Pomagają uzyskać efekt poprawy napięcia skóry poprzez jej delikatny lifting oraz pobudzenie naturalnych procesów produkcji elastyny i kolagenu. Technika ta stała się bardzo popularna ze względu na małą inwazyjność, krótki czas zabiegu, małą ilość powikłań oraz stosunkowo szybki powrót do aktywności
dr Ewa Jaźwiecka-Kościelniak o niciach liftingujących
chirurg stomatolog, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Pawlikowski
- Nici można stosować na dowolnym obszarze ciała – na twarzy, aby unieść brwi i policzki i poprawić owal oraz dodatkowo rewitalizować skórę w okolicach dolnej powieki, na szyi i czole.
- Spektakularne efekty można uzyskać, stosując nici w okolicy podbródka. Zabieg z wykorzystaniem nici w tym newralgicznym u wielu osób obszarze przy odpowiedniej kwalifikacji pacjenta przynosi bardzo zadowalające efekty w krótkim czasie.
- Sam zabieg jest mało inwazyjny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Nici rozpuszczalne stymulują dodatkowo okoliczne komórki do tworzenia kolagenu i elastyny, pozostawiając trwały stelaż utrzymujący efekt.
- Kolejnym obszarem, na którym możemy wykorzystać nici jako alternatywę wobec zabiegu chirurgicznego, jest nos. Dzięki zastosowaniu nici możemy unieść czubek nosa, zwęzić nos, zlikwidować asymetrię i zlikwidować „garbek” na nosie. Również ten zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, okres rekonwalescencji trwa 2–3 dni, a efekt widoczny jest od razu po ustąpieniu niewielkiego obrzęku.
- Nici z powodzeniem stosowane są także do poprawy wyglądu innych partii ciała. Możliwe jest wygładzenie skóry dekoltu i delikatny lifting biustu oraz uniesienie wiotkiej skóry okolic ramion, kolan, wewnętrznej strony ud i brzucha.
U kogo nici nie są wskazane?
Jak każdy zabieg stanowiący ingerencję w organizm, zabiegi z wykorzystaniem nici mają swoje przeciwwskazania i powikłania. Zabiegu nie wykonujemy u:
- kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią;
- u pacjentów, u których występują choroby tkanki łącznej, takie jak toczeń czy twardzina układowa;
- przy zaburzeniach układu krzepnięcia, niewyrównanej cukrzycy i nowotworach.
Czasowymi przeciwwskazaniami są aktywne choroby bakteryjne i wirusowe oraz gorączka. Jak w przypadku innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej bardzo ważna jest kwalifikacja pacjenta do zabiegu. Zawsze należy wziąć pod uwagę fakt nadmiernych oczekiwań pacjenta. Dokładnie zebrany wywiad i ustalenie możliwych do osiągnięcia efektów to klucz do sukcesu.
Jakie są powikłania po zabiegu nićmi liftingującymi?
Należą do nich: obrzęk, zasinienie, ból i parestezje, infekcja, asymetria, nierówności, zagłębienia i zaciągnięcia skóry, możliwe blizny. Istnieją również doniesienia o opóźnionej migracji nici.
dr Przemysław Styczeń o skuteczności lipolizy iniekcyjnej z solą kwasu askorbinowego Ekspert marki Cellbooster Lipoliza iniekcyjna – czym jest? Techniki liposukcji lub lipolizy iniekcyjnej to …
Badania przeprowadzone przez dr Erica Finzi z Uniwersytetu Jerzego Waszyngtona potwierdziły, że toksyna botulinowa zmniejsza objawy dwóch schorzeń psychicznych. Redukuje objawy depresji w chorobie afektywnej …