fbpx

Laseroterpia – jak dobrać laser do problemu skóry?

Autor Magdalena Błaszczak

Dr Marzena Bogacz - Klucz o laseroterapii i tym, jak dobrać laser do problemu skóry

CZYTAJ TAKŻE

Istnieje wiele rodzajów laserów. Każdy na nieco inny problem:

Laseroterapia: Laser chirurgiczny CO2

Służy w medycynie estetycznej do blefaroplastyki laserowej. Usuwania zmian skórnych jak: brodawek czy włókniaków. Taki laser jest niezwykle precyzyjny. Można nim operować na dziesiątych częściach milimetra, również w miejscach niedostępnych dla skalpela ze względu na estetykę. Przy jego zastosowaniu występuje mniejsze ryzyko powstania blizn.

Laseroterapia: Lasery biostymulujące

Znakomicie wpływają na przyśpieszanie gojenia się ran, wygaszanie stanów zapalnych, czy wzmaganie porostu włosów.

Laseroterapia: Laser frakcyjny ablacyjny

Niezastąpiony w odmładzaniu, korekcie blizn czy przebarwieniach. Jednocześnie odświeża skórę, poprawia jej napięcie, pogrubia ją i pozwala pozbyć się zmarszczek. Działa on zarówno wewnątrz skóry, jak i na jej powierzchni, powoduje złoszczenie naskórka.

Laser frakcyjny nieablacyjny

Działa tylko w głębokich warstwach, co nie zmniejsza jego skuteczności. Wręcz przeciwnie – skóra jest pobudzona do odnowy a przy tym nie uszkadza jej powierzchni oraz nie powoduje łuszczenia.  Dzięki czemu nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Laseroterapia: Lasery do epilacji

Ich działanie sprowadza się do tego, aby mocno podgrzać cebulkę włosa, bez poparzenia samej skóry, w której jest umiejscowiona. Światło lasera jest pochłaniane przez barwnik, który jest zawarty w cebulce, która następnie obumiera.

Laseroterapia: Lasery do skóry naczyniowej

Zabieg polega na wykorzystaniu wiązki światła, która jest wchłaniana przez czerwony barwnik krwi zwany hemoglobiną. Światło lasera przekształca się w energię cieplną, co w efekcie pozwala na skuteczne zamknięcie i usunięcie naczynia.

Laseroterapia: Lasery do eliminacji miejscowego nadmiaru adipocytów

Wiązka świetlna poprzez poszczególne warstwy skóry kieruje się do komórek tłuszczowych, w których pod jej wpływem dochodzi do reakcji chemicznej mającej na celu rozbicie triglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Przekazywane są one do układu limfatycznego, a następnie wydalane z organizmu.

Laseroterapia: Lasery do usuwania tatuażu

Tego typu lasery swoje działanie opierają na efekcie fotoakustycznym, który polega na wysyłaniu potężnej energii świetlnej w bardzo krótkim czasie – mierzonym w nanosekundach. W ten sposób powstaje fala uderzeniowa, która podgrzewa oraz rozdrabnia pigment na małe cząsteczki.

Należy jednak pamiętać, że nie ma uniwersalnego lasera, który leczyłby wszystkie problemy skóry równocześnie, dlatego też w gabinetach dermatologicznych mamy do czynienia z wieloma laserami o różnych parametrach i zastosowaniach. Najefektywniejszym rozwiązaniem w gabinecie jest stosowanie platform laserowych z wieloma głowicami, które w sumie dają nieograniczone możliwości zabiegowe.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.