesz ukryć blizny na łuku brwiowym,

– masz przerzedzone włoski na łukach brwiowych,

– cierpisz na wypadanie brwi związane z chorobami, (np. tarczycy – niezbędne jest wykonanie badań).

Przeszczep brwi – jak wygląda zabieg?

Procedura mikrochirurgiczna wymaga odpowiedniego przygotowania pacjentki/pacjenta. Konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu, wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu przeszczepu brwi metodą FUE oraz omówienie oczekiwanych efektów i realnych możliwości. Lekarz najpewniej też zleci wykonanie kompletu badań. Na kilka dni przed zabiegiem zaleca się odstawienie leków rozrzedzające krew. Jeden dzień przed przeszczepem brwi pacjentka powinna zrezygnować z picia alkoholu i mocnej kawy. 

Przeszczep brwi metodą FUE wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz pobiera mieszki włosowe (tzw. grafty) z okolicy potylicznej i przygotowuje miejsce do przeszczepu, tworząc w skórze łuków brwiowych malutkie otwory. Pobrane mieszki przenosi się w stworzoną nakłuciem niszę. Warto pamiętać, że przeszczep brwi jest zabiegiem niezwykle precyzyjnym, a odpowiednie ułożenie włosków jest kluczowe dla uzyskania naturalnego efektu Nic więc dziwnego, że cała procedura może trwać kilka godzin. 

Bardzo istotne jest, by po zabiegu stosować się do wszystkich zaleceń lekarza. Nie pocierać skóry w okolicy zabiegowej, nie nakładać makijażu, unikać gorących kąpieli i stosować maść, która przyspiesza proces gojenia się. Nie należy martwić się wyglądem skóry po zabiegu – widoczne będzie tylko delikatne zaczerwienie wokół łuków brwiowych, które zniknie po upływie maksymalnie siedmiu dni.

 

Przeszczep brwi efekty

Pierwsze pytanie, które zadają pacjentki i pacjenci zwykle brzmi: kiedy zobaczę efekty przeszczepu? Tu wiadomości są dobre. Efekty transplantacji brwi widoczne są niemal natychmiast po zakończonej procedurze. Trzeba jednak mieć świadomość, że finalny efekt jest rozciągnięty w czasie – w ciągu pół roku od procedury brwi gęstnieją, a ostateczny kształt i gęstość mogą stabilizować się do 12 miesięcy. 

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zabieg w sposób trwały odbudowuje łuki brwiowe. Dzięki precyzyjnej pracy lekarza włoski układają się w tym samym kierunku, co pozostałe. Mają identyczną strukturę i nie odróżniają się na tle innych. 

Przeciwwskazania do przeszczepu brwi


Czy zabieg przeszczepu brwi można wykonać u każdego? Zanim lekarz przystąpi do procedury, przeprowadza konsultacje i wyklucza przeciwwskazania, których występowanie zaburzyłoby efekt zabiegi i naraziło pacjenta na problemy. Są to m.in.:

-zaawansowana cukrzyca,

-infekcje bakteryjne i wirusowe,

-zaburzenia krzepnięcia krwi,

-nieuregulowane ciśnienie krwi,

-choroby nowotworowe,

-choroby autoimmunologiczne (wybrane),

-zaburzenia hormonalne, np. związane z chorobami tarczycy.

Marzysz o gęstych, pełnych brwiach? Zapraszamy na konsultację do Sharley Hair Clinic w Warszawie: https://przeszczepywlosow.pl/przeszczepy-wlosow/ 

 

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.