fbpx

Likwidowanie podbródka – o ile centymetrów wyszczupla go laser?

Autor Magdalena Błaszczak
Likwidowanie-modelowanie-podbrodka
Likwidowanie podbródka - o ile centymetrów wyszczupla go laser?

Dr Marcin Wilczyński o laserowym likwidowaniu podbródka

Chirurg, flebolog, lekarz medycyny estetycznej, twórca i założyciel Centrum Medycyny Estetycznej i Naczyniowej

Skąd się bierze tzw. „drugi podbródek”?

„Drugi podbródek” to dosyć powszechny problem. Niestety bezlitosna grawitacja działa nawet na tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia. Z wiekiem nasze tkanki stają się mniej jędrne, ubywa nam włókien kolagenowych, a nadmiar skóry oraz tkanki tłuszczowej pod brodą objawia się jako tzw. druga broda. Rysy na twarzy stają się wtedy ciężkie, a nasza szyja traci smukłość.  Z problemem „podwójnej brody” zmagają się nie tylko osoby z nadwagą. Drugi podbródek u szczupłej osoby to wcale nie rzadkość. W takim wypadku powodem może być charakterystyka budowy twarzy. Z problemem „podwójnego podbródka” zmagają się także młodzi ludzie, którzy przez wiele godzin dziennie trzymają głowę pochyloną nad smartfonem. Mają zaledwie 20-30 lat.  

Na czym polega laserowe usuwanie podbródka?

Bezoperacyjny lifting podbródka daje wyraźny, widoczny „gołym okiem” efekt.  Zabieg dedykowany jest osobom  z tzw. drugim podbródkiem, widocznymi chomikami, a także ogólnie aby poprawić kontur podbródka. Polega na podskórnej stymulacji laserem włókien kolagenowych, obkurczaniu istniejących włókien oraz stymulacji tworzenia nowych. Technologia lasera wykorzystuje Zmienny Kwadratowy Impuls, przez co zoptymalizowane zostaje jego działanie na tkankę. Frakcjonowanie 3D tworzy mikrouszkodzenia termiczne głęboko w skórze. Powstałe podrażnienia stymulują w konsekwencji kolagen oraz włókna kolagenowe. W porównaniu do metod klasycznego frakcjonowania ablacyjnego i nieablacyjnego mikrouszkodzenia te powstają o wiele głębiej. Efekt jaki osiągamy jest mocniejszy. Jest to pierwsza nieablacyjna metoda laserowa do mocnego naciągania skóry już w ramach jednej sesji.  Zabieg często jest łączony z mikroliposukcją przy drugim podbródku lub przy wyraźnych chomikach.

likwidowanie-podbrodka-estetyczny-portal

O ile centymetrów można podczas tego zabiegu wyszczuplić podbródek?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, bo wiadomo, że zależy od ilości tkanki tłuszczowej, stanu skóry. Podczas zabiegu jest możliwe przeciętne wyszczuplenie podbródka od 2 do 5 cm. 5 centymetrów to naprawdę dużo w przypadku tak małej partii twarzy. W przypadku osób nie otyłych, można odciągnąć nawet 50 ml tłuszczu.

Czy zabieg wyszczuplania podbródka jest bolesny? Jak wygląda rekonwalescencja?

Sam zabieg nie jest bolesny, a do jego przeprowadzenia stosuje się znieczulenie miejscowe. Efekt widoczny jest już tydzień po zabiegu. 90% efektu uzyskujemy po 4 tygodniach od zabiegu, a pełne 100% dobrego efektu uzyskujemy po 3 miesiącach.  W pierwszym tygodniu mogą występować siniaki na podbródku i szyi.

CZYTAJ TAKŻE

Profiloplastyka i wolumetria twarzy

Większość osób niezadowolonych z wyglądu profilu twarzy skarży się na kształt swojego nosa, policzków lub podbródka. Na szczęście nowoczesna medycyna estetyczna ma do zaoferowania wiele sposobów korekty.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.