Ten małoinwazyjny zabieg pozwala zwiększyć objętość prącia nawet o 30 procent. W szybki, bezpieczny i bezbolesny sposób.
lek. med. Jakub Miszczyk
Klinika Dr Szczyt
Kiedy wskazany jest zabieg powiększania członka? Czy istnieją medyczne wskazania?
Zabieg modelowania prącia nie ma obiektywnych wskazań. Podobnie jak w większości zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej – wskazaniem nie jest odbieganie wymiarów czy charakterystyki określonej części ciała od norm i średnich antropologicznych, a jedynie chęć pacjenta, podyktowana najczęściej potrzebą poprawy jakości życia. Zabieg poprawia jakość życia seksualnego i satysfakcję obojga partnerów. Można połączyć go z podaniem osocza i fibryny w ciała jamiste i żołądź prącia, co dodatkowo wspomaga erekcję.
Jakich substancji używa się do zabiegu?
Do zabiegu najczęściej używa się własnego tłuszczu pacjenta. Jest to tkanka pozbawiona obcych substancji, nie niosąca ryzyka reakcji alergicznych czy odrzucenia. Zaletą jest trwałość efektu – po wygojeniu i przebudowie tłuszczu, które trwają około pół roku, efekt jest długotrwały, utrzymuje się kilka do kilkunastu lat. Drugim najczęściej używanym materiałem wypełniającym jest kwas hialuronowy – substancja wykorzystywana na przykład do modelowania twarzy od kilkudziesięciu lat. Podanie kwasu hialuronowego jest zabiegiem prostszym, nie wymaga pozyskania tłuszczu pacjenta, jednak efekt objętościowy utrzymuje się znacznie krócej, około roku.
Jakie są techniki podania tych substancji?
Substancję wypełniającą podaje się w przestrzeń otaczającą prącie, położoną między dwiema blaszkami powięzi. Podanie wykonywane jest kaniulą, czyli cieniutką rurką. W tej przestrzeni substancja wypełniająca rozkłada się równomiernie i otacza cały obwód prącia.
Czy zabieg jest bolesny? Jakie znieczulenie się do niego stosuje?
W przestrzeni ulegającej wypełnieniu nie ma istotnych struktur anatomicznych, w tym nerwów. Proces podania nie należy do bolesnych. Miejsce na skórze prącia do wprowadzenia kaniuli znieczulane jest miejscowo cieniutką igłą. Samo pobranie tłuszczu też nie wymaga specjalnego znieczulenia, stosowany podczas pobierania roztwór zawiera już w swoim składzie substancję znieczulającą. Aby zapewnić szczególny komfort zabiegu – pacjenci często decydują się na dożylną sedację anestezjologiczną podczas całego zabiegu – na stole operacyjnym zapadają w płytki sen i budzą się już po zakończeniu zabiegu, czyli po około godzinie, w tym czasie oddychają samodzielnie i zachowują kontrolę nad własnym ciałem.
O ile centymetrów można wydłużyć i pogrubić penisa?
Modelowanie prącia własnym tłuszczem czy kwasem hialuronowym umożliwia powiększenie obwodu penisa o około 30%. Jednorazowo można podać około 30 ml. tłuszczu i w zależności od procesów gojenia, zabieg można powtórzyć po około 6 miesiącach. Sam zabieg modelowania wypełniaczem nie wpływa bez- pośrednio na długość penisa, choć u pacjentów z małą długością w spoczynku umożliwia ograniczenie cofania się penisa do miednicy, a tym samym zwiększenie długości prącia w spoczynku.
Jakie są przeciwskazania do zabiegu powiększania penisa?
– stan zapalny narządów układu moczowo-płciowego;
– choroba nowotworowa;
– stulejka;
– zaburzenia krzepliwości krwi;
– przyjmowanie niektórych leków.
Jakie mogą się pojawić skutki uboczne po wykonanym zabiegu?
Zabieg należy do bezpiecznych, ryzyko powikłań jest niskie. W warstwie, w którą podaje się wypełniacz nie ma dużych naczyń, praktycznie nie ma ryzyka spowodowania zatoru czy martwicy. Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na sterylność podczas procedury – najcięższym powikłaniem są infekcje bakteryjne, do ropowicy włącznie. Dlatego zabieg powinien zostać przeprowadzony w aseptycznych warunkach, po zabiegu zalecana jest profilaktyka antybiotykowa i odpowiednia higiena miejsca operowanego. Tłuszcz wgaja się przez około 6 miesięcy po zabiegu, w tym czasie mogą pojawić się zgrubienia i stwardnienia na powierzchni prącia, ale zazwyczaj nie są one powodem dyskomfortu. W przypadku wchłonięcia się znaczącej objętości tłuszczu, co jest cechą osobniczą, zabieg można powtórzyć po pół roku.
Implant penisa – przełomowe rozwiązanie dla mężczyzn z zaburzeniami erekcji
Zaburzenia erekcji to problem, z którym w Polsce mierzy się 1,5 miliona mężczyzn po 35. roku życia. W pierwszej kolejności osoby z tym schorzeniem sięgają po środki farmakologiczne, jeśli jednak i one nie dają satysfakcjonującego efektu, skutecznym rozwiązaniem może być wszczepienie implantu penisa.
Wskazane wzorce stanowią jedynie pewne wskazówki, które powinny być brane pod uwagę w kompleksowej ocenie twarzy pacjenta. Interdyscyplinarność i współpraca pomiędzy lekarzami różnych specjalizacji (chirurg …
Magdalena Błaszczak o najbardziej zaskakujących operacjach plastycznych i zabiegach w historii medycyny Redaktor prowadząca estetycznyportal.pl Operacja na samym sobie Tak, tak, wykonał ją amerykański chirurgii …