1,K
dr Bartosz Pawlikowski o kwasie hialuronowym pod oczy
specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Pawlikowski
Czym się warto kierować, wybierając kwas hialuronowy?
Przy wyborze rodzaju kwasu hialuronowego kierujemy się:
- stopniem sieciowania lub jego brakiem,
- właściwościami reologicznymi preparatu, które wynikają z rodzaju czynnika sieciującego,
- gęstością kwasu hialuronowego;
- długością łańcuchów kwasu hialuronowego i łańcuchów czynnika sieciującego.
W przypadku gęstych preparatów sieciowanych BDDE (chem. 1,4-bu- tanediol-diglycydyl-eter) uzyskujemy możliwość większego lub mniejszego uniesienia tkanek, w zależności od stopnia sieciowania.
BDDE jako czynnik sieciujący występuje w postaci monomerów wiążących łańcuchy kwasu hialuronowego.
Jaki rodzaj kwasu hialuronowego będzie najlepszy pod oczy?
- Nowością na rynku jest kwas hialuronowy sieciowany PEG (chem. Glikol polietylenowy).
- PEG jest polimerem o długości łańcuchów od 2 do 15 cząsteczek wiążących polimery kwasu hialuronowego.
- Sieciowanie PEG pozwala na utkanie struktury preparatu umożliwiającej implantację kwasu w nadanym przez nas kształcie depozytów. Ten utrzymuje się niezależnie od działania sił mechanicznych o charakterze ściskającym, rozciągającym i skręcającym.
- Kwas hialuronowy sieciowany PEG wykazuje bardzo dobre właściwości unoszenia tkanek z zachowaniem kształtu i objętości depozytów nadanych podczas podawania preparatu w tkanki.
- PEG ma właściwości redukcji odpowiedzi zapalnej na uraz tkanek w czasie podawania preparatu. To minimalizuje powstawanie powikłań, które w okolicy oka mogą być odroczone w czasie i bardzo poważne.
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.
CZYTAJ TAKŻE
Okolica oka ze względu na swoją anatomię – cienką, delikatną, skórę oraz bardzo bogatą mimikę – jest szczególnie narażona na wczesne pojawienie się oznak starzenia. …
Autor Przemek
RF (radiofrekwencja mikroigłowa) to procedura z użyciem urządzenia wysokoenergetycznego. Łączy w sobie nakłuwanie skóry z wykorzystaniem fal radiowych, a zatem wykorzystuje mikrourazy mechaniczne i energię …
Autor Przemek
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA