Czym jest liposukcja infradźwiękowa, jakie daje efekty, ile trwa rekonwalescencja oraz u kogo ten zabieg zadziała najlepiej, tłumaczy nasz ekspert dr Waldemar Jankowiak.

dr Waldemar Jankowiak
specjalista chirurg, lekarz medycyny estetycznej z poznańskiej Kliniki Estetyki Ciała
Liposukcja jest najskuteczniejszym sposobem usunięcia miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki. Jej efekty są spektakularne i trwałe, a skuteczność nieporównywalnie większa w porównaniu z tzw. nieinwazyjnymi zabiegami modelującymi lub wyszczuplającymi.
Na czym polega zabieg liposukcji infradźwiękowej?
Liposukcja infradźwiękowa to zaawansowana technologicznie odmiana zwykłej liposukcji. Polega na modelowaniu sylwetki przy pomocy infradźwięków, których częstotliwość jest niska i nie przekracza 20Hz. Powodują one odseparowanie tkanki tłuszczowej od tkanek nietłuszczowych przy jednoczesnym omijaniu naczyń i nerwów.
- Zmniejsza to znacznie ryzyko występowania krwawień oraz innych powikłań okołozabiegowych, takich jak krwiaki czy obrzęki.
- Dzięki oddziaływaniu na receptory odpowiedzialne za odczuwanie ból zmniejsza nieprzyjemne doznania podczas zabiegu. Pozwala to na ograniczenie ilości środka znieczulającego, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo zabiegu.
- Jest to zabieg znacznie mniej inwazyjny niż klasyczna liposukcja, obciążony zdecydowanie mniejszym ryzykiem powikłań.
U kogo liposukcja infradźwiękowa najlepiej zadziała?
Podczas tego zabiegu możliwe jest trwałe usunięcie od 50 ml do nawet 4-5 litrów tkanki tłuszczowej.
- Liposukcja infradźwiękowa może być wykonywany u osób o prawidłowej masie ciała oraz u osób z nadwagą.
- Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, trudnym do korekcji w inny sposób, powodującym dysproporcje sylwetki.
- Szczególnie zalecana jest dla osób z tkanką tłuszczową nagromadzoną na brzuchu, wewnętrznej lub zewnętrznej części ud, na pośladkach, podbródku, łydkach i ramionach.
Liposukcja infradźwiękowa – przygotowanie do zabiegu i rekonwalescencja
Usuwanie tkanki tłuszczowej metodą liposukcji wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (nasiękowym). Przy obecnych metodach i precyzji zabiegu nie jest konieczne stosowanie znieczulenia ogólnego (narkozy). Taka procedura korzystnie wpływa na bezpieczeństwo zabiegu i pozwala na szybszą rekonwalescencję. Po zabiegu pacjent samodzielnie opuszcza Klinikę już w dniu zabiegu. W kolejnych dniach niezbędna jest wizyta związana ze zmianą opatrunku, po której pacjent może powrócić do codziennych zajęć, również do aktywności fizycznej. Cena zabiegu, w zależności od obszaru, wynosi od 3 tys. zł.
Przeciwwskazania do liposukcji infradźwiękowej
Należy pamiętać, że w przypadku znacznej otyłości liposukcja stanowi tylko element kompleksowego leczenia i nie jest metodą na szybkie odchudzanie. Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
- infekcja ogólna,
- stany zapalne skóry w miejscu zabiegu,
- choroba nowotworowa,
- ciąża i laktacja,
- zaburzenia krzepnięcia krwi.
Jakie zabiegi opłaca się zrobić przed latem, a jakie nie?
Są zabiegi, których wykonanie przed latem poleca wielu specjalistów, bo przynoszą wiele korzyści w czasie wzmożonej ekspozycji na słońce. Jednak wiele procedur, mimo że są całoroczne, lepiej nie wykonywać o tej porze roku…
Jest bezpieczną substancją, stosowaną w medycynie estetycznej już od ponad 20 lat. Jej podstawowa funkcja to porażanie mięśni mimicznych, co skutkuje likwidacją zmarszczek i prewencją …
Marta Szudzińska-Petryk o kwasie hialuronowym Dives Med Lips dyrektor generalna marki Dives Med Ten wyjątkowy produkt jest dedykowany do modelowania i konturowania ust. Obniżone stężenie …