Jak usunąć plamy i przebarwienia z dłoni?

Autor Magdalena Błaszczak
portal

Jednolity, jasny odcień skóry świadczy o tym, że dłonie są młode. Warto usunąć z nich piegi, plamy i inne rodzaje przebarwień, żeby odjąć im lat.

Anita Maciejewska

dr n.med. i n. o zd. Monika Anita Maciejewska o usuwaniu przebarwień z dłoni

lekarz medycyny estetycznej

Usuwanie przebarwień z dłoni – jakie są zalety i wady peelingów?

  • W przypadku plam starczych i piegów opcją nieinwazyjną są peelingi chemiczne, które rozjaśniają ciemne plamy na dłoniach i złuszczają powierzchniowe warstwy skóry.
  • Tym samym odsłaniają nową, świeższą warstwę o bardziej wyrównanym kolorycie.
  • Efekty chemoeksfoliacji mogą się różnić w zależności od nasilenia przebarwień.
  • Wadą peelingów jest to, że nie są odpowiedzią na każdy problem, w szczególności widocznych żył i nierówności.

IPL w usuwaniu przebarwień z dłoni

Zmniejszenie przebarwień można też osiągnąć za pomocą IPL, lasera frakcyjnego lub kombinacji obu tych procedur.

  • Zabiegi IPL rozbijają cząsteczki pigmentu i pozwalają ciału je usunąć.
  • Zasadniczo dzięki krótkiej serii zabiegów IPL można niemal całkowicie usunąć pigmentację  spowodowaną słońcem.
  • Początkowy zabieg rozbija i złuszcza melaninę powierzchniową, kolejne docierają do głębszych warstw i rozbijają „niedojrzałe” brązowe plamy.
  • Ochrona przeciwsłoneczna po zabiegu przedłuża jego skuteczność i zapobiega potencjalnym nawrotom, a jej brak powoduje powstanie nowych miejsc wymagających dodatkowych sesji IPL.

Laser frakcyjny  a usuwanie przebarwień z dłoni

  • Jest przydatnym narzędziem do odmładzania dłoni, ponieważ nie tylko usuwa pigmentację, lecz także odnawia szorstką teksturę skóry i poprawia napięcie.
  • Resurfacing laserem erbowym to skuteczny zabieg na przebarwienia, uszkodzenia słoneczne wywołane promieniowaniem UVA i UVB oraz nieregularność tekstury skóry.
  • Zabieg laserem erbowym, zaprojektowanym do redukowania lub usuwania powierzchownych lub średnio głębokich zmarszczek na twarzy, dłoniach, szyi i klatce piersiowej, charakteryzuje się mniejszą liczbą skutków ubocznych i szybszą rekonwalescencją niż bardziej tradycyjny resurfacing laserem CO2.
  • Obecnie w redukcji przebarwień wykorzystywane są także lasery pikosekundowe i lasery tulowe.
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności