fbpx

Jaki zabieg na nadpotliwość jest najskuteczniejszy?

Autor Magdalena Błaszczak
nadpotliwosc

Coraz dłuższe okresy upalnej pogody sprawiają, że zainteresowanie pacjentów zabiegami zmniejszającymi nadmierne pocenie się jest znacznie większe. Która procedura daje długotrwałe efekty i jest mało inwazyjna?

karolina-janiak

Karolina Janiak

kosmetolog z gabinetu Kosmetologia Estetyczna i Holistyczna Katarzyna Nowacka

Alternatywa dla toksyny botulinowej

Obecnie w gabinetach lekarzy medycyny estetycznej i kosmetologów dostępnych jest kilka różnych procedur, które znacząco zmniejszają problem pacjentów z nadmierną potliwością. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest podanie przez lekarza toksyny botulinowej w miejsca nadmiernej pracy gruczołów potowych. Efekty tego zabiegu utrzymują się od 3 do 9 miesięcy, co zależy od płci i stylu życia pacjenta. Alternatywą dla botoksu może być technologia, która daje bardziej długotrwałe efekty  – mowa o połączeniu fali radiowej bipolarnej z mikronakłuwaniem.

Radiofrekwencja mikroigłowa w leczeniu nadpotliwości

Wśród zabiegów niwelujących nadmierne pocenie się jednym z najskuteczniejszych, a jednocześnie mało inwazyjnych jest radiofrekwencja z mikronakłuwaniem. Poprzez podgrzanie uszkadzamy ekrynowe oraz apokrynowe gruczoły potowe, co znacząco zmniejsza ich możliwości wydzielnicze. Zabieg powtarzamy trzykrotnie w odstępach miesiąca, a następnie po roku wykonujemy jeden zabieg przypominający.

Jak działa radiofrekwencja mikroigłowa na skórę

Połączenie fali radiowej bipolarnej z mikronakłuwaniem to technologia, w której igły umieszczone w jednorazowym aplikatorze przy wkłuciu się w skórę emitują falę, która silnie podgrzewa warstwy skóry, nawet do 60°C.

  • Dzięki zastosowaniu igieł izolowanych energia rozchodzi się tylko na końcówce igły, gdzie powoduje mikrokoagulację oraz martwicę okolicznych tkanek.
  • Naskórek nie zostaje uszkodzony przez temperaturę, co znacznie skraca okres rekonwalescencji po zabiegu.
  • Dodatkowo przy tej metodzie uzyskujemy pobudzenie innych mechanizmów regenerujących skórę, indukowanych samym nakłuciem.
  • Głębokość penetracji dopasowujemy do obszaru, na którym pracujemy, oraz do problemu, z jakim trafia do nas klient. Może to być od 0,5 mm do nawet 3,5 mm.
  • Podczas jednego zabiegu możemy zrobić nawet kilka przejść na różnych głębokościach, co znacznie zwiększa efekt zastosowanej procedury.
  • Igły nieizolowane z kolei podgrzewają skórę na całej swojej długości. Efekt jest mocniejszy, ale też rośnie ryzyko powikłania oraz wydłuża się okres rekonwalescencji, ponieważ dochodzi do uszkodzenia termicznego naskórka. Należy pamiętać, że zbyt długo utrzymujący się stan zapalny zwiększa ryzyko powstawania przebarwień pozapalnych.

Na jakie problemy, oprócz nadpotliwości, pomaga RF z mikronakłuwaniem?

Niwelowanie nadpotliwości to tylko jedna z wielu możliwości wykorzystania tej technologii w gabinecie kosmetologicznym.  W swojej pracy wykorzystuję RF z mikronakłuwaniem także do korekcji cery z nadmiernym wydzielaniem sebum. Już jeden zabieg zmniejsza widocznie przetłuszczanie się skóry, należy jednak w tym przypadku pamiętać, że nie wykonujemy zabiegu u osób z aktywnym trądzikiem zapalnym. Zabiegi RF z mikronakłuwaniem dają wiele innych korzyści, zwłaszcza u pacjentów ze skórą dojrzałą:

  • poprawę elastyczności i napięcia skóry,
  • uniesienie opadającej powieki,
  • poprawę owalu twarzy, redukcję „chomików”,
  • ujędrnienie skóry ramion, tzw. pelikanów,
  • likwidację drugiego podbródka,
  • wzrost gęstości skóry,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • wypłycenie blizn zanikowych, potrądzikowych i rozstępów.
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.