W tej dziedzinie medycyny największe zastosowanie ma kwas hialuronowy o dużej gęstości. Dzięki temu jego cząsteczki wiążą na swojej powierzchni więcej wody. Drugą, bardzo istotną cechą jest jego usieciowienie. Sprawia ono, że produkt i związana z nim woda nie ulegają przemieszczeniu, a okres wchłaniania jest wydłużony. Kwas hialuronowy w ginekologii ma dwa zastosowania: lecznicze i estetyczne.
Dr Rafał Kuźlik o zastosowaniu kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej
Lekarz medycyny estetycznej, ginekolog położnik
Kwas hialuronowy w ginekologii estetycznej – zastosowanie lecznicze
- suchość pochwy,
- pękanie śluzówki przedsionka pochwy podczas stosunku,
- bolesność blizny po naciętym okołoporodowo kroczu,
- zniekształcony pourazowo (także po porodzie) przedsionek pochwy.
Wówczas preparat jest podawany podskórnie i śródskórnie. Dzięki takiej technice zwiększa się unaczynienie danej okolicy, zwiększa się nawilżenie śluzówki oraz jej elastyczność. Dodatkowym atutem jest fakt, iż w przypadkach bolesnej blizny po okołoporodowym nacięciu krocza dochodzi do oddzielenia skóry krocza od głębszych warstw blizny. To powoduje ustąpienie dolegliwości. W przypadku pourazowego zniekształcenia przedsionka pochwy, dzięki efektowi wolumetrycznemu kwasu, ściany przedsionka ulegają wyrównaniu, a wejście do pochwy zostaje zamknięte.
Kwas hialuronowy w ginekologii estetycznej – zastosowanie estetyczne
W estetyce najczęstszym zastosowaniem kwasu jest:
- poprawa napięcia i elastyczności skóry warg sromowych większych polegająca na ich wypełnieniu. Dzięki pod- i śródskórnej iniekcji preparatu dochodzi do zwiększenia ich objętości i napięcia skóry. Kwas może być implantowany także do głębszych warstw – tkanki tłuszczowej. Dzięki temu efekt zwiększenia objętości warg utrzyma się dłużej.
- innym wskazaniem do użycia kwasu hialuronowego jest ostrzyknięcie przedniej ściany pochwy w okolicy punku G. Przednia ściana pochwy w odcinku ok. 2 cm od ujścia zewnętrznego cewki moczowej jest wrażliwsza na dotyk. Dzięki podśluzówkowej iniekcji kwasu hialuronowego zwiększana jest wrażliwość tej części pochwy.
Osocze bogatopłytkowe – więcej przyjemności dla Niej i dla Niego
Osocze bogatopłytkowe znajduje coraz większe i szersze zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Pomaga również intensyfikować orgazm u kobiet oraz pobudzić erekcję u mężczyzn. Dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska o ginekologii i urologii estetycznej…
ESTETIK.PL – treści dla profesjonalistów medycyny estetycznej, które podbijają Internet!
W branży medycyny estetycznej, w której bezpieczeństwo, precyzja i innowacyjność odgrywają kluczową rolę, firma Estetik zajmuje…
Marka IBSA Derma stworzyła jedyny produkt, który nie zawiera komórek tłuszczowych, ale regeneruje, odnawia i…