fbpx

Jakie nawyki postarzają wygląd szyi?

Autor Przemek
odmladzanie szyi

O szyję należy dbać podobnie jak o twarz, a nawet bardziej, ponieważ starzeje się szybciej. Jest to spowodowane małą ilością gruczołów łojowych, co prowadzi do zaburzenia procesów nawilżania i przesuszania się skóry. Konsekwencją tego stanu rzeczy jest pojawianie się zmarszczek. Początkowo są to delikatne linie, które stopniowo zamieniają się w głębokie, utrwalone zmarszczki. 

Agnieszka Mienik

mgr Agnieszka Mienik o nawykach postarzających szyję

właścicielka Kliniki Bezpieczna Kosmetyka, kosmetolog, wykładowczyni akademicka

Zmarszczki na szyi mogą pojawić się już w młodym wieku. Najczęstszą przyczyną ich powstawania jest nieprawidłowa postawa ciała. Dlatego w ramach profilaktyki edukujmy klientki, jakich pozycji przyspieszających pojawianie się zmarszczek należy unikać.

– Przede wszystkim nie powinno się czytać książek w łóżku w pozycji leżącej z pochyloną głową.

– Niestety era telefonów komórkowych też nam nie sprzyja, ponieważ kiedy patrzymy w ekran smartfona, pochylamy głowę i przyciągamy brodę do szyi, a to powoduje załamywanie się skóry na szyi i stopniowe utrwalanie się zmarszczek poprzecznych.

– Skóra na szyi jest cieńsza i delikatniejsza niż na twarzy, łatwiej reaguje na promieniowanie UV, szybko może ulec poparzeniu, jeżeli nie jest zabezpieczona kremem z filtrem SPF.

– Niestety, wiele osób nie pamięta o swojej szyi podczas aplikowania kremu ochronnego na twarz.

– Skóra na szyi ma też mniej włókien kolagenu i elastyny, przez co szybciej traci jędrność i elastyczność. W starzeniu się tej okolicy nie bez znaczenia jest genetyka.

Zabiegi w gabinecie kosmetologa

Wiemy już, jak ważna jest profilaktyka, a teraz zobaczmy, z czym się musimy zmierzyć, aby szyja przez długi czas wyglądała młodo. Główne objawy starzenia się skóry na szyi to:

• utrata jędrności, wiotkość zwana „skórą indyka”;

• zmarszczki poziome, czyli „naszyjnik Wenus”;

• nierównomierny koloryt;

• zaczerwienienie.

Jakim orężem zabiegowym dysponują gabinety kosmetologii i medycyny estetycznej w walce o młodo wyglądającą skórę? 

• Karboksyterapia – terapia dwutlenkiem węgla, metoda mało inwazyjna, która doskonale się sprawdza przy zabiegach przywracających jędrność skóry. Gaz podany podskórnie zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych w miejscu poddawanym zabiegowi. Dzięki temu poprawia się metabolizm komórkowy, krążenie w tkankach, następuje wyraźna stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu.

• Ultradźwięki HIFU – wysokoenergetyczna fala ultradźwiękowa selektywnie ogrzewa tkankę na dużej głębokości, nawet 4,5mm (chociaż w przypadku szyi pracujemy na 1,5 i 3mm). Zabieg doskonale ujędrnia i zagęszcza skórę.

• Radiofrekwencja mikroigłowa – zabieg fali radiowej połączony z mikronakłuciami to jedna z najskuteczniejszych technik walki ze starzeniem. Fala radiowa dostarczana jest w głąb skóry za pośrednictwem mikroigieł. Działanie wysoką temperaturą powoduje obkurczanie włókien kolagenowych i stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Mikronakłucia natomiast uruchamiają procesy gojenia i dają finalnie efekt silnego odmłodzenia.

• Termolifting – bardzo bezpieczny, całoroczny zabieg polegający na rozgrzaniu głębokich warstw skóry właściwej, efektem czego jest skrócenie włókien kolagenowych i elastynowych oraz stymulacja do powstawania nowych białek podporowych.

• Mezoterapia igłowa – doskonały zabieg profilaktyczny albo na pierwsze oznaki starzenia się skóry na szyi. Podczas terapii wstrzykujemy w głębokie warstwy skóry koktajle zawierające składniki aktywne, kwas hialuronowy, witaminy, polinukleotydy, aminokwasy, które stymulują procesy naprawcze, nawilżają i zagęszczają skórę.

•Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – mezoterapia substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Zabieg powoduje przyspieszenie procesu regeneracji, aktywuje komórki macierzyste oraz stymuluje pracę fibroblastów.

• Stymulatory tkankowe – najmodniejszy ostatnio zabieg odmładzający, podczas którego przy pomocy igły i strzykawki wprowadzamy w skórę preparat mający za zadanie stymulować odbudowę i regenerację struktur skóry. Zabieg ten widocznie poprawia jej gęstość i jędrność.

Kiedy zacząć wykonywać zabiegi odmładzające na szyję? (wcześniej niż myślisz!)

Po okresie letnim wiele pacjentek dostrzega na szyi wyraźne oznaki upływu czasu. Nic w tym dziwnego, przez wiele osób fotoprotekcja tej okolicy ciała nie jest traktowana priorytetowo tak jak twarz, a skóra szyi jest bardzo podatna na procesy starzenia. Jakie zabiegi mogą przywrócić jej młodszy wygląd?

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.