fbpx

Plazma helowa – skuteczna technologia na ujędrnienie ciała

Autor Magdalena Błaszczak
plazma-helowa

Nowoczesne technologie odmładzające to nie tylko techniki laserowe. Jakość skóry skutecznie poprawiają także platformy wykorzystujące plazmę helową. A na efekt – widoczne ujędrnienie ciała – nie trzeba długo czekać. 

Dr Bartłomiej Juza

dr Bartłomiej Juza

flebolog, lekarz medycyny estetycznej z kliniki Genesis Medycyna Przyszłości

Ujędrniające działanie plazmy helowej 

Chirurdzy estetyczni długo szukali sposobu, by działać przy użyciu wysokiej temperatury przy zachowaniu bezpieczeństwa termicznego pacjenta. Technologia plazmy helowej  pozwala osiągnąć ten efekt, a tym samym skutecznie obkurczać i wygładzać zwiotczałą skórę na twarzy i ciele. Rewolucyjna technologia stworzona w USA łączy ze sobą plazmę helową w postaci gazu z energią elektryczną i radiową. Podczas podgrzewania helu zmienia on swój stan skupienia w plazmę. Wspólna kombinacja tych energii wywołuje mikrouszkodzenia stymulujące regenerację i rewitalizację komórek skóry.  

Ujędrnianie ciała po liposukcji  

Zabieg z wykorzystaniem plazmy helowej jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które szybko chciałyby osiągnąć efekt napięcia skóry. Polecam go zwłaszcza tym z moich pacjentek, które decydują się na zabieg liposukcji. Dzięki plazmie możemy skutecznie ściągnąć nadmiar skóry bez mocno inwazyjnych interwencji chirurgicznych. Dodatkowo zabieg pobudza tkanki do samoistnej regeneracji, więc skóra z tygodnia na tydzień wygląda coraz piękniej i zdrowiej. 

Liftingujące działanie plazmy helowej 

Technologia wykorzystująca plazmę helową zapewnia także nowoczesny lifting skóry, który pozwala uzyskać efekt resurfacingu i poprawy jej napięcia. Stanowi też świetną alternatywę dla bardziej inwazyjnych metod liftingujących, gwarantując satysfakcjonujące rezultaty przy mniejszym ryzyku oraz zdecydowanie krótszym okresie rekonwalescencji.

Ujędrnianie ciała – jak wygląda zabieg 

Cała procedura trwa od 30 do 60 minut, w zależności od powierzchni skóry poddawanej ujędrniającemu działaniu plazmy helowej. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie musi obawiać się bólu. Zabieg polega na obkurczaniu tkanek i stymulacji produkcji nowych włókien kolagenowych. Lekarz rozpoczyna procedurę od wykonania niewielkiego nacięcia, przez które wprowadza pod skórę specjalną sondę emitującą energię pomiędzy tkankami podskórnymi. Podczas pracy urządzenia hel podgrzewany jest przez fale radiowe, a w efekcie zmienia swój stan skupienia w plazmę. Umożliwia to osiągnięcie podwójnego efektu termicznego, dzięki czemu tkanki są podgrzewane i niemal natychmiast schładzane.  

Kiedy widać efekt ujędrnienia 

Pierwsze efekty zauważalne są bezpośrednio po jego wykonaniu. Skóra staje się wyraźnie jędrniejsza, napięta i gładka, a wraz ze stopniową syntezą nowych włókien kolagenowych wypłycają się zmarszczki oraz znikają przebarwienia. Dodatkowo dzięki połączeniu zabiegu z użyciem plazmy helowej z liposukcją można wymodelować niemalże każdą partię ciała. Uzyskane rezultaty są długotrwałe i satysfakcjonujące dla pacjenta. 

CZYTAJ TAKŻE
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.