fbpx

Jaki kwas hialuronowy pod oczy jest najlepszy?

Autor Magdalena Błaszczak
kwas-hialuronowy-pod-oczy
Dr-Bartosz-Pawlikowski

dr Bartosz Pawlikowski o kwasie hialuronowym pod oczy

specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Pawlikowski

Czym się warto kierować, wybierając kwas hialuronowy?

Przy wyborze rodzaju kwasu hialuronowego kierujemy się:

  • stopniem sieciowania lub jego brakiem,
  • właściwościami reologicznymi preparatu, które wynikają z rodzaju czynnika sieciującego,
  • gęstością kwasu hialuronowego;
  • długością łańcuchów kwasu hialuronowego i łańcuchów czynnika sieciującego.

W przypadku gęstych preparatów sieciowanych BDDE (chem. 1,4-bu- tanediol-diglycydyl-eter) uzyskujemy możliwość większego lub mniejszego uniesienia tkanek, w zależności od stopnia sieciowania. 

BDDE jako czynnik sieciujący występuje w postaci monomerów wiążących łańcuchy kwasu hialuronowego.

Jaki rodzaj kwasu hialuronowego będzie najlepszy pod oczy?

  • Nowością na rynku jest kwas hialuronowy sieciowany PEG (chem. Glikol polietylenowy).
  • PEG jest polimerem o długości łańcuchów od 2 do 15 cząsteczek wiążących polimery kwasu hialuronowego.
  • Sieciowanie PEG pozwala na utkanie struktury preparatu umożliwiającej implantację kwasu w nadanym przez nas kształcie depozytów. Ten utrzymuje się niezależnie od działania sił mechanicznych o charakterze ściskającym, rozciągającym i skręcającym.
  • Kwas hialuronowy sieciowany PEG wykazuje bardzo dobre właściwości unoszenia tkanek z zachowaniem kształtu i objętości depozytów nadanych podczas podawania preparatu w tkanki.
  • PEG ma właściwości redukcji odpowiedzi zapalnej na uraz tkanek w czasie podawania preparatu. To minimalizuje powstawanie powikłań, które w okolicy oka mogą być odroczone w czasie i bardzo poważne.

Zostaw komentarz

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.
CZYTAJ TAKŻE

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.