fbpx

Na czym polega usunięcie poduszek Bichata?

Autor Przemek
usuniecie-poduszek-Bichata

Zarówno medycyna estetyczna, jak i chirurgia plastyczna rozwijają się bardzo intensywnie. Przenikają się, uzupełniają i dzięki temu gwarantują pacjentom coraz lepsze rezultaty. Możemy zmienić wygląd w wielu aspektach, również w zakresie konturu twarzy. Jednym z bardzo popularnych zabiegów, które to umożliwiają, jest usunięcie poduszek Bichata.

dr n. med Anna Dudzińska-Filkiewicz

chirurg twarzowo-szczękowy

Jak mawiał Platon, trzy życzenia każdego człowieka to być zdrowym, wzbogacić się w uczciwy sposób i być pięknym. Uważał on również, że śmiertelne piękno jest odbiciem piękna idealnego. Wygląd często okazuje się godną zaufania wskazówką, co jest dobre, a co nie. W obecnych czasach atrakcyjność fizyczna stała się jednym z ważniejszych aspektów życia.

To przyczyniło się do pojawienia się nowych metod poprawy wyglądu zewnętrznego, w tym medycyny estetycznej połączonej z chirurgią.

Czym są poduszki Bichata?

Poduszki Bichata (inaczej torebki Bichata) to ciało tłuszczowe, które znajduje się wewnątrz policzków, na zewnątrz mięśnia policzkowego.

Anatomicznie poduszki Bichata składają się z masy tłuszczowej otoczonej cienką warstwą tkanki łącznej. Mają piramidalny kształt i rozciągają się na obszar żwaczy, obszar skroniowy, obszar skrzydłowo-żuchwowy, obszar klinowo – podniebienny i obszar oczodołu. Poduszki Bichata są szczególnie widoczne u noworodków – zapobiegają zapadaniu się policzków i chronią struktury nerwowo-naczyniowe twarzy.

Dlaczego decydujemy się na zabieg usunięcia poduszek Bichata?

W ostatnich latach jako ideał przedstawiane są twarze o ostrych rysach i wydatnych kościach policzkowych.

To wszystko sprawia, że zastanawiamy się, jak wyszczuplić twarz. Na przeciw tym potrzebom wychodzi lipektomia policzkowa, polegająca na usunięciu poduszeczek tłuszczowych z okolicy dolnej części twarzy.

Poduszki te znajdują się w okolicy ślinianki przyusznej. Dzięki ich usunięciu dochodzi do poprawy estetyki i uzyskania wyrazistszego konturu twarzy. Jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, w którego przypadku niezwykle ważny jest wybór specjalisty. Warto udać się do doświadczonego chirurga o „sprawnej ręce”.

Dla kogo będzie to właściwy zabieg?

Zabieg usunięcia poduszeczek tłuszczowych wiąże się z widoczną zmianą wyglądu na resztę życia. Dlatego niezbędnym i właściwie jedynym elementem przygotowania do zabiegu jest konsultacja z chirurgiem, podczas której dokładnie omówione zostają oczekiwania pacjenta, przebieg zabiegu, rekonwalescencja oraz możliwe powikłania. Usunięcie poduszek Bichata nie jest rekomendowane osobom o bardzo szczupłej twarzy oraz pacjentom dojrzałym, u których wraz z wiekiem pogłębia się naturalny ubytek tkanki tłuszczowej.

Jak przebiega procedura?

Zabieg usunięcia poduszek Bichata odbywa się w znieczuleniu miejscowym, trwa około godziny i – co najważniejsze – jest bezbolesny. Chirurgicznie usuwa się odpowiedni fragment poduszeczki tłuszczowej przez niewielkie nacięcie wykonane po wewnętrznej stronie policzków – wewnątrz jamy ustnej. Następnie zszywa się nacięcia przy pomocy wchłanialnych nici, które zwykle pozostawia się do samoistnego rozpuszczenia. Czas pełnej rekonwalescencji i gojenia rany wynosi zwykle do 10 dni. W tym czasie należy bezwzględnie stosować się do zaleceń pozabiegowych dotyczących pielęgnacji jamy ustnej.

Piękny wygląd to przede wszystkim zdrowy wygląd. Pamiętajmy o wyborze dobrego i doświadczonego specjalisty, który będzie nam towarzyszył w drodze po piękno.

Stomatologia estetyczna – jak szybko odmłodzić uśmiech?

Patrząc na twarze podświadomie postrzegamy niektóre uśmiechy jako młode i bardziej estetyczne. Nasz ekspert wyjaśnia, na co warto zwracać uwagę, gdy chcemy wyglądać na mniej lat, niż posiadamy…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.