Istnieje wiele rodzajów laserów. Każdy na nieco inny problem:
Laseroterapia: Laser chirurgiczny CO2
Służy w medycynie estetycznej do blefaroplastyki laserowej. Usuwania zmian skórnych jak: brodawek czy włókniaków. Taki laser jest niezwykle precyzyjny. Można nim operować na dziesiątych częściach milimetra, również w miejscach niedostępnych dla skalpela ze względu na estetykę. Przy jego zastosowaniu występuje mniejsze ryzyko powstania blizn.
Laseroterapia: Lasery biostymulujące
Znakomicie wpływają na przyśpieszanie gojenia się ran, wygaszanie stanów zapalnych, czy wzmaganie porostu włosów.
Laseroterapia: Laser frakcyjny ablacyjny
Niezastąpiony w odmładzaniu, korekcie blizn czy przebarwieniach. Jednocześnie odświeża skórę, poprawia jej napięcie, pogrubia ją i pozwala pozbyć się zmarszczek. Działa on zarówno wewnątrz skóry, jak i na jej powierzchni, powoduje złoszczenie naskórka.
Laser frakcyjny nieablacyjny
Działa tylko w głębokich warstwach, co nie zmniejsza jego skuteczności. Wręcz przeciwnie – skóra jest pobudzona do odnowy a przy tym nie uszkadza jej powierzchni oraz nie powoduje łuszczenia. Dzięki czemu nie wymaga okresu rekonwalescencji.
Laseroterapia: Lasery do epilacji
Ich działanie sprowadza się do tego, aby mocno podgrzać cebulkę włosa, bez poparzenia samej skóry, w której jest umiejscowiona. Światło lasera jest pochłaniane przez barwnik, który jest zawarty w cebulce, która następnie obumiera.
Laseroterapia: Lasery do skóry naczyniowej
Zabieg polega na wykorzystaniu wiązki światła, która jest wchłaniana przez czerwony barwnik krwi zwany hemoglobiną. Światło lasera przekształca się w energię cieplną, co w efekcie pozwala na skuteczne zamknięcie i usunięcie naczynia.
Laseroterapia: Lasery do eliminacji miejscowego nadmiaru adipocytów
Wiązka świetlna poprzez poszczególne warstwy skóry kieruje się do komórek tłuszczowych, w których pod jej wpływem dochodzi do reakcji chemicznej mającej na celu rozbicie triglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Przekazywane są one do układu limfatycznego, a następnie wydalane z organizmu.
Laseroterapia: Lasery do usuwania tatuażu
Tego typu lasery swoje działanie opierają na efekcie fotoakustycznym, który polega na wysyłaniu potężnej energii świetlnej w bardzo krótkim czasie – mierzonym w nanosekundach. W ten sposób powstaje fala uderzeniowa, która podgrzewa oraz rozdrabnia pigment na małe cząsteczki.
Należy jednak pamiętać, że nie ma uniwersalnego lasera, który leczyłby wszystkie problemy skóry równocześnie, dlatego też w gabinetach dermatologicznych mamy do czynienia z wieloma laserami o różnych parametrach i zastosowaniach. Najefektywniejszym rozwiązaniem w gabinecie jest stosowanie platform laserowych z wieloma głowicami, które w sumie dają nieograniczone możliwości zabiegowe.
MATERIAŁ PARTNERA Kultowe urządzenie do nieinwazyjnego liftingu – Ultraformer – bazuje na wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej. W najnowszej wersji wyposażonej w technologię MPT (Micro Puls Technology) rewolucjonizuje oblicze zabiegów z …
Podstawowym problemem po 60. roku życia jest niedobór hormonów – nie tylko płciowych, lecz także innych, np. hormonów tarczycy. Powoduje to spowolnienie procesów naprawczych, w …