fbpx

Jak stosować polinukleotydy na okolicę oczu?

Autor Przemek
polinukleotydy-pod-oko

Szczególne miejsce wśród zabiegów dedykowanych okolicy oczu zajmują preparaty stymulujące. Zagęszczając skórę bez zbędnego dodawania, i tak często zbyt dużej, objętości fałdów powiek. Polinukleotydy, bo również o nich mowa, maja zdolność odbudowy struktury skóry, poprawiają jej jędrność i gęstość.

dr Dominika Posłowska

dr Dominika Posłowska o polinukleotydach na okolicę oczu

lekarka medycyny estetycznej

Oczy są okolicą twarzy, na której najbardziej się skupiamy podczas kontaktu z drugim człowiekiem. Zmiany dotyczące tej okolicy, czy to wynikające z dziedziczenia pewnych cech, czy też będące wynikiem starzenia się, wydają się wyprzedzać w czasie oznaki starzenia pojawiające się w pozostałych częściach twarzy. Skóra powiek jest najcieńsza w całym organizmie, ma tylko ok. 0,5 mm grubości. Charakteryzuje się też niewielką ilością podściółki tłuszczowej oraz małą ilością gruczołów łojowych. Wszystkie te czynniki wraz z intensywną codzienną pracą mięśni powiek (mrugamy ok. 15 tysięcy razy każdego dnia!) sprawiają, że okolica oczu stosunkowo szybko pokazuje zmiany związane z upływem czasu.

Jak starzeje się okolica oczu?

Z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu i włókien elastycznych, co prowadzi to utraty elastyczności i napięcia skóry. Zmniejsza się ilość endogennego kwasu hialuronowego, ilość gruczołów łojowych i potowych, Naskórek ulega pogrubieniu, przesuszeniu, pojawia się deficyt ceramidów, uszkodzenie DNA komórek, pojawiają się plamy pigmentacyjne. Dochodzą do tego zmiany w kośćcu, atrofia tkanki tłuszczowej i mięśniowej. Armagedon? Nie, pole do popisu dla nas – lekarzy medycyny estetycznej. 

Powieki są obszarem trudnym i wymagającym od nas- lekarzy-precyzji, staranności i wiedzy anatomicznej. Prawidłowo „zaopatrzona”, odświeżona okolica oczu ujmuje naszym pacjentom lat. Niestety z racji na swoją budowę i pracowitość mięśni nie wybacza też błędów.

Czym są i jak działają polinukleotydy?

– To fragmenty kwasów nukleinowych naturalnie występujące w każdym żywym organizmie.

– Mają zdolność biorewitalizacji, czyli stymulacji własnych mechanizmów regeneracyjnych organizmu.

– Są biokompatybilne, a te czyste, bez dodatku kwasu hialuronowego mogą być bezpiecznie stosowane nawet w leczeniu skóry powiek z zaburzeniami krążenia limfatycznego, jak i obecnością obrzęków o innej etiologii.

– Z mojego doświadczenia wynika, że polinukleotydy nie tylko są w stanie poprawić jakość cienkiej skóry powiek, zagęścić ją, ale przyspieszają regenerację tkanek m.in. po zabiegach laserowych czy plastyce powiek.

Jak podawać polinukleotydy w okolice oczu?

– Chcąc wykorzystać bogaty potencjał stymulujący polinukleotydów, preparat podajemy głębiej niż preparaty do mezoterapii, co daje nam możliwość wykorzystania do zabiegu zarówno igły, jak i kaniuli.

– Praca kaniulą w tej okolicy może początkowo wydawać się trudna, pozostawia jednak znacznie mniej śladów pozabiegowych na skórze pacjenta.

– Z jednego wkłucia zewnętrznie od kąta bocznego mamy możliwość zaopatrzenia obu powiek, górnej i dolnej.

– Kluczowa jest właściwa kwalifikacja pacjenta do tego typu zabiegu.

– Przy bardzo cienkiej skórze powiek, rozciągniętym mięśniu i słabym napięciu struktur budujących zwłaszcza dolną powiekę, pilnujmy, aby podczas pracy kaniulą nie uszkodzić i tak cieniutkiego mięśnia okrężnego.

– W przeciwnym razie zamiast poprawić, pogorszymy napięcie, a co za tym idzie wygląd dolnej powieki.

Polinukleotydy – na jakie partie twarzy i ciała warto je stosować?

Biostymulatory wykazują wielokierunkowe działanie. Wybrane z nich służą do korygowania deficytów objętości w skórze, inne działają na nią stymulująco. Do tych ostatnich należą polinukleotydy…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.