fbpx

Które zabiegi zmniejszą widoczność cellulitu na udach?

Autor Przemek
cellulit na udach

Problem „skórki pomarańczowej” dotyka 95% kobiet, w tym młode dziewczyny, już nawet nastoletnie. Jest objawem zwiększenia objętości komórek tłuszczowych i nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej.

dr-barbara-jerschina

dr Barbara Jerschina o zabiegach na cellulit

lekarka medycyny estetycznej

Jakie są przyczyny powstawania cellulitu?

– Skłonność do cellulitu może być uwarunkowana genetycznie.

– Na jego pojawienie się dużym stopniu wpływają hormony (nadmiar estrogenów);

– duże znaczenie ma styl życia (brak ruchu,  „śmieciowa” dieta, niedostateczne nawodnienie tkanek).

Jak wygląda cellulit?

Wyróżnia się cztery stopnie cellulitu. W pierwszym etapie rozwoju niewielkie nierówności pojawiają się dopiero po ściśnięciu skóry dłonią, a w czwartym, najbardziej zaawansowanym, skóra jest pofałdowana, grudki i zgrubienia są na niej widoczne w każdej pozycji, podczas ucisku pojawia się ból.

Najlepsze metody na cellulit

Masaż próżniowy

– To niezwykle popularny zabieg do walki z cellulitem, który doskonale wspiera też inne metody.

– Ze względu na silne działanie drenujujące pozwala pozbyć się objawów tzw. cellulitu wodnego, związanego z zatrzymywaniem wody w organizmie.

– Regularne wykonywanie tego typu zabiegów stanowi doskonałą profilaktykę antycellulitową.

Fala uderzeniowa

– Działa bardzo skutecznie nawet w przypadku zaawansowanego, twardego cellulitu, opornego na działanie innych metod.

– Fale akustyczne, rozprzestrzeniając się w tkance tłuszczowej, powodują rozerwanie adipocytów i uwolnienie ich zawartości.

– Przyspieszają też przepływ płynów w układzie naczyń chłonnych, dzięki czemu dochodzi do redukcji cellulitu i usprawnienia procesu usuwania uszkodzonych komórek tłuszczowych.

Karboksyterapia

Jest metodą uznawaną za bardzo skuteczną w walce z cellulitem, aby jednak tak było, zabieg trzeba powtórzyć wielokrotnie.

Zimne mikrofale

– To stosunkowo nowa technologia, która już podbiła gabinety medycyny estetycznej.

– Nie tylko radzi sobie z zaawansowanym cellulitem, lecz także redukuje tkankę tłuszczową oraz poprawia jędrność i elastyczność skóry.

– Nie wymaga wielu powtórzeń.

– Warto połączyć ją z innymi metodami.

Jak ujędrnić wiotką skórę ud?

Skóra na nogach, podobnie jak ta na twarzy i reszcie ciała, z wiekiem traci jędrność i zaczyna opadać. Jest to widoczne zwłaszcza po wewnętrznej stronie ud – skóra staje się pomarszczona, luźna, czasami tworzą się nierówności, widoczne są obwisłości. Najlepsze efekty przynosi połączenie zabiegów na uda z ćwiczeniami na ten obszar nóg…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.