Problem „skórki pomarańczowej” dotyka 95% kobiet, w tym młode dziewczyny, już nawet nastoletnie. Jest objawem zwiększenia objętości komórek tłuszczowych i nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej.
dr Barbara Jerschina o zabiegach na cellulit
lekarka medycyny estetycznej
Jakie są przyczyny powstawania cellulitu?
– Skłonność do cellulitu może być uwarunkowana genetycznie.
– Na jego pojawienie się dużym stopniu wpływają hormony (nadmiar estrogenów);
– duże znaczenie ma styl życia (brak ruchu, „śmieciowa” dieta, niedostateczne nawodnienie tkanek).
Jak wygląda cellulit?
Wyróżnia się cztery stopnie cellulitu. W pierwszym etapie rozwoju niewielkie nierówności pojawiają się dopiero po ściśnięciu skóry dłonią, a w czwartym, najbardziej zaawansowanym, skóra jest pofałdowana, grudki i zgrubienia są na niej widoczne w każdej pozycji, podczas ucisku pojawia się ból.
Najlepsze metody na cellulit
Masaż próżniowy
– To niezwykle popularny zabieg do walki z cellulitem, który doskonale wspiera też inne metody.
– Ze względu na silne działanie drenujujące pozwala pozbyć się objawów tzw. cellulitu wodnego, związanego z zatrzymywaniem wody w organizmie.
– Regularne wykonywanie tego typu zabiegów stanowi doskonałą profilaktykę antycellulitową.
Fala uderzeniowa
– Działa bardzo skutecznie nawet w przypadku zaawansowanego, twardego cellulitu, opornego na działanie innych metod.
– Fale akustyczne, rozprzestrzeniając się w tkance tłuszczowej, powodują rozerwanie adipocytów i uwolnienie ich zawartości.
– Przyspieszają też przepływ płynów w układzie naczyń chłonnych, dzięki czemu dochodzi do redukcji cellulitu i usprawnienia procesu usuwania uszkodzonych komórek tłuszczowych.
Karboksyterapia
Jest metodą uznawaną za bardzo skuteczną w walce z cellulitem, aby jednak tak było, zabieg trzeba powtórzyć wielokrotnie.
Zimne mikrofale
– To stosunkowo nowa technologia, która już podbiła gabinety medycyny estetycznej.
– Nie tylko radzi sobie z zaawansowanym cellulitem, lecz także redukuje tkankę tłuszczową oraz poprawia jędrność i elastyczność skóry.
– Nie wymaga wielu powtórzeń.
– Warto połączyć ją z innymi metodami.
Jak ujędrnić wiotką skórę ud?
Skóra na nogach, podobnie jak ta na twarzy i reszcie ciała, z wiekiem traci jędrność i zaczyna opadać. Jest to widoczne zwłaszcza po wewnętrznej stronie ud – skóra staje się pomarszczona, luźna, czasami tworzą się nierówności, widoczne są obwisłości. Najlepsze efekty przynosi połączenie zabiegów na uda z ćwiczeniami na ten obszar nóg…