fbpx

Na co warto zwracać uwagę powiększając pośladki kwasem L-polimlekowym?

Autor Magdalena Błaszczak
powiekszanie-posladkow-kwasem

Wraz ze starzeniem się, utratą masy ciała lub stanami chorobowymi, skóra pośladków traci elastyczność. Dochodzi do utraty podskórnej tkanki tłuszczowej w tej okolicy, a to prowadzi do zmniejszenia ich objętości. Z kolei osłabienie więzadeł powoduje obniżenie pośladków.

anna-grodecka

lek. med. Anna Grodecka o powiększaniu pośladków kwasem L-polimlekowym

W medycynie estetycznej wykorzystywane jest wiele produktów służących odbudowie objętości i poprawie jakości skóry. Jednym z nich jest kwas L-polimlekowy (PLLA). Coraz szerzej wykorzystywany we wskazaniach poza twarzą.

Czym jest kwas L-polimlekowy?

PLLA to biokompatybilny, biodegradowalny i bioresorbowalny polimer. Jest to polimer alfa-hydroksykwasu o strukturze L-enancjomerycznej kwasu mlekowego, który jest bezpiecznie stosowany w medycynie od ponad 30 lat. PLLA ma historię bezpiecznego stosowania w zastosowaniach medycznych, takich jak gwoździe, płytki, śruby, implanty do kości i tkanek miękkich oraz jako nośniki do przedłużonego uwalniania związków bioaktywnych. Pierwsza rejestracja kwasu L-polimlekowego w Europie miała miejsce w 1999r. Dotyczyła ona odbudowy objętości tkanek twarzy.

Dlaczego warto wykorzystywać kwas L-polimlekowy?

Przypuszczalnie mikrocząsteczki PLLA inicjują neokolagenezę w wyniku normalnej reakcji ciała obcego na ich obecność. Nagromadzenie kolagenu w czasie tworzy objętość w miejscu wstrzyknięcia, podczas gdy mikrocząsteczki PLLA są metabolizowane do dwutlenku węgla i wody i wydalane przez układ oddechowy. Dzięki temu w miejscach podania preparatu tworzy się objętość.

Jak wykorzystuje się kwas L-polimlekowy w powiększaniu pośladków?

Wypełniacze na bazie PLLA są dostarczane w postaci liofilizowanego proszku do rozpuszczenia wg według określonych przez producenta instrukcji. Od niedawna dostępne na polskim rynku są preparaty większej objętości przystosowane do podawania, aby zwiększyć objętość oraz zredukować wiotkość i cellulit na ciele.

Na co należy zwracać uwagę podczas powiększania pośladków kwasem l-polimlekowym?

Przed zabiegiem lekarz powinien bardzo dokładnie ustalić z pacjentką miejsca podania preparatu, aby uzyskać objętość lub redukcję cellulitu. Po odpowiedniej rekonstytucji preparatu dodawany jest do niego środek znieczulający (lignocaina) dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny. Objętość jest podawana w ustalone wcześniej miejsca za pomocą igły lub kaniuli. PLLA należy podawać nad mięsień w warstwie podskórnej. Górna i środkowa część pośladków to obszary, w które należy podać największą objętość prepartu.  Dzięki temu uzyskuje się najbardziej estetyczny i naturalny efekt zwiększenia objętości, a biostymulujące właściwości PLLA pozwalają na uniesienie dolnej części pośladka.

Efekty po zabiegu

Po zabiegu wykonywany jest masaż danego obszaru. Należy pamiętać, ze w ciągu kilku dni po zabiegu objętość związana z rozpuszczalnikiem ulegnie znacznemu zmniejszeniu i efekt zabiegu należy oceniać po 6 tygodniach.

Cena: 6-8 000 zł

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.