fbpx

Pękające naczynka na kostkach nóg – jaki laser usunie je skutecznie?

Autor Magdalena Błaszczak
pekajace-naczynka

Zmiany naczyniowe, czyli poszerzone naczynka na nogach i na twarzy, to bardzo częsta przypadłość występująca u kobiet i mężczyzn. Pacjenci szukają skutecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych rozwiązań, aby usunąć „pajączki”. Jest  to problem zdrowotny ale też estetyczny. 

Aleksandra Szlachcic

dr hab. med. Aleksandra Szlachcic o pękających naczynkach na kostkach nóg

Specjalista dermatolog-wenerolog

Jaki laser skutecznie usuwa naczynka?

Najlepszym sposobem usuwania naczynek jest zabieg z użyciem lasera ND:YAG emitującego fale elekromagnetyczne o długości  1064 nm.  Światło lasera jest wybiórczo pochłaniane przez barwnik krwi hemoglobinę, a następnie wskutek zamiany energii w ciepło powoduje odparowanie i zamknięcie poszerzonych naczyń krwionośnych. W ciągu pojedynczego zabiegu nie można uzyskać 100% efektywności. Nie wszystkie naczynia można usunąć całkowicie. Czasami wymagane jest wykonanie kilku zabiegów.

Kiedy pojawiają się efekty zamykania naczynek?

Naczynia mogą znikać nie bezpośrednio po zabiegu ale nawet do kilku miesięcy od zabiegu. Dlatego tego typu zabiegi powtarza się najwcześniej po 8 – 12 tygodniach.

Jakie są wskazania po zabiegu?

Pacjent powinien unikać słońca, stosowania leków światłouczulających, sauny oraz wysiłku fizycznego. Zabieg jest komfortowy przez zastosowanie kontaktowego systemu chłodzenia.

Czy ten sam zabieg laserowy można stosować na twarz?

U niektórych ludzi naczynka zbyt gwałtownie reagują na czynniki środowiskowe oraz czynnik wewnętrzne. W warunkach stresu, zmiany temperatury otoczenia, czy innych następuje gwałtowny, niekontrolowany rozkurcz naczynek i pojawia sią rumień.  W przypadku rumienia najlepszym rozwiązaniem  jest zabieg z użyciem IPL (INTENSE PULSED LIGHT). Urządzenie IPL emituje w sposób nieselektywny fale elektromagnetyczne o różnej długości. To różni IPL od lasera. IPL można wykorzystać nie tylko do redukcji rumienia ale także do zamykania powierzchownych poszerzonych naczynek na twarzy. Zabieg, dzięki temu, że głowica ma system chłodzenia jest znakomicie tolerowany przez pacjenta.

Ile zabiegów rekomenduje się?

Ilość zabiegów i odstępy pomiędzy nimi zależą od rodzaju zmian skórnych, rozległości obszaru poddawanego terapii, od fototypu skóry oraz od innych indywidualnie zmiennych czynników.  Średnio trzeba wykonać od 3 do 6 zabiegów w odstępach co 2-4 tygodnie

Lipoliza – jakie efekty można uzyskać za jej pomocą (ZDJĘCIA przed i po zabiegu)

Mechanizm lipolizy wykorzystuje się w medycynie estetycznej w celu redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.