fbpx

Na jakie obszary warto stosować nici liftingujące?

Autor Magdalena Błaszczak
nici

Pomagają uzyskać efekt poprawy napięcia skóry poprzez jej delikatny lifting oraz pobudzenie naturalnych procesów produkcji elastyny i kolagenu. Technika ta stała się bardzo popularna ze względu na małą inwazyjność, krótki czas zabiegu, małą ilość powikłań oraz stosunkowo szybki powrót do aktywności

dr Ewa Jaźwiecka - Kościelniak o niciach liftingujących

dr Ewa Jaźwiecka-Kościelniak o niciach liftingujących

chirurg stomatolog, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Pawlikowski

  • Nici można stosować na dowolnym obszarze ciała – na twarzy, aby unieść brwi i policzki i poprawić owal oraz dodatkowo rewitalizować skórę w okolicach dolnej powieki, na szyi i czole.
  • Spektakularne efekty można uzyskać, stosując nici w okolicy podbródka. Zabieg z wykorzystaniem nici w tym newralgicznym u wielu osób obszarze przy odpowiedniej kwalifikacji pacjenta przynosi bardzo zadowalające efekty w krótkim czasie.
  • Sam zabieg jest mało inwazyjny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Nici rozpuszczalne stymulują dodatkowo okoliczne komórki do tworzenia kolagenu i elastyny, pozostawiając trwały stelaż utrzymujący efekt.
  • Kolejnym obszarem, na którym możemy wykorzystać nici jako alternatywę wobec zabiegu chirurgicznego, jest nos. Dzięki zastosowaniu nici możemy unieść czubek nosa, zwęzić nos, zlikwidować asymetrię i zlikwidować „garbek” na nosie. Również ten zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, okres rekonwalescencji trwa 2–3 dni, a efekt widoczny jest od razu po ustąpieniu niewielkiego obrzęku.
  • Nici z powodzeniem stosowane są także do poprawy wyglądu innych partii ciała. Możliwe jest wygładzenie skóry dekoltu i delikatny lifting biustu oraz uniesienie wiotkiej skóry okolic ramion, kolan, wewnętrznej strony ud i brzucha.

U kogo nici nie są wskazane?

Jak każdy zabieg stanowiący ingerencję w organizm, zabiegi z wykorzystaniem nici mają swoje przeciwwskazania i powikłania. Zabiegu nie wykonujemy u:

  • kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią;
  • u pacjentów, u których występują choroby tkanki łącznej, takie jak toczeń czy twardzina układowa;
  • przy zaburzeniach układu krzepnięcia, niewyrównanej cukrzycy i nowotworach.

Czasowymi przeciwwskazaniami są aktywne choroby bakteryjne i wirusowe oraz gorączka. Jak w przypadku innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej bardzo ważna jest kwalifikacja pacjenta do zabiegu. Zawsze należy wziąć pod uwagę fakt nadmiernych oczekiwań pacjenta. Dokładnie zebrany wywiad i ustalenie możliwych do osiągnięcia efektów to klucz do sukcesu.

Jakie są powikłania po zabiegu nićmi liftingującymi?

Należą do nich: obrzęk, zasinienie, ból i parestezje, infekcja, asymetria, nierówności, zagłębienia i zaciągnięcia skóry, możliwe blizny. Istnieją również doniesienia o opóźnionej migracji nici.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.