fbpx

Od jakiego zabiegu warto zacząć przygodę z medycyną estetyczną?

Autor Magdalena Błaszczak
Od-jakiego-zabiegu

Wszystko zależy od problemu, z jakim przychodzi pacjent do gabinetu. Sam jako podstawę traktuję i polecam nieinwazyjne zabiegi poprawiające urodę i stymulujące procesy rewitalizujące. Na rynku beauty dostępnych jest mnóstwo takich technologii, a producenci prześcigają się w ich promocji. Ja jednak skupiam swoją i klienta uwagę na działaniu fal ultradźwiękowych do liftingu twarzy i ciała, których efekty widoczne są od razu i działają długofalowo.

dr-n-med-Przemyslaw-Szalanski

dr n. med. Przemysław Szałański o pierwszych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej

specjalista w dziedzinie chirurgii, medycyny regeneracyjnej i estetycznej

Kiedy pacjent może obserwować narastające efekty nawet przez kolejne 12 miesięcy, a z gabinetu wychodzi bez zaczerwienienia i podrażnienia tkanek i skóry, to wiem, że mogę liczyć na jego zaufanie, co procentuje w naszej współpracy. Na inwazyjne zabiegi zawsze jeszcze przyjdzie czas, dlatego zaczynamy od wewnętrznej stymulacji skóry i jej możliwości regeneracji, czego efektem jest likwidacja zmarszczek, poprawienie kolorytu skóry oraz lifting tkanek.

Czym taka technologia różni się od innych zabiegów ultradźwiękowych?

W trakcie zabiegu ultradźwięki rozchodzące się przez tkankę tworzą w skórze właściwej unikalne strefy, a termiczny efekt frakcyjny pojawia się w środkowej części skóry właściwej. Kontrolowana koagulacja termiczna następuje na głębokości 1,5 mm – 2 mm, a dzięki miejscowej koagulacji włókien kolagenowych skóra zyskuje wyraźne napięcie. Mimo rodzaju podawanej energii, który kojarzy się ze zniszczeniem tkanek podczas zabiegu, aby wywołać pożądany efekt, nie następuje żadne uszkodzenie jakichkolwiek struktur. Dzięki temu zabieg jest maksymalnie bezpieczny i bezpośrednio po nim można wrócić do normalnych aktywności. Zabieg jest kompleksowy, jednak warto go łączyć z innymi terapiami, aby spotęgować efekt!

Z jakimi zabiegami łączyć technologie ultradźwiękowe?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o nawilżeniu i oczyszczeniu skóry, mamy tutaj do dyspozycji szereg kosmetologicznych technologii złuszczających naskórek, hydropeeling, likwidujących nadmiar sebum i wtłaczających substancje odżywcze w głąb skóry. Warto też pomyśleć o fotoregeneracji z wykorzystaniem laserów, które zamkną otwarte naczynka lub zlikwidują blizny. Lasery oraz radiofrekwencja mikroigłowa służą również do frakcjonowania skóry, dzięki czemu pozbywamy się przebarwień, fotouszkodzeń skóry, blizn również potrądzikowych, rozstępów oraz powierzchownych zmarszczek. Frakcjonowanie skóry stymuluje ją poprzez uszkodzenia do naturalnej odnowy, procesów naprawczych i przyspieszonego gojenia. Wpływa to na odmłodzenie tkanek i ogólną poprawę ich wyglądu.

A co z preparatami iniekcyjnymi?

Tutaj mamy szerokie pole do popisu, zarówno wszelkiego rodzaju mezoterapia, inaczej zwane rewitalizacją skóry, jak i stymulatory tkankowe, w tym polinukleotydy, aminokwasy czy kwas polimlekowy w doskonały sposób uzupełniają działanie ultradźwięków. Przechodzimy do nich już po zabiegach kosmetologicznych, które mogą wpływać na niwelowanie efektów koktajli odżywczych podawanych doskórnie. Jedne z nich działają bardziej nawilżająco, inne stawiają nacisk na stymulację skóry, jeszcze inne doskonale liftingują lub nawet działają odbudowująco w przypadku miejscowej atrofii. Wiele z nich opartych jest na kwasie hialuronowym nieusieciowanym, w przeciwieństwie do produktów działających stricte wypełniająco w poszczególnych obszarach. Kwas hialuronowy usieciowany, podany przez specjalistę również zliftinguje wybrane obszary, podniesie opadające policzki lub zlikwiduje podwójny podbródek.

Jak często należy powtarzać powyższe zabiegi, ile powinno się ich znaleźć w planie pacjenta?

To zależy – jeśli mówimy o młodej pacjentce, która dopiero co zaczyna mieć problem z owalem twarzy lub z płytkami zmarszczkami wokół oczu czy ust, wystarczy jeden zabieg ultradźwiękami rocznie plus seria 3-4 zabiegów nawilżająco-stymulujących, na przykład symulatorów tkankowych. W przypadku pacjentki po 70 roku życia ultradźwięki mogą być stosowane nawet cztery razy w roku, gdyż tkanki starszej osoby potrzebują dużo większej regeneracji oraz mocniejszego działania. Inaczej jest też w przypadku, gdy pacjentka dba o siebie od kilkunastu lat i korzysta ze zdobyczy medycyny estetycznej, od sytuacji, gdy zdecydowała się na pierwszy zabieg w wieku 50 lat. Nie zapominajmy też o czynnikach zewnętrznych, trybie życia, genach. Najważniejsze jest dobrać indywidualny plan odnowy, odmłodzenia czy regeneracji – wszystkie zabiegi można robić już po 20-25 roku życia aż do końca życia, ale również należy wprowadzać je z rozmysłem i dozować w zależności od potrzeb.

Małoinwazyjne zabiegi likwidujące podbródek

Często zgłaszają się do mnie pacjentki młode, u których doszło do zwiotczenia skóry w okolicy podbródka. Zazwyczaj jest to konsekwencja odchudzania się, utraty wagi po porodzie lub w wyniku zaburzeń gospodarki hormonalnej. Tym paniom proponuję zabiegi nieinwazyjne mające na celu ujędrnienie skóry oraz pobudzenie włókien kolagenowych, ich obkurczenie i syntezę nowych…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.