fbpx

Jaki kwas hialuronowy sprawdza się w ginekologii estetycznej?

Autor Magdalena Błaszczak
ginekologia-estetyczna

W tej dziedzinie medycyny największe zastosowanie ma kwas hialuronowy o dużej gęstości. Dzięki temu jego cząsteczki wiążą na swojej powierzchni więcej wody. Drugą, bardzo istotną cechą jest jego usieciowienie. Sprawia ono, że produkt i związana z nim woda nie ulegają przemieszczeniu, a okres wchłaniania jest wydłużony. Kwas hialuronowy w ginekologii ma dwa zastosowania: lecznicze i estetyczne.

Dr n. med. Rafał Kuźlik

Dr Rafał Kuźlik o zastosowaniu kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Lekarz medycyny estetycznej, ginekolog położnik

Kwas hialuronowy w ginekologii estetycznej – zastosowanie lecznicze 

Za pomocą iniekcji leczy się: 
  • suchość pochwy,
  • pękanie śluzówki przedsionka pochwy podczas stosunku,
  • bolesność blizny po naciętym okołoporodowo kroczu,
  • zniekształcony pourazowo (także po porodzie) przedsionek pochwy.

Wówczas preparat jest podawany podskórnie i śródskórnie. Dzięki takiej technice zwiększa się unaczynienie danej okolicy, zwiększa się nawilżenie śluzówki oraz jej elastyczność. Dodatkowym atutem jest fakt, iż w przypadkach bolesnej blizny po okołoporodowym nacięciu krocza dochodzi do oddzielenia skóry krocza od głębszych warstw blizny. To powoduje ustąpienie dolegliwości. W przypadku pourazowego zniekształcenia przedsionka pochwy, dzięki efektowi wolumetrycznemu kwasu, ściany przedsionka ulegają wyrównaniu, a wejście do pochwy zostaje zamknięte.

Kwas hialuronowy w ginekologii estetycznej – zastosowanie estetyczne

W estetyce najczęstszym zastosowaniem kwasu jest:

  • poprawa napięcia i elastyczności skóry warg sromowych większych polegająca na ich wypełnieniu. Dzięki pod- i śródskórnej iniekcji preparatu dochodzi do zwiększenia ich objętości i napięcia skóry. Kwas może być implantowany także do głębszych warstw – tkanki tłuszczowej. Dzięki temu efekt zwiększenia objętości warg utrzyma się dłużej.
  • innym wskazaniem do użycia kwasu hialuronowego jest ostrzyknięcie przedniej ściany pochwy w okolicy punku G. Przednia ściana pochwy w odcinku ok. 2 cm od ujścia zewnętrznego cewki moczowej jest wrażliwsza na dotyk. Dzięki podśluzówkowej iniekcji kwasu hialuronowego zwiększana jest wrażliwość tej części pochwy. 
CZYTAJ TAKŻE

Osocze bogatopłytkowe – więcej przyjemności dla Niej i dla Niego

Osocze bogatopłytkowe znajduje coraz większe i szersze zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Pomaga również intensyfikować orgazm u kobiet oraz pobudzić erekcję u mężczyzn. Dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska o ginekologii i urologii estetycznej…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.