Ten nieinwazyjny zabieg selektywnie odmładza i liftinguje skórę. Stymuluje jej głębokie warstwy bez uwrażliwienia zewnętrznych warstw naskórka.
Marta Szudzińska-Petryk o peelingu QPeel Dives Med
dyrektor generalny Dives Med Poland
Peeling ten oddziaływuje na wewnętrzne struktury skóry, powoduje jej dogłębną przebudowę skutkująca silnym zagęszczeniem, wygładzeniem i remodelingiem. Formuła stanowi doskonałe rozwiązanie do nieinwazyjnego liftingu i ujędrniania skóry, a także ekspresowego niwelowania jej niedoskonałości. Połączenie kwasu trójchlorooctowego, migdałowego i kojowego pozwala na wielowarstwowy i kompleksowy efekt naprawczy i odmładzający. Skóra po zabiegu staje się doskonale napięta, gładka i promienna.
W jaki sposób stosuje się peeling QPeel Dives Med
QPeel można stosować jako samodzielny zabieg lub w połączeniu z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Zastosowanie zabiegu w połączeniu z innymi procedurami pozwala na intensyfikację i przedłużenie efektów terapii. Specjalistyczne protokoły zabiegowe efektywnie łączą właściwości dermoplastyczne TCA z zaawansowanym procesem rewitalizacji, przebudowy oraz regeneracji głębokich warstw skóry bez użycia igieł. Można go stosować przez cały rok. Jest doskonale tolerowany i nie powoduje dyskomfortu.
Peeling QPeel– efekty zabiegów
- brak dyskomfortu zabiegowego,
- brak widocznego i długotrwałego podrażnienia skóry,
- efekty rozjaśnienia i poprawy napięcia skóry widoczne bezpośrednio po zabiegu,
Produkt multifunkcyjny
Możliwość tworzenia bogatych protokołów zabiegowych i łączenia z innymi zabiegami medycyny estetycznej, takimi jak:
- mezoterapia igłowa,
- mezoterapia mikroigłowa,
- laseroterapia,
- oraz innymi zabiegami manualnymi.
Siła i głębokość działania peelingu uzależniona od zastosowanego protokołu zabiegowego. Produkt gwarantuje medyczne bezpieczeństwo potwierdzone europejskim certyfikatem CE.
Składniki aktywne peelingu Q-Peel:
Kwas trójchlorooctowy
– pochodna kwasu octowego stanowiąca najsilniejszy kwas pochodzenia organicznego stosowany w kosmetyce i medycynie estetycznej. Powoduje chemiczne uszkodzenie naskórka, mogące dosięgać nawet do warstwy brodawkowej skóry właściwej. Inicjuje procesy autonaprawcze, polegające na całkowitej wymianie uszkodzonych komórek i głębokiej redermalizacji skóry. Pozytywnie wpływa na metabolizm i strukturę skóry, stymulację syntezy kolagenu i elastyny oraz uzupełnienie endogennego kwasu hialuronowego.
Kwas migdałowy
– kwas AHA, pozyskiwany z gorzkich migdałów, o dużej gradacji i wysokim profilu bezpieczeństwa. Zwiększa proliferację i wymianę komórek przy niskim poziomie podrażnienia skóry. Zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek i porów oraz poprawia strukturę skóry dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. Szerokie zastosowanie i efektywność w wielu problemach estetycznych sprawia, że jest jednym z najczęściej stosowanych peelingów w kosmetyce i medycynie. Nie uwrażliwia płaszcza fotoochronnego skóry na promieniowanie UV i może być stosowany przez cały rok.
Kwas kojowy
– inhibitor tyrozynazy, uczestniczący w każdym etapie tworzenia melaniny. Działa silnie depigmentująco i rozjaśniająco, poprawia koloryt i nawilżenie skóry. Uodparnia skórę na szkodliwy wpływ promieniowania UV oraz stymuluje jej regenerację.
W miesiącach letnich bardzo często unikamy produktów na bazie substancji o działaniu złuszczającym, błędnie myśląc, że mogą one doprowadzić do podrażnienia czy, co gorsza, indukować …
Obiegowa opinia, że zabiegów z użyciem kwasów chemicznych nie powinno się stosować latem, sprawia, że wiele pacjentek nie chce kontynuować terapii skóry ze zmianami trądzikowymi …