Połączenie kwasu poli D,L mlekowego z nieusieciowanym kwasem hialuronowym intensywnie i bezpiecznie stymuluje skórę.
lek. Magdalena Kędzia o biostymulatorze Lenisna
lekarz medycyny estetycznej, specjalista marki Lenisna
Jak zachowuje się preparat Lenisna po podaniu?
Natychmiast po wstrzyknięciu umiejscawia się w tkankach i wypełnia je nieusieciowanym kwasem hialuronowym. Mikrocząsteczki kwasu polimlekowego nadają spoistości hydrożelowi kwasu hialuronowego i zapobiegają jego przemieszczaniu się. Kwas hialuronowy zaczyna się hydrolizować po dwóch tygodniach. Mikrocząsteczki PDLLA wspierają produkcję kolagenu i doprowadzają do poprawy elastyczności, jędrności i grubości skóry. Po sześciu miesiącach można zauważyć ostateczny wynik zabiegu. Produkt Lenisna ulega stopniowej biodegradacji i przywraca objętość skórze.
Czym się wyróżnia preparat Lenisna na tle innych biostymulatorów?
Jego opatentowana technologia eliminuje ryzyko powstawania grudek podskórnych, które tworzą się przy zastosowaniu tradycyjnego PLLA. Dlatego nie ma konieczności masowania miejsc pozabiegowych, z uwagi na okrągły kształt cząsteczek PDLLA i połączenie ich z nieusieciowanym kwasem hialuronowym. Lenisna ma zdolność do silnej stymulacji produkcji kolagenu oraz przywracania młodzieńczego wyglądu w sposób stopniowy i naturalny. Trwałość zabiegu utrzymuje się przez ponad dwa lata.
Dla kogo wskazany jest biostymulator Lenisna?
Dla osób, które wymagają zwiększenia objętości zapadniętych części twarzy. Sprawdzi się szczególnie do korekcji załamań skóry, zmarszczek, bruzd, a także w przypadku widocznych oznak starzenia się skóry, opadania twarzy i wiotkości. Można go stosować również na wewnętrzną stronę ud, brzuch i obwisłe ramiona. Efekt jest w pełni naturalny.