Oto powód, dlaczego niektóre terapie łączone nie działają

Autor Magdalena Błaszczak
terapie-laczone

W medycynie estetycznej najlepsze rezultaty osiąga się działaniem wielotorowym. Jednak aby zabiegi zadziałały naprawdę spektakularnie, terapia łączona powinna być odpowiednio przemyślana, a jej etapy ułożone we właściwej kolejności. Tylko wtedy połączenie różnych technik wzmacnia działanie zabiegów i pozwala na osiągnięcie zamierzonych rezultatów. Jak ustalać właściwą kolejność procedur?

anna piwek

dr Anna Piwek

lekarz medycyny estetycznej, flebolog, Time Clinic w Warszawie

Zasady tworzenia terapii łączonych

Zastosowanie kilku sprawdzonych i bezpiecznych metod daje zdecydowanie większe możliwości zabiegowe, a także szybsze, lepsze i długofalowe efekty. Dziś najskuteczniejsza medycyna estetyczna to taka, która łączy poszczególne technologie i pojedyncze zabiegi w strategie, skoncentrowane na konkretnych potrzebach pacjenta. Doświadczony lekarz potrafi tak ułożyć plan dbania o wygląd i zdrowie, że pacjent szybko i na długo osiąga spektakularny efekt odmłodzenia skóry i ciała. O swoich metodach stosowania terapii łączonych opowiada dr Anna Piwek-Laskowska z warszawskiej kliniki Time Clinic.

Terapia łączona – nie warto stosować zbyt wielu zabiegów na jednej wizycie

Terapie łączone stanowią podejście holistyczne do skutecznej opieki nad pacjentem. Polegają na zastosowaniu kilku różnych technik: np. ostrzykiwań połączonych z działaniem urządzeń i laserów.

  • Pozwalają osiągnąć dużo bardziej spektakularne efekty niż pojedyncze zabiegi, ale sztuka ich łączenia powinna się wiązać z dużym doświadczeniem ze strony lekarza, znajomości sprzętów i wypełniaczy.
  • W mojej praktyce staram się nie stosować zbyt wielu zabiegów przy jednej wizycie.
  • Uważam, że lepsze jest rozpisanie indywidualnego planu odmładzania, co pozwala uzyskać pożądany efekt w sposób bezpieczny dla pacjenta.

Kluczowa jest kolejność zabiegów w terapii łączonej

Bardzo ważna jest w nim kolejność zabiegów oraz ich odpowiedni dobór w zależności od potrzeb skóry pacjenta, bez tego nie ma szans na osiągnięcie satysfakcjonujących efektów. Na przykład, jeśli ktoś ma wyraźnie osłabioną skórę okolicy powiek, zanim wykonam zabieg z kwasu hialuronowego, muszę najpierw napiąć skórę laserowo, następnie ją wzmocnić kolagenem i odżywić, a dopiero na końcu wykonać nawilżanie kwasem hialuronowym. Samo podanie kwasu nie da oczekiwanego przez pacjenta rezultatu, co więcej, może nawet zaszkodzić!

Lasery – z jakimi zabiegami warto je łączyć, a z jakimi nie?

Łącząc pewne zabiegi, można znacznie poprawić skuteczność ich działania. Dzieje się tak w przypadku laserów, które dobrze działają tylko na mocno nawilżoną skórę. Przed wykonaniem zabiegu laserem stosuję więc mezoterapię mającą na celu nawilżenie tkanek.

Laserów i innych urządzeń nie łączy się z wypełniaczami, bo drugi zabieg może zniszczyć działanie tego pierwszego. Najpierw stosujemy zabiegi z wykorzystaniem urządzeń, a dopiero potem zalecam ostrzyknięcia.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności