Jak najlepiej usunąć zmarszczki palacza?

Autor Magdalena Błaszczak
zmarszczki-palacza

Zmarszczki palacza, nazywane też kodem kreskowym, to pionowe zmarszczki tworzące się nad górną wargą. W ich usuwaniu może pomóc zarówno lekarz medycyny estetycznej, jak i stomatolog.

Magdalena-Nożewska-Noris

lek. stom. Magdalena Nożewska-Noris o zmarszczkach palacza

lekarz medycyny estetycznej

Jakie są przyczyny powstawania zmarszczek palacza?

  • Główną jest palenie papierosów, czemu towarzyszy charakterystyczne ustawienie ust – wargi ściśle otaczają filtr papierosa, a to prowadzi do nasilenia pracy mięśni mimicznych.
  • Zmarszczki palacza są też jednym z objawów starzenia się skóry wokół ust oraz intensywnej mimiki związanej z ich ruchem. Z wiekiem zanika tkanka podskórna, tkanka mięśniowa oraz podstawa kostna szczęk i żuchwy, co powoduje, że zwiotczała skóra wokół ust nie ma odpowiedniego podparcia – łatwo wtedy o pojawienie się zmarszczek.
  • Ponadto pojawianiu się zmarszczek palacza sprzyjają czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, kiepska jakość powietrza, źle zbilansowana dieta, brak odpowiedniego nawodnienia czy błędnie dobrana pielęgnacja.
  • Zmarszczki palacza są szczególnie dotkliwe w przypadku kobiet – nie tylko je postarzają, lecz także utrudniają aplikację kosmetyków do ust.
  • Gdy dochodzą do tego inne objawy starzenia, takie jak opadanie kącików ust czy „linie marionetki”, twarz zaczyna wyglądać na bardzo smutną i zmęczoną.

Zmarszczki palacza a  układ stomatognatyczny

  • Układ stomatognatyczny to kości, zęby, staw skroniowo-żuchwowy oraz tkanki miękkie tworzące integralną całość.
  • Wyrostki zębodołowe szczęki i żuchwy oraz zęby stanowią podparcie dla warg i policzków.
  • Wady ortodontyczne (progenia, retrogenia, zgryz krzyżowy i zgryz przewieszony), starcie zębów, braki zębowe czy zaniżona wysokość zwarciowa skutkują wypłaszczeniem warg, zawijaniem czerwieni wargowej, skróceniem dolnego odcinka twarzy oraz powstaniem tzw.  zmarszczek palacza.

Jak usunąć zmarszczki palacza?

Żeby się ich pozbyć, przyda się pomoc lekarza dentysty i lekarza medycyny estetycznej.

  • Po zakończonym leczeniu stomatologicznym, ortodontycznym czy protetycznym (licówki i korony porcelanowe) jako jego idealne uzupełnienie na okolicę nad górną wargą stosuje się toksynę botulinową oraz preparaty na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego (pozwala lekko wypełnić utrwalone linie i zagniecenia).
  • Pacjent, który ma nowy, piękny uśmiech, oczekuje również poprawy wyglądu całej twarzy – i tu z pomocą przychodzi lekarz medycyny estetycznej.
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności