fbpx

Kwas hialuronowy pod oczy – jakie są najlepsze techniki podania?

Autor Magdalena Błaszczak
kwas-hialuronowy
Dr-Bartosz-Pawlikowski

dr Bartosz Pawlikowski o kwasie hialuronowym pod oczy

specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Pawlikowski

Kwas hialuronowy pod oczy

Opracowanie okolicy oka, to opracowanie dolnej i górnej powieki, części skroniowej, jarzmowej oraz okolicy czołowej na brwiami. Duże znaczenie przy podawaniu kwasu hialuronowego ma umiejętne poruszanie się w obrębie mięśni okolicy oka. Są to mięśnie:

  • okrężny;
  • podłużny;
  • czołowy;
  • skroniowy;
  • marszczący brwi;
  • obniżający brwi.

Kwas hialuronowy pod oczy – na co warto zwrócić uwagę?

  • W technikach podawania kwasu hialuronowego należy uwzględnić iniekcję na okostną (wszystkie struktury mięśniowe) oraz iniekcje płytkie, podskórne.
  • W zależności od głębokości podania uzyskujemy możliwość wypełnienia ubytków objętości w zakresie skroni, doliny łez, górnej i dolnej powieki oraz brwi i nadoczodołowej.
  • Zastosowanie kwasu hialuronowego nieusieciowanego przy płytkim podaniu pozwala zwiększyć poziom nawilżenia tkanek w obrębie oka. To ważne w przypadkach, gdzie oprócz ubytku tłuszczu, mamy też do czynienia z obecnością utrwalonych zmarszczek mimicznych lub ze spadkiem poziomu nawilżenia skóry.
najlepszy-kwas-hialuronowy-pod-oczy

Kwas hialuronowy pod oczy – igła czy kaniula?

Przy wyborze techniki podania kierujemy się nie tylko głębokością, ale też zakresem odbudowy objętości.

  • W przypadku drobnych, punktowych ubytków i konieczności precyzyjnego podania żelu rozważamy techniki z użyciem igły. Musimy pamiętać o konieczności aspiracji w okolicach niebezpiecznych, czyli na przebiegu tętnic i żył.
  • W przypadku opracowywania większych powierzchni, czyli rozległy ubytek objętości w okolicy doliny łez, podoczodołowej, nadoczodołowej, brwi i skroni wybieramy kaniulę. Jej długość i średnica powinna być dostosowana do właściwości reologicznych preparatu.
  • Kaniula przy odpowiednim jej zastosowaniu, czyli niewielkich linijnych depozytach położonych blisko siebie, pozwala równomiernie rozłożyć preparat podskórnie. Daje efekt odbudowy i zagęszczenia skóry.

Kwas hialuronowy pod oczy a technika podania

  • W przypadku obniżenia brwi i ptozy górnej powieki należy rozważyć podanie preparatu w okolicy połączenia kości czołowej i kości klinowej. W najniższym punkcie na skroni, wybadanym palpacyjnie, głęboko na okostną. Warto do tego wykorzystać igłę, pamiętając o aspiracji lub głęboko podskórnie kaniulę. Możemy opcjonalnie rozważyć podanie kwasu hialuronowego pod brew. Wykonuje się to na odcinku 1/3 zewnętrznej części, głęboko podskórnie oraz ok. 1 cm. nad brwią, w tej samej okolicy, głęboko na okostną.
  • W przypadku ubytku objętości w okolicy dolnej powieki i doliny łez, należy rozważyć głębokie podanie preparatu sieciowanego kwasu hialuronowego, na okostną brzegu oczodołu. Preparat podaje się igłą, małymi bolusami o objętości 0,01 – 0,03 ml.  Okolice doliny łez, dolnej powieki, górnej powieki i okolicy zewnętrznej oka możemy opracować kwasem hialuronowym przeznaczonym do mezoterapii. To poprawia gęstość i napięcie skóry.  
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.
CZYTAJ TAKŻE

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.